Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

Paško

Imotski su daleko od -BH najnovije tablice. vidjeh jučer -BM.

U Splitu su trenutno aktualne najviše 8xxx-Z, iščekujem -AA svakog dana.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN464

BH su bile u opticaju tamo negdje u 9. mjesecu 2019. godine  ;D

Najnovije su BN ako nisu otišli dalje :)
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

lussin

Citat: Domi9a  u Rujan 03, 2021, 21:51:19
...
Rijeka: 2007 su bile RI-***-RF/RE. Vidio u 6 mjesecu:RI-****-K
...
Te također da li je istina ili baš nisam vidio te tablice na primjer kombinacije sa ZG-****-FC FF FT ili su preskočene?
Neće ići. Rijeka je 2007. bila na -Ox. -RF i -RE su iz 2009.

Moguće da su ti promakle, no sve navedene zagrebačke su bile izdavane

Zmajhir

Tako je, Rijeka je kroz 2008. bila na Px, a 2010. se prešlo na Sx.

lussin

I ta -Sx serija se nekako razvukla. Ja imam -SM iz 3/2011

Zmajhir

Tad je bila jako slaba prodaja novih auta, a i prije ulaska u EU se uvozilo puno manje rabljenih. Mi smo isto dobili -SM, ali u 1/2011, a -SA pola godine prije. Dosta sporo je išlo.

man323

Citat: Paško  u Rujan 03, 2021, 22:12:14
U Splitu su trenutno aktualne najviše 8xxx-Z, iščekujem -AA svakog dana.

Vidio sam nekidan ST 9060-Z, isto tako kao i ST 1406-AA koja može biti da je redovna, a može biti i da je naručena. Split je definitivno pred samim krajem xxxx-Z.

gorgoroth

Mene čudi da je Osijek tako zaostao s slovima, cetvrti grad po velicini, a jako iza

Zmajhir

Osječko-baranjska ima 4 registracije: OS, DJ, NA i BM, pa se dosta rasporedilo

gorgoroth

Da, to ima smisla
Btw meni nema logike da Vrbovsko ima RI tablice, a na kraju gorskog

Zmajhir

Tako Lipik i Pakrac imaju DA, a u Požeško-slavonskoj su. Čak su im bili dodijelili PŽ pa su se pobunili i tako je vraćen DA  :)

smogovci.bbb2

#146
Citat: Domi9a  u Rujan 03, 2021, 21:51:19
Evo ovako moje "istraživanje":
1. Zagreb je 2006 počeo dobivati ZG-****-da?
2. Zagreb od 2013 do 2016 su ispucali slova od FA a tek se 2016 9 mjesec počelo sa GA na kraju. A kako sad u 4.5 godine zagreb dogurao do ZG-****-IH. Te također tek sam 2021 (zima) počeo viđati ZG-****-HV. Kako su u tako kratko doba već dogurali do IH? masovno mjenjaje brojeva ili manje kombinacija brojeva? Te također da li je istina ili baš nisam vidio te tablice na primjer kombinacije sa ZG-****-FC FF FT ili su preskočene?
Računaj da su na ZG cijela Zagrebačka županija, ima tu dosta gradova, Dugo Selo, Ivanić Grad, Jastrebarsko, Samobor, Zaprešić, Zelina, Velika Gorica itd. Osim toga, ima i dosta rent-a-car flote koju obnavljaju svake godine. Pa recimo vatrogasna vozila, isto su na ZG radi sjedišta MUP-a. Ili leasing (nisu svi na DA). Nakupi se toga. Koliko se sjećam, ZG je preskočio dosta kombinacija sa Bx i Cx (ako ne i sve)
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

Citat: gorgoroth  u Rujan 05, 2021, 11:48:11
Mene čudi da je Osijek tako zaostao s slovima, cetvrti grad po velicini, a jako iza

Pogledaj koliko ZG, ST, RI, PU pokrivaju područja. U splitsko-dalmatinskoj županiji imaš ST IM i MA oznake, ali 80% čini ST, i samim time se brzo troše.

Paško

Citat: man313  u Rujan 05, 2021, 11:42:28
Vidio sam nekidan ST 9060-Z, isto tako kao i ST 1406-AA koja može biti da je redovna, a može biti i da je naručena. Split je definitivno pred samim krajem xxxx-Z.

Definitivno je ST područje ušlo u fazu 4 znamenke-2 slova. Vidio sam danas ST-1458-AA, novoizdane. Možda su ove s 14 prve zapale neki TP.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Zmajhir

Da, nekako uvijek malo kasnije isplivaju 10xx kombinacije