Autoškole za D kategoriju u BiH

Autor elvis, Ožujak 20, 2010, 16:30:25

elvis

Ovdje postavljajte slike autobusa na kojima nasi soferi sticu D kategoriju...

EDIT: za pocetak ovaj deda je vlasnistvo Auto škole Uno iz Jablanice,imao sam priliku provozati ga prije par dana i iako je star i danas je utegnut i ispravan kao sat,malo limarija odudara ali i nije toliko bitna za njegove poslove

Ovo je ujedno i mali poklon od mene za shefa...





Ove stopke su naknadno ugradjene ;)

damir050

Elvise koji je ovo  model  Autobusa , i Kako  ga  je vozit posto si  napisao da si ga i vozio

elvis

Proizvodjac je FIAT,koji model tacno ne znam,ima motor od 130 KS...sto se tice voznje nema nikakvog lufta niti poteskoca prilikom saltanja brzina,skretanja,itd. znaci sve normalno,stvarno je pojava na putu,danas mi bas instruktor prica kako ga je prosle godine grupa Slovenaca htjela mijenjati za neki FIAT-ov bus 95.godiste,i da mu jos doplate za ovaj,ali nije htio jer nije mogao registrovati taj bus na BH table zbog godista...

mate


damir fido

Auto skola "Bosna" danas slikano u Tuzli



imam i 2 starije slike ali autobusi su svakodnevno tu u Tuzli.

Autoprom Tuzla



Auto skola "Medenice"




Shole

#5
Koje kriterije mora udovoljavati jedno vozilo da bi se na njemu mogla polagati "D" kategorija ?   Jedini normalni bus mi je ovdje ovaj TAM na kakvom sam i ja polagao.  Znam da nije tako, ali mislim da bi trebalo bit obavezno da bus ima barem 11-12 metara.  Teoretski gledano, onda možemo "D" kategoriju polagat na nekom Volkswagen kombiju (npr LT35) ako ima unutra 10 sjedećih mjesta i registriran je na D, zar ne ?
ista stvar i za "C". Bitno da je 3 tone i 501 kila NDM

damir fido

Ne znam tacno zakonsku regulativu ali je vjerovatno da je bas tako kao sto kazes.Bitno je samo da udovoljava"pravno gledajuci"toj klasi vozila..nazalost.Ja sam imao obuku za "D"negdje 2000 godine(iako nisam kasnije polagao) na Tam 130 a "A" kategoriju sam polagao i to jos 1989 godine na Tomosu 15SLC sa 6 KS a sa tom kategorijom imam pravo danas voziti npr Yamahu R1 kao i onda nesto slicno.

elvis

Prema zakonu autobus mora biti dug minimalno 9 metara osim ako ima 35 i vise mjesta za sjedenje....znam to jer sam bio prisutan kada je dolazila komisija u Konjic-bus na pregled MB-a 0303 koji oni daju u najam autoškoli Uno...

Dakle ili duzina ili br. sjedista...

doBUS

Citat: elvis  u Travanj 01, 2012, 10:00:29
Prema zakonu autobus mora biti dug minimalno 9 metara osim ako ima 35 i vise mjesta za sjedenje....znam to jer sam bio prisutan kada je dolazila komisija u Konjic-bus na pregled MB-a 0303 koji oni daju u najam autoškoli Uno...

Dakle ili duzina ili br. sjedista...

Znaci moze se autobus koji radi linijski saobracaj dati u najam auto skoli

elvis

Da,s tim sto mora imati ugradjene duple komande kao i svako drugo vozilo za obuku...

mate


mate