Vozni park kroz povijest (Autoprijevoz Sinj)

Autor conecto, Veljača 10, 2010, 12:33:10

conecto

Baš prekapam neke stare slike, pa evo jedne od prije nekih 5-6 godina. Jel ovo možda taj 104 od kojeg nema slike na popisu voznog parka?

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

peron24

Citat: conecto  u Veljača 10, 2010, 12:33:10
Baš prekapam neke stare slike, pa evo jedne od prije nekih 5-6 godina. Jel ovo možda taj 104 od kojeg nema slike na popisu voznog parka?



Ovo je MB O307  ST 518 FO od Sinjskog prometa,prometovao je sa glavnog kolodvora na liniji Split-Aržano,ima stražnja okrugla svitla,više ne prometuje...
Sinj za sada nema vlastite tablice pa sam i ja tada mislio da je od Prometa Split,budući da je u živim bojama,što mi se posebno sviđa kod splitskih autobusa  :D

Tomek

#2

Tomek

Dvije fenomenalne fotografije sa Sinjskog kolodvora -- pogledajte ove autobuse, neka bolja vremena


sibencan

Jel imate neke slike od ovih N 416 SL koji su bili u Autoprijevozu i u PMA. Jedan moj prijatelj iz Darmstadta je rekao, da su oni ex. HEAG i htio bih vidjeti slike. Ako imate, može i VIN. Hvala unaprijed :)
1997 - 2017

Paško

Postoje slike na forumu ako se nisu izbrisale. A i ako jesu, ionako su svi bili u standardnoj Prometovoj shemi (bijela+ljubičasta) tako da možeš otkriti nijihovo podrijetlo samo preko VIN-ova (koji također postoje)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#6
Već sam pisao u drugoj temi, a evo i ovdje:

Jel netko može potvrditi da su sva 3 ova Mercedesa O305 bila u Autoprijevozu Sinj? Sigurno nisu bila u splitskom Prometu, a nije mi poznato da je ijedan drugi prijevoznik sa ST područja imao O305ice.

ST-297-EA
ST-678-EC
ST-447-ED

Za zadnjeg sam poprilično siguran (jer je sinjska O303 bila ST-443-ED), a za ostale je vjerojatno. Zna li netko je li u AP-u Sinj, osim 2 Mercedesa O307, ST-517-FO i ST-518-FO, bilo još autobusa sličnih ili istog modela?
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#7
Nadam se da netko od forumaša ima znanja o starim sinjskim autobusima:

Citat: amfan  u Svibanj 29, 2015, 21:15:28
Jel netko može potvrditi da su sva 3 ova Mercedesa O305 bila u Autoprijevozu Sinj?
ST-297-EA
ST-678-EC
ST-447-ED

Ispada da jesu i da i je bio barem još jedan, ST-446-ED. Svih četvero je došlo iz njemačkog grada Solingena 1995. godine, a bili su 1979. godište - iz iste su serije kao autobusi Prometa iz Splita gb 81-83. Bili su krem boje sa zelenom crtom (slika Prometovog 82).

Mali članak iz njemačkih novina (proslijedio član mvgmainz) prije 19 godina sa slikom ST-446-ED (u SWS #142) na splitskom kolodvoru:



"U Splitu su turisti iz Solingena pronašli "starog prijatelja"; prijašnji bus Stadtwerkea koji se vrlo malo promijenio. (...) Bio je u Solingenu do rane 1995. godine, točno 15 godina."

Nedavno sam saznao da je na ST području postojao još jedan O305 - istog godišta, ali iz drugog izvora (Pinneberger Verkehrsgesellschaft - PVG) sa tablicama ST-237-IF, također sinjski. Bio je u ovoj shemi bojanja (photo by www.hov-bus.de):

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Splitski kolodvor prije 20 godina - Dubrava lijevo bi trebala biti MA-345-O Jadrantransa Vrgorac (na slikama koje imamo straga je drugačije obojana), a ostala dva su Autoprijevoz Sinj - Mercedes O305 (vjerojatno ST-446-ED) i Dubrava:

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Vratimo se u daleku 1960. ili 1961. godinu kad je napravljena prva slika. Autobus s lijeve strane je proizvod tvornice koju dosad nikako nismo predstavili na forumu - Krauss-Maffei, meni zasad nepoznatog modela. Njihovi autobusi su bili dosta napredni za svoje vrijeme s motorima straga i samonosivim šasijama. S MAN-om su 1959. godine napravili model 640 HO koji je vrlo brzo prerastao u poznati MAN 750 HO. Oko 1960. godine iz Njemačke (moguće Postbusa) je uvezeno nešto polovnih autobusa ovog proizvođača. Nisam našao dokaz da ih je bilo igdje u Jugoslaviji osim u Autoprijevozu i Prometu iz Splita. Desno na slici je jugoslavenski autobus, također zasad nepoznatog modela. Iza autobusa na prvoj slici i u prvom planu na drugoj slici, razglednici koja je putovala 1964. godine, je još jedan Krauss-Maffeijev model, pomalo urbaniji Krauss-Maffei KMO 160. Karoserije su im radili Kässbohrer i Waggonfabrik Josef Rathgeber, a motori su najčešće bili Mercedesovi.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Je li u Sinju bilo više S200, ovo nije njihov S200 ili su svojem S200 kasnije prebojali crte iz zlatnih u plave? Ovo je screenshot iz 1999. na kojem se vidi krem S200 sa zlatnim crtama. Ne znam je li to sinjski bus, a splitski (Prometov) nije.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Shole

S obzirom da su imali ovakve solo bit će da je njihov

markost


Paško

#14
Slobodna Dalmacija, 13.04.1988.
Mercedes O302, Sanosi S14 - slika prvotno objavljena 1983.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!