MAN SG 220 Avtomontaža

Autor Paško, Svibanj 23, 2011, 16:19:56

leonardo123

Hvala ti na informaciji. 9 autobusa je mnogo i siguran sam da bi se svi dijelovi našli za 688. Bilo bi vrlo dobro za ovu situaciju, a i za uspomenu foto dokumentirati sve rashodovane SG 220 pa da ostane zabilježeno. Dakle, dijelova ima sigurno, ako i neki sitni dijelovi fale, može ih se naći zasigurno (eventualno i izraditi). Ovisno o stanju šasije i limarije i svega, ako je sve koliko toliko ok s obzirom na to koliko stoje, mogla bi se otvoriti nekakva šansa za spas.

MAN SL222

Citat: leonardo123  u Lipanj 12, 2019, 17:52:23

Iz ove ideje mogla bi se izroditi inicijativa za spas Libertasovih SU 220 jer su, prema dostupnim slikama i podacima u temi Libertas, a i po nekim informacijama odlično održavani i prekrasno izgledaju. Ima ih još puno i smatram ako se na vrijeme organizira inicijativa za spas barem jednog dubrovačkog SUa bilo bi itekako od koristi. To govorim zato što će vrlo vjerojatno prolaskom novog natječaja za Libertasove nove autobuse SU lagano biti istisnuti.

Naši SU220 i danas voze (npr. 15 je redovan na liniji 2B i danas sam vidio 26 na liniji 16),mislim da još neće ići u rashod jer već ima oko 9-10 autobusa (ne znam točno jer odavno nisam pratio) koji su odjavljeni,ali sigurno će ostati barem 1 primjerak sačuvan kad dođe vrijeme za to.

leonardo123

Hvala i tebi na informacijama. Upravo o tome sam govorio. Dakle, Libertas već zna unaprijed da će jednog SUa sačuvati unatoč tome što još nisu ni blizu da se rashoduju. O tome sam govorio, ako se pravovremeno reagira kao što su to prema ovim informacijama napravili u Libertasu, onda postoji šansa za očuvanjem tradicije. Pohvala za Libertas.

Paško

Da, tamo je za #15 već i smišljena povijesna linija (heritage line). Nadajmo se da stvari na kraju neće završiti kao u Rijeci.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Korisnik linije 34

Citat: amfan  u Lipanj 12, 2019, 20:45:48
Da, tamo je za #15 već i smišljena povijesna linija (heritage line). Nadajmo se da stvari na kraju neće završiti kao u Rijeci.

Evo upravo sam pročitao tvoju priču o posljednjoj vožnji u 688 kao i sve komentare koji su uslijedili nakon toga. Sve što mogu reći na temu očuvanja tog autobusa je da se isplati na bilo koji način potruditi oko toga, ako mi zaljubljenici/forumaši sami ne poduzmemo ništa, sigurno nitko drugi neće ni prstom mrdnuti da se išta spasi i očuva. Osobno sam dao sve od sebe da se spasi riječki 567, pisao mailove, telefonski zvao, osobno se obraćao gradonačelniku, županu, pročelnicima, novinarima i na kraju balade sam uspio jedino u tome da od vlasnika otpada kupim par komada lima i pokoju drvenu stolicu. Sad mi to već 2 i pol godine stoji doma u konobi, prašnjavo i prekriveno paučinom, čeka da se nešto konkretnije s tim napravi (kakva izložba eventualno ili nešto slično). Nadam se da će od vašeg 688 ostati više nego li od našeg 567, moju "moralnu podršku" imate  perfeto 

Paško

Čekao sam 17. kolovoza, kad je registriran prvi put (ako netko slučajno čita i zna, u prometnoj dozvoli piše pogrešan datum) da ovo napišem, ali već me dosta ljudi pitalo pa nema više smisla okolišati. Zato upravo sada objavljujem: #688 ostaje! Kad sam prije par tjedana doznao za to, bio sam poprilično iznenađen, a sad je definitivno potvrđeno. Ostali će autobusi ići u rashod, ali ne i #688, već će on ostati u garaži. Postoje planovi da ga se uredi i da vozi za posebne prigode. Hoće li ići na kakvu restauraciju ubrzo ne znam, no najbitnije je da će autobus zasada biti čitav i neće biti ispilan. Svaka čast ljudima u Prometu koji su tako odlučili.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

josipgrgin

Ovo je nesto jako pohvalno i jako sam sretan sto ostaje
Nadam se da se i ostali forumasi slazu samnom

XDonald

Naravno da se svi slazu  ;D samo smo ovo cekali, svaka cast ljudima iz Prometa koji su se pokazali razumni i odlucili da legenda ostane, bilo za posebne voznje ili sta god, svaka cast ! Pritisak na forumu i na nekim portalima je urodio plodom  yahoo

podgora

Zahvalite meni i portalu Dalmacijadanas jer da nije mene bilo javnost ne bi čula za ovo,nadan se da kad koji novi Lav odapne.Da će ovi uskoćit.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Sule

Samo se nadam da ako ga budu obnavljali, a nadam se da hoce, da zadrze istu boju i logo koji do sada ima da ne poprimi novu semu bojanja i ljepljenja.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk


željko halambek

Svaka čast Prometu! Ovo je odlična vijest.  klinac bus123

Lion's Driver

Veliko HVALA ljudima iz Prometa...  yahoo

Dreamwalker

#192
Prije nekoliko dana sam s jednim našim članom komentirao kako će Promet Split uskoro imati jedan od najboljih voznih parkova u Hrvatskoj zahvaljujući EU programu obnove voznih parkova gradskih prijevoznika. To nam je prije par godina bilo nezamislivo jer su bili gotovo pa zadnja rupa na svirali što se tiče kvalitete voznog parka. Prije par godina nam je također bilo nezamislivo da bi ljudi u Prometu mogli donijeti jednu ovakvu odluku. I to smo dočekali i iako je pomalo nevjerojatno, svaka im čast.  hi
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

RV

#193
Svaka čast i veliko hvala, zna sam da ćemo uspit! Stari dida među novim Cityima 😂

COVIK

Priča se po kuloarima da je neki privatnik bacija oko na njega da bi ga sredija i liti vozija strance. Da je zato ostavljen. To je ne provjerena informacija. Dal je točna ili ne vrime će pokazat.
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...