Nema više lista ZET

Autor conecto, Prosinac 20, 2008, 15:22:31

conecto

Nakon što se ZET kao zagrebačka tvrtka s jednom od najvećih tradicija počela utapljati u tvorevini zvanoj Zagrebački Holding, u povijest je otišla još jedna velika tradicija - nakon pola stoljeća u studenom je izašao posljednji broj lista ZET. List koji je pružao mnoštvo informacija o radu tvrtke, ljudima koji u njoj rade i njihovim radnim mjestima, anketama s njihovim mišljenjima o raznim problemima, umirovljenicima i radu njihove udruge, sindikalnim i sportskim aktivnostima, novostima iz svijeta autobusa i tramvaja, izvješća sa sajmova i prezentacija, novim i otišlim kadrovima, jubilarcima...-više ne postoji. Rado su ga čitali svi radnici, umirovljenici, ali i ostali zainteresirani kojima je došao u ruke. Tokom dugogodišnjeg rada u redakciji je stvorena bogata arhiva o radu ZET-a kroz dugi niz godina s povremenim izdanjima monografija o povijesti ZET-a. Prema mojem mišljenju list je osobito posljednjih desetak godina jako uznapredovao i prilično nepristrano pisao o problematici rada. Možda ga je baš to stajalo glave jer se mnoge informacije koje bi izašle u javnost preko njega nekima nisu morale svidjeti. Uskraćivanje takvih informacija od strane Uprave koja je u pravilu prilično nedostupna medijima ne sluti na dobre namjere u budućnosti ZET-a. Valjda su zato osnovali Ured za odnose s javnošću koji pruža informacije kakve njima odgovaraju, kao npr. dok svako jutro lažu preko medija kako sve u prometu redovito funkcionira dok su deseci voznih redova reducirani mjesecima. Službeni je razlog naravno kresanje troškova, dok istovremeno svaki tjedan izlazi bilten s hrpom uglavnom bezveznih informacija i sindikalne prodaje.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

ipiljek

E to je velika šteta i gubitak.Ja sam ih osobno skupio 20-tak komada i imam baš zadnji od studenog.Bit će za privatnu kolekciju. :-\ :'(
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

STIB

Nadam se da će bar arhiva (posebno fotografije) ipak negdje ostati sačuvane!
Za ostalo postoji samo jedan komentar:  >:( :( :'(
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

kekobus

Prijatelji, hvala na lijepim riječima, ali to još ne znači da je kraj. Borba se rasplamsava na više frontova! Glede arhive, ak nas ukinu potpuno nebu ni nje. Dok sam tu i dok mogu, još jednom podsjećam zainteresirane za monografiju da pošalju adresu pa će im se poslati poštom. Ovo nije zbogom, već samo doviđenja !! ;D

tamlover

Ak bu pameti s početkom ljeta zasjat će nam opet neko ljepše i drugačije sunce. Kao oblak nestat će likovi koji tako neopisivo iritiraju, ali novi neće objektivno bit ništa bolji. Samo će bit novi pa neće tolko iritirat, u početku  :( Al i to je nešto.

Tu ima nade za ZET-ove novine iako bojim se da je sve što je u HR od 90. na ovamo ugašeno i ostalo u tom stanju.

Al ak je kek*** smiješno onda bum se i ja  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Shole

Te smajliće ste imali i kad ste Dropulićku zamjenili Bandićem, pa sad ...............