ex Euroturist Express, Zagreb

Autor autobusi.org, Prosinac 13, 2007, 22:12:04

autobusi.org

Euroturist express d.o.o.
Zagreb, Međugorska 63
tel. 01/4577-749
www.euroturist-express.hr


Vozni park:


1 - Setra S 417 HDH

ZG-9828-EA - siva

1 - Volvo 9900/3

ZG-9829-EA

Tomek

#1
Održavaju liniju Zagreb - Rim koja svakog petka u 8.00 polazi za Rim dolazi tamo kasno naveèer i odmah u subotu u 8.00 kreæe za Zagreb.

Do sada sam vidio dvije njihove Setre S 215 HD, ne znam dali imaju još nešto. Obje su u dobrom stanju, bar koliko se može vidjeti na prvi pogled.


Ivan1983

Setre na parkiralištu od Herc Toursa:

Tomek

Večeras je njihova S215HD došla iz ZADRA na redovnoj liniji AP Like. Te njihove Setre su koliko sam načuo 1994.g., a inače su u odličnom stanju..

busfan

Ima li putnika na toj liniji za Rim?
Po meni je 215 HD ako je dobro ocuvan bolji autobus od recimo Lions Coacha 1gen.

Tomek

Stara je tek 13 godina i redovito drži liniju za Rim.. To je jedna od zadnjih serija serije 200. Imaju dvije takve.

miky

U Dubrovniku ima nekoliko dobro očuvanih 215-ica, ali ova je još bolja, a i novija.

lav

Juče njivova setra s 215 hd parkirana a autobuskom kolodvoru Zagreb.Zaista je dosbro očuvana ;)

navi


Tomek

Prošlu subotu Euroturistovu liniju Rim-Zagreb vozio King Long od Herc toursa.

conecto

Nisam siguran jesam li sve dobro vidio, ali prekjučer sam na Heinzelovoj sreo Setru 417 HDH s colkama, nije bijele boje nego nešto kao tamnosiva-metalik (možda rabljena), a čini mi se da je na njoj pisalo Euroturist...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Da, priča se da je Euroturist prodao 3 S215HD i 1 315HD Prometu Makarska, a kupio 4 nove S417HDH, ali dok ne vidim ne vjerujem jer to je veliki trošak..

kuba

Ja sam jučer bio kod garaže Herca i vidio 2 S415 GT-HD, danas opet idem raditi kod garaže pa ću slikati i raspitati se. (ovo sam pisao iza ponoći pa zato pišem jučer i danas)

conecto

Citat: kuba  u Srpanj 17, 2009, 01:29:16
Ja sam jučer bio kod garaže Herca i vidio 2 S415 GT-HD, danas opet idem raditi kod garaže pa ću slikati i raspitati se. (ovo sam pisao iza ponoći pa zato pišem jučer i danas)

Jel to bilo kod Herca ili Enikona? Jer kod Enikona su bile dvije bijele lagerske GT-ejke - 415 GT-HD i 416 GT-HD/2.
Ova koju sam ja vidio u gradu je definitivno bila S-417 HDH, dakle ne GT nego TopClass, 3-osovinka, slična kao ova na slici Tvog avatara.
Dakle, viđena je pa pozivam Tomeka da vjeruje. Malo me zbunila boja busa zbog koje sam mislio da je možda rabljena, a možda je i nova, a boja novi image firme?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Jučer navečer stigla nova kraljica iz Rima, Setra S417HDH, dobro popunjena. Kaže gazda koji je ljubitelj Setre i koji nas prati  ;) da će biti još prinova, a i sad će moći usporediti Volvo 9900 i S417HDH za koje se govori da su najbolji u toj klasi..