Reklame i druge improvizacije na autobusima

Autor nukleusri, Studeni 29, 2007, 00:20:36

Boky719


shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549


shef

738 sa Hervisom...i 739 ima također nove reklame ali nisam uspio. Ni ova nije neke kvalitete, čisto dokumentarno
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

NP-549

reklama za ljetne popuste

LD470

Moram priznat da mi se jako sviđa ovaj dizajn sa valovima. Sve plave treba polijepit sa ovim umjesto onih ružnih zelenih, bili bi pravo osvježenje u gradu.

lussin

Ljeto u Autotroleju je i na zadnjoj stranu 708

gorgoroth


NP-549

Ova reklama je baš OK,  nebi bilo loše kad bi novih deset plinaša bilo u ovoj shemi umjesto one dosadne plavo-zelene  "vozim na plin"

smogovci.bbb2

Zašto se to uopće mora isticati na što autobus vozi ::|
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

shef

Uz nesretni NL, 708 sad ima i self-commercial
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

LD470

Nisam ni blizu eksperta za Hrvatski jezik tako da je možda i ovako pravilno ali mi se čini da bi "sa autotrolejom" trebalo bit "s autotrolejem".

amalok.95

Dobro ti se cini ,pise se S Autotrolejom. S ide uvjek ispred samoglasnika. SA u ostalim slucajevima.

kico101

816 bi skladnije izgledao da je i straznja stijena u morskom tonu. Ovo zeleno mi unistava moj subjektivni dojam.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Dreamwalker

Citat: amalok.95  u Srpanj 06, 2020, 01:13:07
Dobro ti se cini ,pise se S Autotrolejom. S ide uvjek ispred samoglasnika. SA u ostalim slucajevima.

Netočno.
Sa ide samo u situacijama kad je iza riječ koja počinje na s, š, z, ž, ks, ps i pš (sa sirom, sa škarama, sa Zlatkom, sa Željkom, sa Ksenijom, sa psom, sa pšenicom).  Isto tako, sa se piše ispred zamjenice mnom (sa mnom). U svim ostalim slučajevima ide s.

Slično je i s k i ka jer neki i te stvari pišu krivo. Ka ide samo kad riječ iza počinje sa slovima k, g, h (ka Kreši, ka Goranu, ka Hrvoju) ili kad su ta slova druga po redu u riječi iza, a ista počinje sa suglasnikom (ka zgradi, ka školi).
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421