Razno

Autor mate, Lipanj 20, 2008, 18:20:43

mate

Pa kakvo je opcenito stanje voznog parka od Kantica,ne znam tocno pa pitam...
I,koliko je MAN-ova od Autoherca made in Turkey?

busfan

Ova sam ja vidjao kod Kantica: Setra 215HD, 315 HD, 315 HDH/2, 317HDH, 328DT, 416HDH, 417HDH
Neoplani N 116Cityliner, Skyliner

mate

Pa nije ni to lose,u svakom slucaju bolje od nekih prijevoznika... ;D
U,svakom slucaju,mozda im koji novi Neoplan ili nova Setra ne bi skodile...da pomladi vozni park... ;)
Al,u svakom slucaju...firme koje voze van BiH imaju dosta dobar vozni park (barem ono sto vozi po cestama u Hrvatskoj)

busfan

Vidjao sam njihove 315 HDH i novije su od 2000. god vidi se po sjedistima, a mislim da ima 5-6 komada serije 400. Ti autobusi su po meni kvalitetniji i sto je najbitnije dosta udobniji od Turskih Manova, pa iako su stariji

mate

Busfan,slazem se s tobom da su Setre serije 400 puno bolje nego turski MAN-ovi-... ;)
Onda,nadam se da ce nabaviti jos koji Setrin ili Neoplanov bus,pa da ce moci konkurirati Globtouru i Autohercu,sto se tice starosti voznog parka... ;)

busfan

Po meni je i serija 300 bolja ;)

mate

O,ukusima se ne raspravlja... 8)
Nemam nis protiv Setri,dapace dobre su mi...ali Neoplan mi je bolji

Neo

Mate moj si covjek, svaka cast.. :D :D
je zakon

mate

Nekako u Neoplanima sam cesce,na njih sam se navikao... 8)
A,po meni su i izdrzljiviji od nekih drugih modela... ;D

Srđan

Kakvo je ovo čudo?  :o



brzi

Citat: Srđan  u Srpanj 03, 2008, 22:17:48
Kakvo je ovo čudo?  :o
http://i264.photobucket.com/albums/ii168/Srdjan1/P1080339.jpg[/img]

kao što je spomenuto i vidi se na njemu-Hyundai...a prije par tjedana je bio i do Splita potegnuo,mislim da je neka posebna vožnja bila u pitanju...

Neo

Ovi busevi su dosli kao humanitarna pomoc za svih pet kantona i dijelili su se borackim organizacijama invalida. Trenutno znam da se jedan nalazi u tuzlanskom kantonu i da je prodat u GSP. Autobusi sa jednim vratima za putnike i vozaca, sjedisima toliko velikim da jedva i jedno prosjecno dijete moze sjesti u njega. E sad ko je dao ove buseve ja stvarno ne znam...
je zakon

mate

Nadam se da takve buseve nece naveliko pocet uzimat i neke kompanije u BiH...jer ipak ima puno kvalitetnijih buseva kao Neoplan :)...

Neo

Ma ne vjerujem Mate ovi busevi su dosli odmah poslije rata, nego sad bi se mogla ocekivati ekspanzija Neoplana na Bosnasko trziste.

Kao sto su sve novine objavile od 1 jula se ukida 50% carine na uvoz novog vozila, a od nove godine 100% na vozila koja se uvoze iz EU.

Nadam se da ce ovo malo poboljsati uvoz Neoplana jer mi je muka vise gledati kojekave MAN Lion's i Fortune koje klepecu kao staro gvozdje jer ga turci proizvode..
je zakon