Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

The_Dubster

prije par stranica postavio sam tama u vlasništvu teleoptica, al sam njega zamjenio sa ovim modelom grasa


danas uslikan u ulici franje račkog. radi se o fapu i eto ovaj buse je malo "ekskluzivniji". inače gras ima i još jednog istog ovakvog samo što nema ovih naljepnica i potpuno je žut

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Prosinac 10, 2009, 18:50:17
prije par stranica postavio sam tama u vlasništvu teleoptica, al sam njega zamjenio sa ovim modelom grasa


danas uslikan u ulici franje račkog. radi se o fapu i eto ovaj buse je malo "ekskluzivniji". inače gras ima i još jednog istog ovakvog samo što nema ovih naljepnica i potpuno je žut

U Grasu postoje jos dva ovakva 321 i 322 a ovo je ja mislim 320 ...ostala dva nemaju natpis na sebi. Ovaj sa natpisom je dosao nesto ranije nego ostala dva...

The_Dubster

viđam ove zglebne često na 31e, da nije koji man pokvaren?

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Prosinac 10, 2009, 21:09:19
viđam ove zglebne često na 31e, da nije koji man pokvaren?

Nije pokvaren nego s obzirom da sada ima "viska" zglobnih autobusa "uskaču" na "komercijalu" po potrebi. Inače oni su za "komercijalu" nepraktični iz vise razloga ; vrlo je tesko ulaziti i izlaziti sa stajalista koja su skoro uvijek puna privatnih automobila, polazna stanica na Vjećnici je premalena a nekada se zna desiti da na stanici bude 2 vozila tako da jedno stoji na tramvajskim šinama, vrlo je tesko manevrisati sa zglobnim vozilom kada su saobraćajne guzve
itd itd 

MILCHO

Citat: aaaaa  u Prosinac 01, 2009, 16:27:59
...Osim toga neke stvari su najblaze receno nelogicne kao npr MAN g.b. 850 kao najbolje vozilo u garazi radi liniju Nedžarići DObrinja linija gdje voznja traje manje od 10 minuta u jednom smjeru i  liniju koju obično voze vozila cija je tehnicka ispravnost najblaze receno "upitna" dakle krsevi pred rashod
neznam kako u početku nisam pročitao ovaj post, al nikad nije kasno.
850 je li išao na 31 ili 39 za Dobrinju 4? vjerovatno je išao samo na ispomoć zbog kvara nekog autobusa na toj liniji. od kad su došli Lion's Classici samo sam ih 2 puta vidio da voze na drugoj liniji osim komercijale. 850 i čini mi se 854 su vozili po 1 smjenu na 42. isto tako se desilo da krajem 2007. zglobni Lion's Classic G br. 405 provoza 2 kruga na 31 na kojoj inače ne vozi.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 11, 2009, 22:24:57
Citat: aaaaa  u Prosinac 01, 2009, 16:27:59
...Osim toga neke stvari su najblaze receno nelogicne kao npr MAN g.b. 850 kao najbolje vozilo u garazi radi liniju Nedžarići DObrinja linija gdje voznja traje manje od 10 minuta u jednom smjeru i  liniju koju obično voze vozila cija je tehnicka ispravnost najblaze receno "upitna" dakle krsevi pred rashod
neznam kako u početku nisam pročitao ovaj post, al nikad nije kasno.
850 je li išao na 31 ili 39 za Dobrinju 4? vjerovatno je išao samo na ispomoć zbog kvara nekog autobusa na toj liniji. od kad su došli Lion's Classici samo sam ih 2 puta vidio da voze na drugoj liniji osim komercijale. 850 i čini mi se 854 su vozili po 1 smjenu na 42. isto tako se desilo da krajem 2007. zglobni Lion's Classic G br. 405 provoza 2 kruga na 31 na kojoj inače ne vozi.


850 je cijelu ovu sedmicu osim danas radio na linij Ilidza Butmir dakle ne radi se o ispomoci nego o redovnom rasporedu. Takođe od ponedjeljka 853 će raditi na liniji 16 Dom Armije Bare....ja znam  o cemu se radi kada je  u pitanju 850 pa i 853 ali ovdje nije ni vrijeme ni mjesto da se prica o tome..

MILCHO

#156
Konačno promjena. Već 11 godina sa doma armije voze samo SL222, znači možemo Lion's Classice uskoro očekivati i na ostalim linijama? nažalost to znači da će brzo biti našarani i sl. ali šta je tu je. čini mi se da 850 nije vozio jedno vrijeme (tad ga nisam viđao na komercijali ali kad sam god šetao ulicom Džemala Bijedića iznad depoa on je bio parkiran  ::| .

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 12, 2009, 00:41:28
Konačno promjena. Već 11 godina sa doma armije voze samo SL222, znači možemo Lion's Classice uskoro očekivati i na ostalim linijama? nažalost to znači da će brzo biti našarani i sl. ali šta je tu je. čini mi se da 850 nije vozio jedno vrijeme (tad ga nisam viđao na komercijali ali kad sam god šetao ulicom Džemala Bijedića iznad depoa on je bio parkiran  ::| .

bez obzira koliko nama bilo drago sto ta vozila rade na drugim linijama ta vozila su prvobitno namjenjena za komercijalu i trebaju da rade samo na komercijali iz mnogo mnogo razloga, sve dok se ne kupi ili veci broj takvih ili slicnih vozila da se mogu obezbjediti i druge linije. 850 je stajao dva mjeseca jer mu je bila pokvarena pumpa od goriva i cekalo se da bude nabavljena ...

aaaaa

Vozilu 833 je nedavno ponovno otvaran motor. Inače on je jako dugo "lezao" vise od godinu dana zbog toga sto mu je puko blok motora jer su ga stručnjaci ostavili bez permanta. Prije toga bio je jedan od brzih autobusa ali i tada mu je mjenjač "lupao" a retarder skoro da nije ni radio...

shef

Nemojte me tjerati da brišem vrijedne fotografije i dijelim bannove zbog toga . Nema uploada preko servera!
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

PROFA

Ovaj zuti  Stajer je od Austrijske POSTE !

The_Dubster

Citat: PROFA  u Prosinac 12, 2009, 23:53:58
Ovaj zuti  Stajer je od Austrijske POSTE !

i vareški autotrans ima dva ista ;)

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Prosinac 13, 2009, 11:06:46
Citat: PROFA  u Prosinac 12, 2009, 23:53:58
Ovaj zuti  Stajer je od Austrijske POSTE !

i vareški autotrans ima dva ista ;)

ma nisu isti. Ona dva vareska su novija i u mnogo boljem stanju. Imaju Volvo motor i EPS mjenjač dok ovaj ima MAN motor i automatski mjenjac, Vareški imaju dvoja vrata a ovaj troja vrata...

PROFA

Ti Van Hool su bili prodati Centrotransu poslije bilo ji je par komada,ali nisu dugo vozili tamo su razhodovani

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Prosinac 13, 2009, 15:54:39
Citat: The_Dubster  u Prosinac 13, 2009, 11:06:46
Citat: PROFA  u Prosinac 12, 2009, 23:53:58
Ovaj zuti  Stajer je od Austrijske POSTE !

i vareški autotrans ima dva ista ;)

ma nisu isti. Ona dva vareska su novija i u mnogo boljem stanju. Imaju Volvo motor i EPS mjenjač dok ovaj ima MAN motor i automatski mjenjac, Vareški imaju dvoja vrata a ovaj troja vrata...

ima centrtrans jednog ovakog sa troja vrata, ali je niskopodni. stoji u ilijaškoj garaži centre :)