Redovne linije i cijene karata

Autor busfan, Veljača 16, 2010, 23:25:42

busfan

Kilometar hvala na komplimentu  ;)
Rekao sam da autobus mora da bude 100% ispravan, pa nek je star. E sad pitanje je da li se islplati popravljati autobus koji je presao milione. Ako mozes star autobus drzati 100% ispravnim da nema nijednu falinku, koji je to onda problem. A nikako me ne mozes ubjediti da je bolji kinez ili arbus, isuzu i sl.. od Kanticeve ili Bakiceve Setre 215HD.
Evo primer u Njemackoj prevoznik Piendl iz okoline Regensburga ima 3 ili 4 Setre 200( 2 215HD i jednu 211HD, mislim da ima i jednu UL al nisam siguran), 215 su 90 i 91god, s njima vozi ucenike. Pa ako on u Njemackoj moze da ih vozi zasto mi u BiH ne bi mogli? Ali su perfektne i opticki i tehnicki.
Ali opet kazem da se redovno provode tehnicki pregledi i da bude 100% ispravan.

amar

ma da sto busfan kaze, buraz samo pogledaj bakiceve i kanticeve setre 200 serije

elvis

Ja sam tamo negdje u pocetku spomenuo problem divljih taxista,a sutradan je u Oslobodjenju objavljen clanak u kojem pise da je u Zenici uhvaceno i kaznjeno 39 takvih,kazne u rasponu od 500 do 1500 KM

Nazalost,informaciju nisam odmah objavio zbog kvara na racunaru

kilometar

U svakom slučaju dobra stvar,mislim da je prošle sedmice i u Tuzli izvedena slična akcija.