Promet/Autoprijevoz Sinj - razno

Autor vedro-brzi, Studeni 23, 2007, 23:00:05


steyr1985

Imali su oni davno prije vremena upravljati sa tim svojim poduzećem pa nisu znali i što sada svak im kriv.  Sada je sve gotovo Promet je većinski vlasnik i tko hoće pošteno raditi može a tko neće neka ide gdje misli da mu je bolje, ali mislim da bolje neće lako nigdje naći bilo kod kojeg privatnika osim poduzeće u vlasništu države odnosno grada.

troosovinac

kolega(sinjanin) dobro nam došao.
bela lađa

troosovinac

je stvarno imaju bogovske plače! 5 000kn! samo ima jedan problem šta za tu plaču radi po 20h. tebi to izgleda nije ništa. neču nikog da omalovažavam al jedna čistačica koja radi 8h i vikend ima slobodan dobije tu plaču ako ne i veču. sve ove gazde bi tile da radiš od jutra do sutra,al kad te šalje vani onda ti trubi da paziš na brzinu, koliko voziš i da se redovito mjenjate. dok se god oni ne budu ovog bojali u LIJEPOJ NAŠOJ jadni mi vozači. moje mišljenje da s digitalnim tahografom puno mi dobivamo al to čemo ostavit za neku drugu temu.
bela lađa

troosovinac

ist sjedni jedno jutro kad bude bura derala na motor pa se malo provozaj da mi kažeš kako je. e tako se putnici i vozač osječaju u autobusu gdje nema grijanja i vrata slabo dihtuju.
bela lađa

ist

Citat: troosovinac  u Listopad 14, 2009, 17:59:38
ist sjedni jedno jutro kad bude bura derala na motor pa se malo provozaj da mi kažeš kako je. e tako se putnici i vozač osječaju u autobusu gdje nema grijanja i vrata slabo dihtuju.

Lošeg si našao za tu priču, ali nema veze  8) Hajde, sad me uvjeri da su Prometovi autobusi gori od onih koji su prije vozili između Sinja i Splita, molim te

troosovinac

opet ti po svome pročitaj tlimfocitov komentar pa če ti sve bit jasno. nemoj trubit stalno jedno te isto.
bela lađa

ist

Citat: troosovinac  u Listopad 16, 2009, 09:49:12
opet ti po svome pročitaj tlimfocitov komentar pa če ti sve bit jasno. nemoj trubit stalno jedno te isto.

I ti trubiš jedno te isto. Na šta konkretno ciljaš u tom postu, osim tvrdnji o "svakodnevnim kvarovima" i o poluotvorenim vratima koje su "pravilo", a za što nije ponuđen doslovno niti jedan argument

Tlimfocit

Citat: ist  u Listopad 16, 2009, 09:59:55
Citat: troosovinac  u Listopad 16, 2009, 09:49:12
opet ti po svome pročitaj tlimfocitov komentar pa če ti sve bit jasno. nemoj trubit stalno jedno te isto.

I ti trubiš jedno te isto. Na šta konkretno ciljaš u tom postu, osim tvrdnji o "svakodnevnim kvarovima" i o poluotvorenim vratima koje su "pravilo", a za što nije ponuđen doslovno niti jedan argument

ja ti nemogu argumentirat ništa jer ćeš ti opet počet o teorijama urote, svemircima i o tome da je Elvis živ.....lipo san ti reka prođi koji put priko kolodvora i priko Pazara pa ćeš vidit (naravno ako želiš vidit).... a o kvarovima nešto više možeš pročitat na stranicama ovog sitea pod nazivom Kvarovi u temi Promet Makarska

ist

#54
Citat: Tlimfocit  u Listopad 16, 2009, 10:28:02
Citat: ist  u Listopad 16, 2009, 09:59:55
Citat: troosovinac  u Listopad 16, 2009, 09:49:12
opet ti po svome pročitaj tlimfocitov komentar pa če ti sve bit jasno. nemoj trubit stalno jedno te isto.

I ti trubiš jedno te isto. Na šta konkretno ciljaš u tom postu, osim tvrdnji o "svakodnevnim kvarovima" i o poluotvorenim vratima koje su "pravilo", a za što nije ponuđen doslovno niti jedan argument

ja ti nemogu argumentirat ništa jer ćeš ti opet počet o teorijama urote, svemircima i o tome da je Elvis živ.....lipo san ti reka prođi koji put priko kolodvora i priko Pazara pa ćeš vidit (naravno ako želiš vidit).... a o kvarovima nešto više možeš pročitat na stranicama ovog sitea pod nazivom Kvarovi u temi Promet Makarska

To što nudiš nije rasprava, nego naklapanje. "Prođi preko pazara" nije argument, nego naklapanje. Gdje su svakodnevni kvarovi? Evo, ja nisam vidio ni danas nijedan njihov bus da leži uz cestu? Gdje su ti busevi s poluotvorenim vratima koji su "pravilo".
Zabavno mi je pričati s tobom, jer kada je čovjek za Globtourov autobus napisao da sliči na Salinein pao si u trans, a ovdje ti je ključni argument šetnja preko pazara. Ja te molim, ako ćemo razgovarati, tu sam, ako ti je do priča s pazara, možda je bolje da tražiš drugog sugovornika

Tlimfocit

#55
ajmo polako jer vidim da ti brzo ne ide:
reka san ti da prođeš priko Pazara i priko kolodvora da vidiš njihove buseve u kojem su stanju....
dakle pod Pazar mislim AUtobusna stanica Tržnica koju u Splitu popularno zovemo Pazar koja se nalazi na križanju ulice Kralja Zvonimira (popularno zvana Zvonimirova) i Zagrebačke ulice....stanice možeš primjetit po sivim metalnim (jedna od legura aluminija) konstrukcijama sa plavim krovom.....
molim te nemoj se zabunit pa šetat između banaka na Pazaru jer tamo nećeš nać ni jednog busa...(odnosno ti bi i moga nać kojega)
moga bi se zapitat i zašto busevi prelaze preko stanice Pazar? da preduhitrim tvoje pitanje oni to prolaze jer je to jedan od puteva iz Zagreba i Sinja do trajektne luke gdje se nalazi naš (splitski) autobusni kolodvor....
e i onda kada se nađeš tu (naravno u neko doba dana a ne noći) onda ćeš vidjeti mnogo mnogo velikih auta koje mi zovemo autobusi....neki od njih (oni na kojima piše PROMET MAKARSKA) su busevi prometa Makarska a možda ti se posreći pa vidiš jedan od 3-4 koja su preostala autobusa Autoprijevoza SInj (oni imaju istoimeni natpis na vratima)...
i onda kad vidiš te veeeelike aute (opet kažen mi ih zovemo busevi) onda pogledaj malo detalje kao što su vrata, prozori, gume, zvuk motora i slično....ako ti je to previše za jedan dan onda prvo jedan dan nađi spomenute lokacije a slijedeći dan gledaj detalje....
mislim da sam se spustio na jednu prizemnu razinu na kojoj se i sam nalaziš....priložia bi i neke slike i mape da lakše nađeš spomenute lokacije ali bih zauzeo previše prostora na autobusi.org
ispričavam se ostalim kolegama forumašima koje zamaram svojim pisanjem ovdje i osoblju kojem bez nekog pametnog razloga zauzimam prostor stranice ali moram odgovoriti na ovo....
da ne bi riječ PRIZEMAN ostala nedorečena: smatran te prizemnim jer ti nije bitno ni sigurnost putnika, ni kvaliteta i cijena prijevoza ni poštenje već me pokušavaš uvuć u raspravu da me uvjeriš kako su Salineini busevi loši iako im je Globtour (koji je firma koju cijenim) vlasnik...morat ću te razočarat: prvo ovo nije tema Salinea ni Globtour , a drugo ja ni u kojem trenutku nisan reka da su njihovi busevi ni blizu dobri ni kvalitetni niti da je pošteno ni korektno ni ljudski šta te karampane prevoze putnike(šta san više puta reka i u temi Salinea, Orašje)....vidim da je tebi lakše prepucavat se s menom koja je firma kome drža nego da raspravom dodjemo do nekog zaključka...
i za kraj: molin te ne umišljaj si da me nešto šta ti ili neko drugi kaže može dovest u trans.....
**iskreno se ispričavan što san ist-a nazva prizemnim ali u nedostatku bolje riječi bia san je primoran upotrijebiti

ist

Nema veze, nisi me osobito dirnuo, od čovjeka tvoje pismenosti nisam više ni očekivao. Samo sam lijepo zamolio da argumentiraš svoje tvrdnje o "svakodnevnim kvarovima" i o poluotvorenim vratima koja su, po tvojim postovima, "pravilo". To si, da te podsjetim, napisao u jednoj od prethodnih epizoda ove tragikomedije. To je bilo sve s moje strane. Ja pitam: gdje su svakodnevni kvarovi na Prometovim autobusima koji su preuzeli sinjske linije, ti kažeš - prošetaj preko pazara. Ja tvrdim da na tim linijama danas voze najbolji autobusi u zadnjih 25 godina, ti kažeš da me nije briga za sigurnost putnika. Ja kažem da bi Autoprijevoz Sinj propao da im nije došao Promet - imali su šest milijuna kuna duga prema bankama, radnicima i dobavljačima, vozila su im bila loše održavana - a ti pričaš da su vozači iznevjereni. Možda bi se neka korektnost mogla naći kod tebe kada bi priznao da o Prometu pišeš na temelju dojma, dok u pisanijama o tvrtki koju cijeniš vodiš računa o svakom detalju, no, iz iskustva sudim, da je previše očekivati nešto takvo od tebe  ;)

Tlimfocit

Citat: ist  u Listopad 16, 2009, 11:08:56
Možda bi se neka korektnost mogla naći kod tebe kada bi priznao da o Prometu pišeš na temelju dojma, dok u pisanijama o tvrtki koju cijeniš vodiš računa o svakom detalju, no, iz iskustva sudim, da je previše očekivati nešto takvo od tebe  ;)

onda se čudim tebi da uopće očekuješ konkretnost od mene....
vidim da si nečim isfrustriran u mom ponašanju pa te onda to rješimo otvaranjem teme pod RAZNO a ne ode (da ipak sve bude javno i da ne ispadne da ja nešto skrivam)....al mislim da ti nažalost ni to neće pomoć....
i iskreno: briga mene za to šta su bolji busevi nego prije kad i dalje nisu dobri.....briga mene za sve kad šofer za ono šta je odradia ne primi koliko je zaslužija...
molim te razlikuj moju pismenost i moju kulturu....pismenost mi nije upitna (dapače na jako visokoj je razini), kultura možda....
i još ću te jedanput zamolit da NE IZVRĆEŠ MOJE RIČI! Nigdi nisan napisa da su to busevi koji voze na sinjskim linijama koji su u kvaru nego su to općenito busevi Prometa Makarska....

ist

Pismenost ti nije na visokoj razini "s menom, vozaći" i sl... ali ne inzistiram, ona je simptom. Korektnost spominjem uz debeli kondicional, dakle, naveo sam da bih je možda mogao očekivati uz neke uvjete, a ne da je bezrezervno očekujem...
Ovo je počelo nakon moje konstatacije da da Sinjani pretjeruju, jer im je sada, po svim objektivnim parametrima, tvrtka stabilnija nego što je bila prije Prometa. Čak sam ti objasnio i zašto na autobusima više ne piše "Autoprijevoz Sinj", dao sam ti link upisa tvrtke Promet Sinj u registar Trgovačkog suda.
Što znači "dobar bus" zaista je relativan pojam. Nemam ništa protiv da država odredi rigorozni dobni cenzus za autobuse, no slutim da bi u tom slučaju dobar broj tvrtki propao. Osim toga, ni starost buseva ne mora biti ključni argument: Livnobus, primjerice, u ovome času ima samo jedan bus stariji od sedam godina, a daleko su od uzorne tvrtke.
Nisam uopće isfrustriran tvojim ponašanjem, nego me iritira licemjerje, kako ovdje, tako i u stvarnom životu. Da je netko napisao da se Globtourovi autobusi svakodnevno kvare, ti bi ispisao ogorčeni mail (vjerojatno s pravom). Kada u raspravi o Autoprijevozu kažeš da se Prometovi autobusi svakodnevno kvare (usput, zasigurno se autobusi kod svih većih prijevoznika svakodnevno kvare, to je jednostavno neizbježno) i kada te pitam gdje su ti svakodnevno kvarni autobusi, ti veliš da sam prizeman???!!!
Konačno, rekao si da su putnici prevareni, a Promet je "zgazio" konkurenciju. Kako je mogao istodobno varati putnike i oteti ih konkurenciji? Ono Sinjana što znam, a znam ih, uglavnom su bistar svijet i teško mi je vjerovati da bi pohrlili u buseve u kojima su svakodnevno ugroženi  

Tlimfocit

ja san ti reka kako da nađeš pokvarene buseve (nemožeš ih nać ako se nevoziš i ne putuješ)....
molim te izbroji mi (ili pobliže reci) koliko Promet Sinj ima svojih autobusa? al buseva na kojima piše PROMET SINJ? i imenuj mi te buseve po regstracijama i markama
ajmo dalje: NI U KOM TRENUTKU NISAN NI REKA NI NAPISA DA SU PUTNICI PREVARENI.....ja san reka da se voze u nesigurnim i nekvalitetnim busevima za visoku cijenu....
a šta se tiče toga s kin će se Sinjani vozit.....od 37 današnjih polazaka iz Splita za Sinj njih 28 drži AUTOPRIJEVOZ SINJ-PROMET MAKARSKA a ostalo Autopoduzeće Imotski, Šabić bus i Litre....reci ti meni s kin će se ti ljudi vozit nego s jedinim tko im je ponuđen tim više šta Makarani drže 75% linija? o kojoj konkurenicji ti pričaš? mislim dai ti to možeš shvatit....ako ne viruješ pođi na www.ak-split.hr pa broji