TVM - MARBUS

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:38:52

Tomek

Nasljednik TAM-a ima pred sobom svjetlu budućnost, ovdje pišite o njima.

negas





Ovaj bus mi je upocetku ona prva serija bila odvratna, medjutim ove sto sam slikao-zapravo sad ova nova serija je vrhunska. Nekako su izuzetno utegnuti, unutra se nista ne trese a zbog manjih tockova jeste i izuzetno udoban-i treba da teze proizvodjaci buseva da za nedjugrad postavljaju buseve na ove tockove-malo na ustrb kapaciteta prtljaga, ali je bus znatno udobniji! Takodje i mi smo se navikli na r22,5 ali drugacija vremena dodjose!!!

Shole

Unaprijed se ispričavan na pitanju, pogotovo zato šta sam profesionalac, ali po čemu su to autobusi sa manjim kotačima udobniji?  Nisam vozio nikakve osim 22.5 pa me zanima.  Ali sam zato primjetio da su udobniji 295/80 x 22.5 od 275/70 x 22.5.

Servis

#3
Ja nisam profesionalac ali ta izjava mi ne ide u glavu jer se kosi sa svim mogucim zakonima fizike. :)

Tomek

Marbus Viveo slikan u Zagrebu 11.2.2007.


negas

Citat: prljavibluzer  u Prosinac 08, 2007, 19:49:24
Ja nisam profesionalac ali ta izjava mi ne ide u glavu jer se kosi sa svim mogucim zakonima fizike. :)

Citat: Shole  u Prosinac 08, 2007, 19:03:57
Unaprijed se ispričavan na pitanju, pogotovo zato šta sam profesionalac, ali po čemu su to autobusi sa manjim kotačima udobniji?  Nisam vozio nikakve osim 22.5 pa me zanima.  Ali sam zato primjetio da su udobniji 295/80 x 22.5 od 275/70 x 22.5.

Hm, treba da se vozite ovim busem pa ce te videti-osetiti! To je nisko porofolna guma i kad nije ona udobnija-uvek je udobnija!!! A najbolje je i da pitate vozace koji voze ove buseve. Ono sto sam se ja uverio jeste da je bus dosta upravljiv, da dobro lezi na putu-tacno je da vesanje igra izuzetnu ulogu, ali i ono nasta postavis bus igra izuzetno-velicina guma i naplatka!

Shole

Misim da tu veću ulogu igra ovjes.  Jastuci, amortizeri....   TAM je ionako uvijek bio poznat po jako udobnm autobusima.  A po ovoj posljednjoj teoriji onda bi auti sa niskoprofilnim gumama bili udobniji šta baš i nebi rekao.

FDT

Evo par fotografija s prezentacije Marbusa Viveo iz 9 mjeseca 2007. Busić je pristojan što se tiće udobnosti i performansi, jedino mi se dizajn baš ne sviđa, no to je ipak stvar ukusa ;D







Alex

Marbus na Velesajmu 2005. godine:




Slavuj

mozda je glupo pitanje ali tko proizvodi te autobuse?

erobuss

Citat: Slavuj  u Rujan 20, 2008, 22:45:18
mozda je glupo pitanje ali tko proizvodi te autobuse?

Iskreno i jest glupo pitanje. Skoro pa ti se pred kućom proizvode :D

http://www.tvm.si/

Aleks_Beograd

Ova grba gore na krovu iznad soferke mi je odneku poznat dizajn,dobro bolje reci pozajmljen ;D ;D ;D ;D MAN ili SCANIA IRIZAR PB....Izgleda da je njihov dizajner malo zavirio u tudje dvoriste da vidi sta se radi? :o :o ;D ;D ;D

steyr1985

Zna li netko kolika je cijena ovih vozila i također ima li zastupnik za Hrvatsku

tomekk

Izgleda da vulkanizerstvo sim iz Sesvetskog Kraljevca http://www.vsim.hr/marbus.htm
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

Tomek

ZET-ovi Marbusi Viveo su kupljeni preko MAN Importera Hrvatska, koliko znam i on je postao zastupnik za Marbus.