MAN SG 220 Avtomontaža

Autor Paško, Svibanj 23, 2011, 16:19:56

Paško

Još malo manje od 2 mjeseca i g.b. 688 će napuniti 25 godina staža u Splitu - evo ga na novom stajalištu na početku Vukovarske - srušena je derutna zgrada ispred parkinga u pripremama za mali mall.



Unutrašnjost je uvijek ista - zakrpa na zakrpi i klasične drvenjače - naravno, jedna fali (lijevi red - prva do izokrenute):



Ovdje nije vozio 25 godina - stari autobus za novu Kilu:





klinac

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

STress

Nek on nama poživi bar još toliko - zadnji primjerak sa starom numeracijom, i zato mi je posebno drag...  :-*

prometnik

a da se u ovo oce ulozit....
kupi kartu spasi Promet

NP-549

Da je ostala stara numeracija, zadnji Lion's City 301 bi sad bio  #989

Paško

Nismo ga još zaboravili:



Primijetite da je logo malo drugačiji:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

željko halambek

Možda bi ovo bila izvrsna prilika da i Split dobije  muzejski/turistički bus.
U Europi je to normalno da se sačuvaju pojedinaćna povjesna vozila i to čak u voznom stanju. Tako npr. Brno ima sačuvano nekoliko starih vozila, koja su registrirana i u voznom stanju. https://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bstsk%C3%A1_autobusov%C3%A1_doprava_v_Brn%C4%9B

Paško

Nema tu neke filozofije bez privatne inicijative. Registriran je do početka rujna, a onda ćao.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Gdje baš na liniju 10...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

STress

Ono šta me kod tog busa redovito i uvik iznova oduševi su nosači tablica...  ;D

Paško

Registracija istječe u nedjelju, 04. rujna pa napišite ovdje ako vidite negdje #688 na liniji sutra ili preksutra. To se vjerojatno neće dogoditi jer ovaj tjedan uopće nije ni vozio - nastupilo je neko zatišje pred početak škole pa tako danas u pogonu nije bio ni jedan Makedonac, a kamoli #688. S obzirom na stanje s busevima, bilo bi posla još barem koji mjesec, ali vidjet ćemo što će s njim biti za koji dan.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92

Kakvo je stanje, može slobodno biti registriran još godinu. Osim ako je pretrul.

RegioBus

Koliko je meni rečeno, prometovci žele od dijelova od #688 sastavit #683. A sad oće li se to dogodit, vjerojatno neće, al čuda se događaju...

željko halambek

Citat: amfan  u Kolovoz 31, 2016, 21:30:14
Registracija istječe u nedjelju, 04. rujna pa napišite ovdje ako vidite negdje #688 na liniji sutra ili preksutra. To se vjerojatno neće dogoditi jer ovaj tjedan uopće nije ni vozio - nastupilo je neko zatišje pred početak škole pa tako danas u pogonu nije bio ni jedan Makedonac, a kamoli #688. S obzirom na stanje s busevima, bilo bi posla još barem koji mjesec, ali vidjet ćemo što će s njim biti za koji dan.

Da li se zna datum kada je do sada bio zadnji put u prometu?

Dole su fotografije slikane 22. 08.2016






Paško

Željko, mislim da će tvoje slike biti zadnje "u akciji". #688 još uvijek ima pločice, ali znamo što znači ova poza u garaži. :'(
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!