Prevoznici koji vise nisu aktivni

Autor elvis, Lipanj 10, 2009, 15:40:47

elvis

Ovdje pisite o prevoznicima koji su nekada radili i njihovim vozilima

evo za pocetak od mene:

DUGA doo Konjic,prije 7-8 godina gazda prodao buseve i otisao u Njemacku,imali su dva Translinera (1 kod Hukic-turs,drugi u Vildan-tours Sarajevo),cetiri MB 0303 (jedan u Tuzli kod nekog privatnika,dva u Jablanica-busu,jedan u Konjictransu) i jedan Zastava-Iveco kombi koji je trenutno u vlasnistvu nekog koledza u Ilijasu,njihove 3 linije danas vozi Konjictrans,i jednu Bjelimici-bus

Jablanicatrans-otisli u stecaj,imali sanosa (0303),kratku 0303,MB steyra,TAM-ove 170 i 260,kombija MB 308,i jedan stari prigradski MB sa okruglim farovima,nalik G&S-u...
Sanos izrezan u Konjictransu,kratki 0303 i jedan Tam izgorili u pozaru,neko zapalio nesto pored njih,a za ostale ne znam,njihov posao preuzeo Konjictrans,a kasnije osnovana firma Jablanica-bus,osnivaci vecinski vlasnici Konjictransa

elvis

Slika s neta skinuta,busevi od Jablanicatransa

mb0404

Japi turs ili bus Tesanj.Imali dvije Setre serije 1 gradske vozili liniju Tesanj Zenica,te jedan mini bus slican ono sto je radio Soko za invalde,buseve od ove firme ne vidjam vec 8-9 godina ako ne i vise.
Bosnaprevoz Maglaj prije rata mislim da su bili u sastavu Bosnaexpres Doboj,raspradom drzave pripala im autobusak stanica u Maglaju.Ko je gore bio ili prolazio do 2000 godine vidio je na sta je to licilo.Od autobusa imali Sanos 415 vozio liniju za Jablanicu i mislim da je bilo jos par starih Ikarbusa.Na mjestu te autobuske Sjaj je napravio novu dosta vecu i moderniju.E sad ne znam dal je Bosnaprevoz usao u sastav Sjaja il su jednostvano likvidirani kao i vecina firmi u BiH,uglavnom firme vise nema.
Ima jos par firmi iz Zenice za koje mislim da nisu aktivne.Imena se ne mogu sjetit al ako je neko iz Zenice vjerovatno zna o cemu govorim.Prva je firma tj privatnik sa Tamicem vozio liniju za Moscanicu gore do rudnika i strelista skorz.Drugi je nekim minibusom kasnije vozio tu istu liniju.Treci prevoznik imao dva Dafa onakva kao sto ima Promet Split,vozio liniju Kanal Bolnica,a jedan je cesto stajao u Radakovu ispred stambenih zgrada prekoputa skole Skender Kulenovic.
Posle rata 96-97 bio je prevoznik sa nekim americkim autobusom,taj bus je vecinom vrsio prevoz izbjeglica posto se sa izbjeglickim kartonom moglo vozit besplatno u njemu.Vozio je liniju od Rudnika,iznad starog buvljaka,do Drivuse sad ne znam dal je isao dalje il se tu negde u blizini okretao.tu liniju je vozio zbog dva velika izbjeglicka kampa Moscanica,i Putovici.Posle rata do neke 2002 mozda i kasnije vidajo sam taj bus u blizini zeljezare u Zenici,znaci deso kad se popne na petlju prije zeljeznickog nadvoznjaka.Unutra su bila kozna sjedista i motor je derao ko lud,al je bio udobno u njemu se vozit u picku materinu nisu se rupe ni osjecale.

elvis

Slike su radjene 2004.godine,na prvoj mozete vidjeti 3 autobusa  Jablanica-transa u pozadini



a na slijedecoj se vidi dio Duginog 0303 koji je nedugo nakon te slike prodat Konjictransu,poslije toga presao u Jablanica-bus da bi ovog ljeta otisao na rezanje


Paško

#4
Photo by Alain Mugica.
MAN SÜ 240 prijevoznika Arsenal bus slikan na AK Prijedor krajem devedesetih.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!