Promet/Autoprijevoz Sinj - razno

Autor vedro-brzi, Studeni 23, 2007, 23:00:05

ist

Rekao sam ti da svakodnevno ili da ti olakšam s-v-a-k-o-d-n-e-v-n-o vozim na relacijama koje pokrivaju njihovi busevi i ne vidim "svakodnevne kvarove". Hajde, revidirao si tu tvrdnju, kažeš da si u temi o sinjskom Autoprijevozu pisao o cijelom makarskom Prometu. Uopće ne tvrdim da Makarani nemaju kvarova i da ih ne bi mogli imati manje, ali ponavljam da su poboljšali kvalitetu prijevoza na bivšim linijama sinjskog Autoprijevoza što dokazuje i činjenica da je na tim linijama znatno manje konkurentskih buseva. Dakle, više ljudi se danas vozi Prometovim busevima, nego što se vozilo na linijama bivšeg Autoprijevoza. Jesu li to na štetu putnika, kako pišeš u postu od 13. listopada u 16:01:25? Gdje je dokaz da se voze "u nesigurnim i nekvalitetnim busevima"? Je li barem jedan od tih "nesigurnih i nekvalitetnih buseva" isključen iz prometa? Padaju li na tehničkom? Je li, ne daj Bože, netko od putnika stradao u tim busevima zbog njihove "nesigurnosti i nekvalitete"? Ili je opet riječ o informaciji koju si dobio među bancima na pazaru? Ili opet povrđuješ moju tezu da prijevoznike dijeliš na one o kojima pišeš na temelju dojma (Promet) i one o kojima želiš pisati na temelju dva puta provjerenih činjenica (Globtour, npr.).
Promet Sinj nema buseve na kojima piše Promet Sinj (što piše na boku autobusa zagrebačkog Panoramabusa), no, da prostiš, relevantniji je registar Trgovačkog suda, nego dizajn autobusa.
Što se konkurencije tiče, pitaj malo na pazaru koliko je ranijih godina bilo drugih prijevoznika na tim linijama, a koliko danas, gdje je, recimo, Misle bus. A možda ti je još lakše pročitati post Conecta od 13. listopada u 14:34:55

Tlimfocit

reklama na bokovima autobusa je irelevantna i vlasništvo nad autobusom potvrdjuje samo natips koji po zakonu mora biti ČITKO i VIDlJIVO nalijepljaen ili na vozaćevim i prednjim vratima ili na prednjem dijelu boka (dakle odmah do vozaćevog prozora) ili na prvom putničkom prozoru (dakle onaj prozor kraj prvog reda sjedala....samo i isključivo ta naljepnica ili natpis dokazuje vlasništvo....molin te da pročitaš koliko buseva ima tu naljepnicu...
u registru Trgovačkog suda piše samo naziv firme (dakle mogu ja otvorit firmu i minjat joj 10 puta ime) i vlasnička struktura....tu ne piše ni broj ni marke autobusa ni iznos temeljnog kapitala....
koliko ja vidim nigdje ne piše da je Promet Sinj pravni sljednik Autoprijevoza Sinj dakle Promet Sinj možemo shvatit kao nešto šta je Jujnović osnova (uz jega osnivač je i AP Sinj) a to ti znači da sve koncesije i dugovi i obveze i potraživanja se vode na AP Sinj koliko god ti trubija....dakle postoje dvi firme AP Sinj i Promet Sinj kojem je osnivač Jujnović i AP Sinj.....ko hoće ima link koji si stavia pa nek čita....
razlikuj neke stvari a nemoj samo govorit da govoriš....budi upućen u pravne propise i regulativu....
a šta se tiče dojma i činjenica: ja nemam činjenice o broju zaposlenika ni broju buseva Prometa Makarska ali imam i činjenice i dojmove vezano uz AP Sinj jer je to prijevoznička firma iz Splita....a pošto je grana prijevoza ljudi usko vezana uz posao koji ja radim viruj mi da o većini prijevozničkih firmi na prostoru naše županije znam mnogo više od tebe....
očito ti sudiš na temelju dojma jer se ti voziš na relacijama koje pokrivaju njihovi busevi" a ne voziš se njihovim busevima....tu je značajna razlika između nas dvojice....
i jesi li ti ikada čuo da je nečiji bus pao na tehničkom? ili misliš da je firmi u interesu da to objavi? misliš li da svi busevi koji voze na prostoru naše županije imaju potvrdu o teničkoj ispravnosti dobijenu na legalan način (dakle bez kuverte)?

ist

#62
Nije problem što bucaš, nego što odbijaš dokaze da bucaš, a onda još i dociraš  :D No, dobro, evo ti malo edukacije s čvrstom nadom da ćeš je proučiti i shvatiti ne zbog mene, nego zbog nekih lako provjerljivih činjenica.
Dakle, predlažeš mi da se uputim u pravne propise i regulativu. E pa hajdemo ;) Pročitaj još jednom, dva puta, tri, više... link: Autoprijevoz Sinj se spominje kao jedan od osnivača tvrtke Promet Sinj, zajedno s Matom Jujnovićem. Drugim riječima, da se malo približim tvom očito školovanom pravnom vokabularu, Promet Sinj jest "pravni sljednik" Autoprijevoza Sinj.
Ne vjeruješ i dalje? Otiđi na site Ministarstva pravosuđa, pa zaviri u sudski registar trgovačkih sudova. Tamo ćeš vidjeti da Autoprijevoz Sinj - ne postoji, nema ga više, tvrtka kao takva nije u registru. Je li teško? Je li bilo bolno? Jesi li shvatio?
U registru Trgovačkog suda ne piše broj ni marka autobusa, jer tome tamo nije ni mjesto, ali u registru na siteu Ministarstva pravosuđa piše još nešto: naknadno je promijenjen upis u registar (znam, u tebi je proradio refleks Miss. Marple, ali nema ti tu ničeg skandaloznog, nakon promjene u vlasničkim odnosima obično slijede i promjene u registru). Po toj promjeni, makarski je Promet sada jedini osnivač sinjskog Prometa, što znači da je ima vlasnika ipak napisano na Prometovim autobusima. Tj. da materiju približim tvome vrhunskom jurističkom obrazovanju, sinjski je Promet vlasništvo makarskoga Prometa.
Na koncu, u nečemu se složismo: cijelo ti vrijeme i govorim da o Prometu pišeš samo na temelju dojma. Ja te opet pitam koju konkretnu štetu trpe putnici na relacijama koje su Makarani preuzeli od Autoprijevoza? Postoji li barem jedan relevantan dokaz koji bi potvrdio tvoju ozbiljnu optužbu da se ljudi voze u nesigurnim busevima? Pazi, ti tvrdiš da su ljudima praktički životi ugroženi (voze se u "nesigurnim busevima"), a na temelju čega? Na temelju dojma? To je neozbiljno kada se iznose teške optužbe.
Tvrdiš da ima buseva koji potvrdu o tehničkoj ispravnosti dobivaju zahvaljujući mitu. Možda, ali nemam dokaza. No, znam za slučajeve kada su busevi isključivani iz prometa zbog tehničke neispravnosti, a među njima nije bilo autobusa Prometa Sinj.
Opet te molim, neki dokaz životne ugroženosti putnika kada si već odustao od priče o svakodnevnim kvarovima  ;D

Tlimfocit

moje obrazovanje u pravu nije ni blizu vrhunsko nego je samo dovoljno....
nije mi ni bija cilj dokazivat razilku AP Sinj i Prometa Sinj nego san samo pročita ono šta si ponudija kao link a tu piše da je Promet Sinj pravna osoba osnovana od strane Mate Jujnovića (dakle ne od Prometa Makarska u čemu postoji jasna razlika) i od firme AP Sinj...niti san dalje istraživa niti propitiva pa tako i nisan ulazia u to postoji li i dalje AP Sinj ili ne postoji (ako san napisa slučajo AP Sinj to je bilo iz navike a ako san i tvrdija da ta firma i danas postoji onda se ispričavam jer san očito bija u krivu)....

prema tome poduzeća Promet Sinj i Promet Makarska imaju zajedničkog samo vlasnika (i vjerojatno neke u upravi) a u biti su to dvije potpuno odvojene firme tako da na određenim mjestima na autobusima Prometa Sinj moraju pisati imena Promet Sinj a ne Prometa Makarska jer su to opet kažen DVI ODVOJENE FIRME koje imaju istog vlasnika....
pošto vidin da si opčaran Salineom ista stvar je i sa Salineom Orašje kojoj je vlasnik Rajko Zelenika (fizička osoba) a ne Globtour Međugorje d.o.o. (pravna osoba)...na označenim mjestima na njihovim busevima piše SALINEA d.o.o ORAŠJE
tako da na busevima Prometa Sinj i nemogu i nesmiju pisati nazivi ni jedne druge firme kao vlasnika doli same firme Promet Sinj.....napominjem opet da velike naljepnice na bokovima ništa ne znače (npr busevi sa reklamom Touringa često nisu njihovi busevi nego neke od kooperatskih firmi)....ime STVARNOG vlasnika mora pisati na mjestima koje sam već istaknuo.....

kad ti vidiš buseve sa natpisom na onim mjestima Promet Sinj sa strane molin te slikaj ih i postavi na stranicu pa da izborjimo koliko je buseva na toj firmi....ili ih nabroji....jer ni ja a vjerujen ni iko ode na siteu nezna koji su to busevi....ne kažen da ne postoje ali je mala vjerojatnost da postoji više od 4-5 buseva....a 5 buseva ne može držat 28 dnevnih polazaka Sinj-SPlit

A ŠTA SE TIČE TEHNIČKE ISPRAVNOSTI? uđi u stvarni svijet i provozaj se busevima....ili pročitaj malo mišljenja kolega forumaša....realno je očekivati u firmi kao Promet Makarska  kvar na busu svakih 200 000 kilometara u prosjeku....ako promet Makarska sa svojih 50ak buuseva godišnje napravi 5 milijuna kilometara onda u prosjeku možemo očekivati da se kvar na nekom od buseva pojavi svako 25 dana....dakle svaku 25 dana po 1 kvar...osobno san se uvjeria u nekakvih 6 kvarova i nepravilnosti u rasponu od 2 tjedna o čemu san nešto i pisa na ovim stranicama....ali pogledaj malo i vožnje otvorenih vrata, pucanje jastuka na busevima, ostanak u kvaru 2-3 puta na jednoj liniji o čemu ima riječi na ovim stranicama pa se informiraj

steyr1985

Bezveze se raspravljate oko toga  i na kraju sa tim svojim tekstovima ništa nećete promjeniti.

Mišljenja sam da Promet Makarska u prosjeku ima solidan vozni park za RH prilike a  što se tiče kvarova pa svakome se kvarovi događaju. Evo neki dan me zaustavlja kolega na jednoj maloj autobusnoj postaji ( odnosno ugibalište ) i zamolio me je da ga povezem njega i putnike što sam naravno i učinio jer je ostao u kvaru.  Drugi njegov kolega je ostao da čeka servisere iz firme a on je samnom krenuo dalje.  U razgovoru mi je rekao ovako .  Imali smo iskrcati dva putnika i naravno stali smo na tu stanicu otvorili vrata putnici su izišli vanka, otvorili smo bunkere da izdamo prtljagu ponovno zatvorili bunkere zatim zatvorili vrata i krećemo.  Kad smo kretali bus se jednostavno ugasio i nemože više upaliti.  Inače radi se o Temsi Safari stara 4 do 5 godina i sada mi vi recite da li je to održavanje loše i li nešto drugo.

ist

Tvoje obrazovanje u pravu je takvo da nisi shvatio čak ni ono što sam ti napisao. Osnivači Prometa Sinj bili su Jujnović i Autoprijevoz Sinj (dakle, fizička i pravna osoba da ti bude lakše  ;D) što je kasnije promijenjeno, pa je sada osnivač samo Promet Makarska (vidi već spomenuti registar trgovačkih sudova na stranici Ministarstva pravosuđa). To znači da je vlasnik Prometa Sinj Promet Makarska, pa je logično da autobusi Prometa Makarska drže linije Prometa Sinj...
Nisam Jujnovićev odvjetnik, pa ta priča o svakodnevnim kvarovima Prometa Makarska ima svoje mjesto, ali ono nije ovdje. Ovdje se raspravlja o sinjskom dijelu tvrtke koji, žao mi je, nema svakodnevne kvarove.
Priča o tehničkoj ispravnosti jest priča o funkcioniranju države. Ako imaš neka saznanja da su ljudima ugroženi životi u autobusima Prometa Sinj, obavijesti o tome policiju i inspekcije, jer u protivnom prikrivaš nešto što bi moglo rezultirati smrtnom posljedicom

Tlimfocit

neka ostali daju svoje mišljenje....ja san svoje reka

sinjanin

Ist
Autoprijevoz Sinj postoji itekeko.Zato ne lupetej,nego po sudskom registru pretraži prema matičnom broju 060121293 pa ćeš ga naći.Jesi shvatio?Jel bolilo?Promet Sinj nema niti jedan svoj autobus nego su skoro svi autobusi koje voze Sinjani u biti samo prometovi.Tvoj članak o pismu ministra šukera ne baca 'drugo svjetlo' nego baca prašinu u oči neupućenima u stanje (poput tebe).Da Šuker želi nešto napraviti po pitanju Mate jujnovića onda bi jednostavno aktivirao zadužnice od 12 milja kuna koje stoje u ministarstvu financija,a nebi se dopisivao sa Nasićem i izjavio da je 'Promet iz najma ostvario ODREĐENE pogodnosti'.To je obavezan bio napravit i po potpisanom ugovoru.
Autoprijevoz Sinj je saniran od strane države,dugovi su otpisani i predan je takav Jujnoviću na 'korištenje' nakon čega je ovaj napravio veće dugove nego Talaja,Jukić i ostala ekipa zajedno u proteklih 14 godina.Jujnović čak nije ni otpremnine višku radnika isplatio nego je to napravio grad Sinj u iznosu od 2 milijuna kuna.To nije gradu priznato kao dokapitalizacija.Autobusni kolodvor u vlasništvu grada je isto unesen u Autoprijevoz pa opet gradu nije ništa priznato.Priznati su samo dugovi Jujnoviću i prometu i jedino je to upisano u sudski registar.Promet Sinj je još jedna od 'fantomskih' firmica Mate Jujnovića i njegovog direktorčića Barbira koje otvaraju i zatvaraju kad im se sprdne.
Sad malo o kršenju radničkih prava za koje kažeš da je novinar koji stalno o tome piše trebao iznit konkretne dokaze.Pa ako nije on,ja ću to za tebe napravit.Citat iz jednih novina:
Utorak, 03 Oľujak 2009 
SINJ - U sinjskom Autoprijevozu zaposlenicima se krše radnička prava potvrdila je to viša inspektorica rada Grozdana Marović. Ona je utvrdila kako se u tvrtci od vozača zahtjeva prekovremeni rad duži od zakonom najduže dopuštenog. Iz svih navedenih razloga Državni inspektorat podnio je optužni prijedlog protiv Autoprijevoza i direktora Jakova Jerkana.(kraj citata)

Još jedan podatak koji govori o tome dokle ovo seže od samih početaka.Godine 1996 na autobusnom kolodvoru u Makarskoj Mate Jujnović je svojim autom zagradio izlaz sa kolodvora svojim autom jer imoćani nisu tili platit kešom na ruke jujnoviću kolodvorsku uslugu.Došao je policajac u kojeg je Jujnović repetirao pištolj kad je htio paukom maknit auto.Jujnović je bio u policiji svega sat vremena.


ist

Razvijate se staničnom diobom  ;D Dakle: "Dogovorom Prometa Makarska i Gradskog vijeća Sinja od 30. studenoga 2006. godine udjel Prometa je 81 posto ili 17,6 milijuna, a Grada Sinja 19 posto ili 4,2 milijuna kuna. Za stjecanje svoga udjela Promet Makarska morao je u Autoprijevoz unijeti novi kapital. To je učinio na način da je podmirio kredite, dobavljače i isplatio otpremnine radnicima u ukupnom iznosu od preko 6 milijuna kuna. Promet je još bio obvezan, uz ostalo, u Autoprijevoz unijeti nove autobuse. Umjesto toga, on je svoje stare autobuse iznajmljivao Autoprijevozu po zlatnoj cijeni". To je objavljeno u veljači ove godine http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/42221/Default.aspx
Čak i Jujnoviću nesklono sinjsko Poglavarstvo tvrdi da je podmirio dugova u iznosu od preko šest milijuna kuna. Nije teško za pročitati, zar ne...
Što se tiče Državnoga inspektorata, ako je kršio, neka ga se kazni, nemam osobitih iluzija da je Promet bolji ili gori nego mnogi drugi prijevoznici...
Na koncu, Autoprijevoz nije u tražilici imena, nego u tražilici po matičnm broju, te se ispričavam za tvrdnju da je brisan iz registra. No to ne mijenja na stvari, jer je Promet Makarska većinski vlasnik sinjskog Prometa. Žalim slučaj  ;)

troosovinac

Citat: ist  u Listopad 16, 2009, 15:39:10
Razvijate se staničnom diobom  ;D Dakle: "Dogovorom Prometa Makarska i Gradskog vijeća Sinja od 30. studenoga 2006. godine udjel Prometa je 81 posto ili 17,6 milijuna, a Grada Sinja 19 posto ili 4,2 milijuna kuna. Za stjecanje svoga udjela Promet Makarska morao je u Autoprijevoz unijeti novi kapital. To je učinio na način da je podmirio kredite, dobavljače i isplatio otpremnine radnicima u ukupnom iznosu od preko 6 milijuna kuna. Promet je još bio obvezan, uz ostalo, u Autoprijevoz unijeti nove autobuse. Umjesto toga, on je svoje stare autobuse iznajmljivao Autoprijevozu po zlatnoj cijeni". To je objavljeno u veljači ove godine http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/42221/Default.aspx
Čak i Jujnoviću nesklono sinjsko Poglavarstvo tvrdi da je podmirio dugova u iznosu od preko šest milijuna kuna. Nije teško za pročitati, zar ne...
Što se tiče Državnoga inspektorata, ako je kršio, neka ga se kazni, nemam osobitih iluzija da je Promet bolji ili gori nego mnogi drugi prijevoznici...
Na koncu, Autoprijevoz nije u tražilici imena, nego u tražilici po matičnm broju, te se ispričavam za tvrdnju da je brisan iz registra. No to ne mijenja na stvari, jer je Promet Makarska većinski vlasnik sinjskog Prometa. Žalim slučaj  ;)

koliko te MATE plača da ga ovako hvališ?
bela lađa

ist


troosovinac

bela lađa

ist

Gdje na forumu? Može li neki citat ili se i ti želiš proslaviti kao Tlimfocit  8)


troosovinac

Citat: ist  u Listopad 16, 2009, 20:21:57
Gdje na forumu? Može li neki citat ili se i ti želiš proslaviti kao Tlimfocit  8)
nemam se šta proslavljat ti samo želiš nekog napadat i omalovažavat. alka se trči samo jednom u godini,a ti češ uči u povjest kao alkar koji trči alku cjelu godinu. za tebe je ova tema igra s ciljem da nekog napadaš. ovaj forum nikog od prijevoznika ne napada i izmišlja nego govorimo samo onako kako je i šta se dešava. autobusi od MATE izvana su fino obojani čisti,al pogledaj vrata kako se zatvaraju,bunkere, zvuk motora i stari su oko 15-20g. kad su ulazili u AUTOPRIJEVOZ obečali su svake godine po 5 novih autobusa a gdje su? znam puno kolega iz SINJA I MAKARSKE i još nisam čuja dobru rječ za JUJNOVIČA. možda oni lažu?
bela lađa