Kvarovi Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:37:12

Lion's Driver

310 ili 311 se pokvario na Lovrincu...
izvor fb "Nike Transport

Intouro

Prije 2 dana kad sam ga vidio motor je uzasno jako bučio

251robi

U pitanju ti je #310 jer #311 je cjeli tjedan na liniji 17

man323


elez

Promasena investicija  th-down

MAN❤️
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

tramvajac 92

To što se 688 ne može povarit bez da nešto uništiš na njemu, ne znači da se MAN istog godišta sa sličnom kilometražom kao 310. S druge strane, 308 mi djeluje da se puno više kvari od ostalih.

man323

#741
Lion's Cityji iz 2007. su generalno dobra serija, bilo je sitnih kvarova u jamstvenom roku koji su riješeni. Radi se o pouzdanom D2866 motoru koji je provjeren i usavršen.
Novija serija iz 2013. ima problema sa hladnjacima jer ih se ne pere i onda dolazi do problema.
#308 me definitivno čudi, jer mi njegov vanjski i unutarnji izgled prilikom dolaska dao naslućivati da je dobro održavan za razliku od #307 ali se na kraju pokazalo drukčije.

Ne smijemo zaboraviti da je MAN jeftiniji pri nabavci, a njegovi su dijelovi skuplji od Mercedesovih. Citaro je iz vozačke perspektive puno bolji autobus, što se tiče kvalitete i izdržljivosti, tu se Lion's City pokazao boljim.

Nažalost, sve te činjenice ne vrijede ništa jer je mentalitet ljudi zatupljen da jedino zvijezda na prednjoj masci valja i  da su ostali autobusi zadnje smeće. Samim time naslućivam da će se pri idućim nabavkama nabavljati Citari.

Dreamwalker

Citat: man313  u Srpanj 08, 2018, 00:52:39
Dugo su trajali...
Citat: elez  u Srpanj 08, 2018, 08:32:46
Promasena investicija  th-down

MAN❤️

Ok. Koliko često ih šlepaju u garažu? Jel prilično često ili je ovo prvi put?
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

elez

Mislis na C2 ili opcenito MB?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

XDonald

Ja mislin da je jedan od C2 u prvi misec osta u kvaru (#310 ili 311, spomenuto je u ovoj temi), ali nisam siguran je li bila slep sluzba ili su ga uspili popravit, i to je to za C2 zasad koliko ja znam. A facelifti iz 2008. su crkavali masu puta.

Dreamwalker

Citat: elez  u Srpanj 08, 2018, 17:16:16
Mislis na C2 ili opcenito MB?

Mislim na C2 jer vidim konstatacije poput "promašena investicija" i "dugo su trajali" pa me zanima na čemu se to temelji jer zbog jednog kvara fakat nema smisla spamat forum s time.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

markost

Ma voze po cile dane ,a kvare se minimalno. Odlični autobusi.

XDonald

#209 povucen u garazu sa osmice. Dize temperaturu...

man323

#748
Prekjučer sam vidio #262 kojega je NIKE transport šlepa u garažu.

Paško

Jedan Crossway LE, mislim #288, u kvaru ispod Lidla, došao iz Kamena.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!