GSP Novi Sad

Autor neobus, Prosinac 28, 2007, 08:18:16

ivan28zu

to je link marije benic na youtube   

Spiker

Ima li šta nova sa CNG autobusima, onim konkursom za 16 komada?

Pedja74

Može li neka slika novih Solarisa Urbina 12 CNG koji su nedavno došli u Novi sad...Inače sam veliki fan Solarisa i na mom avataru je onaj koji vozi do moje kuce to je URBINO 18 sa cummins motorom dok kako sam cuo u NS sa Daf motorom...Pozdrav

tramvajac 92

Došlo je 6 Solaris Urbino 12 CNG i 5 Kapena Urby Low Entry na šasiji Irisbus Daily CC65 CNG.
(Sloba)
(profa_chb)
(profa_chb)
U Solarisima je Cummins motor i Voith mjenjač.
Detalji: http://autobusi.net/content/index.php?option=com_content&view=article&id=283:poljski-solaris-startuje-u-novom-sadu&catid=1:vesti
i na www.autobusi.net/forum

Shole

Šta su i minibusi na CNG ?   buljimir

Pedja74

Thanks super je videti solarisa u Novom sadu.........

tramvajac 92


tramvajac 92

Uz Solarise i Kapenu, NS je nabavio i Iveco Irisbus Crossway LE, kojih treba doći 15 kom.

Portos

Posjetio sam Novi Sad 5.1.2012. sa forumašem Hadžibanetom iz Sombora.

Došavši u Novi Sad Hadžibane i ja kupujemo dnevnu kartu kako bismo se dobro provozali autobusima JGSP Novi Sad čiju mrežu gradskih linija možete vidjeti na ovom linku:

Večina autobusnih linija polazi sa terminala ispred željezničkog kolodvora.

Tu sam zatekao Volvo rekaroseriran u Autokaroseriji, izgledom podsjeća na gradske TAM 260 s kraja 80-ih.



Čekamo kružnu liniju 7 koja prolazi i pokraj garaže JGSP. Ulazi se isključivo na prednja vrata autobusa a izlazi na sva ostala nakon što svi putnici uđu.
I Ikarbusu starom 10-ak godina







Izašli smo kraj garaže JGSP



Koja se nalazi uz trasu linije 7


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Dok hodamo pločnikom pokraj garaže slikam autobuse.

Zglobni Volvo također rekaroseriran u Autokaroseriji. Izgleda poput bivših Zagrebačkih meni neprežaljenih zglobnih TAM-ova 260 A 180



Zglobni Ikarbus



I u drugom smijeru


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

JGSP ima punionicu prirodnog plina i desetak autobusa koji ga koriste.  :pivo za JGSP  :dupe za ZET



Parkirani zglobni autobusi. Prvi je Ikarbus IK 218N.





Autobusi u garaži. U garaži je i stanica za tehnički pregled pa njihovi ispitivači rade i očevide nad u sudarima teško uništenim vozilima koja su parkirana unutar kruga garaže.



Jedan od autobusa pogonjenih plinom


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Hadžibane je ljubazno upitao portira JGSP na južnoj porti da li bismo unutar kruga garaže mogli pogledati sačuvana muzejska vozila. Inženjer iz Končara bio je također zainteresiran.

Dakako da su nam odobrili, imali smo i vodiča.

Stari Volvo. Takve karoserije imali su i prvi Ikarusi.



Trčika



Kolosijek 1435mm


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Unutrašnjost.



Vozačko okruženje



Hadžibane



Portos



naš vodič



ispod stepenica


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Sačuvani Houliez iz donacije



Leyland novijeg godišta nije JGSP-ov ali ga ovdje parkiraju i čuvaju



Unutrašnjost starog Volva



Imao je poluautomatski mjenjač



Muzejski primjerci


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.