Kantić touristik – fotografije

Autor busfan, Prosinac 01, 2007, 14:32:52

amar

pa ima i to dosta logike, ali ipak mi je drago sto sam i ovu setru uhvatio ...

busfan

Citat: tomo  u Svibanj 08, 2010, 22:08:05
Vjerojatno nedostatak buseva, ali i to je izvrstan bus i udoban, gazi k'o lud.... samo da mu je još ova zadnja desna turska ratkapa.....

Upravu si Tomo, ja ne bih imao nista protiv da idem sa 215HD do Njemacke, naravno ako su ocuvane kao Kanticeve. Ali ovo nije linija do Calwa, nema teorije da postoji svakodnevna linija za Calw, vec kao sto je neko napiosao sigurno ovaj bus vozi putnike i za Dortmund i Zürich do Tuzle, pa tamo presjedaju u autobuse sto idu dalje, a eventualno ako bude neki putnik do Calwa, ide Sprinterom iz Münchena
Za Calw ne moze ni vikendom nakupiti putnike, jedino mozda 2-3 sedmice kad su odmori i za praznike

amar

sve moguce, al jedno sigurno znam, da na as sarajevo , parkingu sa strane uvijek stoji svaki dan jedan kanticev bus sa tablom za calw ... sta se dalje desava , to neznam ...

amar

da , to sam i ja primjetio da je naljepnica druge boje, e sad postoji mogucnost da je udarena tu ili da su se pokvarila vrata , pa stavljena druga ili su popravljena postojeca, pa su novu naljepnicu stavili, a taj ko je radio naljepnicu nije potrefio istu nijansu !

busfan

Cini mi se da je ova 215 u najgorem stanju od svih autobusa Kanticevih. Ima dosta optickih nedostataka, to nisam primjecivao na drugim njihovim autobusima. Vjerovatno ce uskoro ili na prodaju ili na remont. Ne mogu da vidim sjedista i druge detalje, znam da je bila jedna Kanticeva 215HD 86god, a ima ih i novijih od 90?

amar

da da i ja mislim da su joj dani u kantica jos malo pa odbrojani, sto govori i cinjenica da se vozi samo po BiH i eventualno do zagreba ...

Mustafa YJM

Prednji branik takođe iskače od šeme....jednu su restaurirali, možda će i ovu.

busfan

315HDH je vec na Kanticevom nivou, bez i najmanje "falinke"  ;)

amar

pa dobro i s215 nije losa, spram ostalih koje se vozaju po nasim cestama, kanticeva je ... al opet godine cine svoje ... a i kantic vise ide na to da pomladi vozni park ....

Mustafa YJM

Oni zasigurno najbolje čuvaju i održavaju autobuse.

Kad je sezona, oni znaju i 10 autobusa poslati za Njemačku, nekad im i zafali autobusa. I, čovjek nema toliki parking ili garažu da sve svoje autobuse parkira. I ne treba mu, jer mu je uvijek barem pola voznog parka na putu. Samo, vozači jako puno rade, jer ih nema puno a i neće svakog uposliti. Samo gleda iskusnije i provjerene šofere. Info iz sigurnog izvora.

amar

pa ko zna kako je to svakoga zaposliti, jer je covjek i sam vozac bio i sve to stvorio, i zna kakvih ima ljudi ... zato i jest dobra ovako firma, jer je na svojim ledjima ovo sve stvorio ...

busfan

Citat: amar  u Svibanj 10, 2010, 23:10:06
pa dobro i s215 nije losa, spram ostalih koje se vozaju po nasim cestama, kanticeva je ... al opet godine cine svoje ... a i kantic vise ide na to da pomladi vozni park ....

Nisam htio reci da je ona 215 bas krs, ali nisam navikao od Kantica da npr. je otvoren poklopac motora i sl. jer zaista svi drugi autobusi su u perfktnom stanju. Nije bila bas tolika kritika

Sto se tice odrzavanja u BiH ima sigurno nije ravna nijedna firma, a i sire  ;)   A i za vozace sto kazes, nije bas da stalno putujem s njima, ali dosad sto sam ima iskusta, zaista su bili prijatni i usluzni. A i cijene su uglavnom najpovoljnije, pa i ne cudi sto u sezoni ide po 10ak autobusa

amar

kako sam dobio informaciju da ona ide samo do doboja ....

mate

Danas na liniji Zagreb - Zenica


Mustafa YJM

Citat: amar  u Svibanj 11, 2010, 19:27:12
kako sam dobio informaciju da ona ide samo do doboja ....


Ide do kompleksa benzinskih pumpi HIFA u Karušama, to je 5 km do Doboja.

A, danas sam vidio ovog Citylinera, stao je na pumpi u Doboju. Bio sam jako daleko ( na spomeniku kod Bolnice ) pa nisam mogao ni slikati.