Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

NP-549

Izračunajte koliko godina je trebalo od AA do II,  pa onda oduzmite pola kombinacija na Bx i komplet Cx koje su preskočene, pa ćete doć do rezultata da smo još 30 godina mirni.

Zmajhir

Zagreb je prešao na 4 broja negdje 1997. a sad je "tek" na -Ix. Dok dođe do -ZZ ima tim tempom još barem 25 godina, a do tad tko zna kakve ćemo registracije imat  ;D
U Rijeci sam zadnjih dana vidio nekoliko -P kombinacija koje ne izgledaju kao neke naručene kombinacije, ali mislim da ipak nije preskakanje nego slučajnost. Vidjet ćemo narednih dana.

Zmajhir

Sad tek vidim od NP-a post jer nisam okrenuo stranu, tako da prvi dio mog posta je višak, al ajde  rofl

NP-549

A uostalom postoji još i mogućnost ponovne aktivacije onih kombinacija koje su u prethodnoj turi fizičke uništene.  Znači, postoji potvrda da su ZG-1234-AB vraćene i uništene i mogu opet bit izdane

Paško

Odakle ti to? Kako sam ja čuo, prethodno odjavljenu kombinaciju može zatražiti samo vlasnik te kombinacije.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Domi9a

1. Korištenje starih kombinacija nema smisla iz razloga šta ako je npr postojala kombinacija: ZG-7653-L i odjavljena bubam 2005 i sad se vlasnik sjeti da želi tablice s tom kombinacijom dobiti će je. Osim ako ne ukinu tu "opciju".
2. Ovo za  sisteme ZG-****-**  realno ovisi o trenutku koliko ljudi regaju aute i uzimaju počice nove ali isto tako. Zagreb je korsitio ZG-****-GA od 8 mjeseca 2016 a zadnji ZG-****-GZ je izdan 2020 ne znam točno mjesec. I slovo G i 2 uz njega je korišteno praktički 4 godine. I u manje od godine dana ZG-****-H* se "potrošio"
ZG-****-IA i sve do IJ se koristi tek neka 4 mjeseca i već je praktički došlo na pola. I sada da nastavi u takvom ritmu od bubam 8 mjeseci za jednu kombinaciju slova pa za nekih 10 ak godina će doći do ZZ. Izračunam još pa javim.

gorgoroth

Pula već na B, evo primjer  Brioni 117


Paško

Naravno, potrošnja kombinacija porasla je zbog koronakrize. Masovne odjave gospodarskih vozila, čak i osobnih, i njihovo eventualno ponovno registriranje s novom kombinacijom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Marek

Citat: NP-549  u Rujan 12, 2021, 16:54:55
Jesu sve 3 u originalnom redosljedu ili je bilo preskakanja slova u zadnjih godinu ili dvije ?

Ne znam za KC i BJ, ali Križevci su preskočili možda 3-4 kombinacije, barem koliko sam ja skužio. I imali su neku foru s izdavanjem tablica KŽ-xxx-KA  umnik2

Citat: Domi9a  u Rujan 20, 2021, 14:56:26
1. Korištenje starih kombinacija nema smisla iz razloga šta ako je npr postojala kombinacija: ZG-7653-L i odjavljena bubam 2005 i sad se vlasnik sjeti da želi tablice s tom kombinacijom dobiti će je. Osim ako ne ukinu tu "opciju".
2. Ovo za  sisteme ZG-****-**  realno ovisi o trenutku koliko ljudi regaju aute i uzimaju počice nove ali isto tako. Zagreb je korsitio ZG-****-GA od 8 mjeseca 2016 a zadnji ZG-****-GZ je izdan 2020 ne znam točno mjesec. I slovo G i 2 uz njega je korišteno praktički 4 godine. I u manje od godine dana ZG-****-H* se "potrošio"
ZG-****-IA i sve do IJ se koristi tek neka 4 mjeseca i već je praktički došlo na pola. I sada da nastavi u takvom ritmu od bubam 8 mjeseci za jednu kombinaciju slova pa za nekih 10 ak godina će doći do ZZ. Izračunam još pa javim.

ZG-xxxx-GZ je potrošena u ljetu 2018. kad su počeli izdavati ZG-xxxx-HA, ne prošle godine.

Zmajhir

Citat: Domi9a  u Rujan 20, 2021, 14:56:26
Zagreb je korsitio ZG-****-GA od 8 mjeseca 2016 a zadnji ZG-****-GZ je izdan 2020 ne znam točno mjesec.

Ovo sa zadnjim -GZ je vjerojatno neka anomalija jer se od lani izdaje -Ix, a -Hx je krenuo oko 2 godine prije toga

sniff

#175
Mozda sam u krivu, ali set brojeva na svako slovo krece od broja 1000, dakle uvijek ostane mogucnosti za one koji zele svoju kombninaciju

Domi9a

Citat: Zmajhir  u Rujan 20, 2021, 16:01:01
Ovo sa zadnjim -GZ je vjerojatno neka anomalija jer se od lani izdaje -Ix, a -Hx je krenuo oko 2 godine prije toga
Zanimljivo

Domi9a

Citat: Paško  u Rujan 20, 2021, 14:59:42
Naravno, potrošnja kombinacija porasla je zbog koronakrize. Masovne odjave gospodarskih vozila, čak i osobnih, i njihovo eventualno ponovno registriranje s novom kombinacijom.
To već ima smisla.

man323

Mali update:
Makarsko registarsko područje je došlo do -DA, ZD je na -MC, DU je daleko sa -Jx, ZG koliko vidim -IL.
Split je došao već na 7xxx-AA, ide to brzo.

STIB

ZD je već na -MK (viđen u Zagrebu)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU