Autobusi u filmovima i serijama

Autor Shole, Veljača 22, 2011, 22:05:13

Shole

Ja stvarno neznam koji je ovo bus.  Najprije mi pao na pamet IK-4, al sve koje sam do sad vidio imali su klasična dvoja široka vrata, a ne 4 uska. A još plus toga, ovaj nema zadnja vrata


shef

Ikarus je u svoje vrijeme itekako radio i midibuseve, pa i u ovakvoj konfiguraciji, ali ja bih prije po nekim detaljima rekao da je ovo Gošina karoserija.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Marek

Citat: Avtomontažafan  u Srpanj 15, 2011, 23:40:12
Nema više videa "Oprosti za Kung Fu"; vjerojatno zbog autorskih prava.

Registracija S115 iz tog filma je ST-703-DP. ;)

Sanosi svugdje. S415 Puma Toursa (KR-195-DN) u "Arminu" (00:02:16):


Screenshot-ovi ako i ovog "skinu"




Na 00:30:00 do 00:30:07, bivši Čazmatransov gbr. 234 (sada kod IVKO-BUS-a)

Depp500

Da li netko zna koji je autobus bio glavni akter događanja u kultnom filmu "H - 8"? Film je snimljen po istinitom događaju iz 1957. i autobus je marke TAM. Da li je u pitanju "Vesna"? Inače, film je super i mislim da se radi digitalizacija filma, kao što su napravili sa "Vukom samotnjakom" i "Brezom" u kojima nažalost, nema autobusa. ;D
farewell America

jure


manoplan

Mislim da je ipak u pitanju TAM AS 3000. Vesna je bila prvi model AS 3500

http://www.imcdb.org/vehicle_241329-TAM-AS-3000.html

Bari

Ako je OT primjestite slobodno, ali nisam znao kuda s tim:
Najava gostovanja BBB u Splitu i par zanimljivh autobusa u videu
KREPAT MA NE MOLAT !

jure

Citat: manoplan  u Rujan 09, 2011, 07:53:19
Mislim da je ipak u pitanju TAM AS 3000. Vesna je bila prvi model AS 3500

http://www.imcdb.org/vehicle_241329-TAM-AS-3000.html
Koji je ovo prijevoznik u H-8? Je li na registraciji slovo H  ili  M (Makedonija)? Inače se film zove po početku registracijske oznake osobnog automobila koji je prouzročio prometnu.

manoplan

#23
Prijevoznik je Croatiatrans, linija Zagreb-Beograd. Znači, na registracijama je slovo H, jer su tada slova na registracijama označavala državu. U nesreći je sudjelovao i kamion OM Super Orione

Nešić


Na samom početku filma pojavljuje se Niš ekspresov S 315.21 ili gb 555 u ono vreme najbolji Sanos u Niš ekspresu..

nidi

Nije film ni serija ali nadam se da ne smeta, od 0:10 se pocinju pojavljivati busevi JP Libertasa, pjesma i jest o autobusu u 2:30h vikendom, svim vozacima libertasa jako poznatom.  8)

*****  V     O      L       V       O   *****

5AR

Policijska akademija 7 Misija u Moskvi i Tam 260A119






5AR

#27


Gruntovčani i Čazmatrans sa Dubravom oko 7:27min

Edit: Da ne bi nestalo






shef

 Ovoga znate:



a ovaj je vjerojatno već odavno pokojni, a prvi put na forumu - prema špici filma mogao bi biti Pokorny Bus Kutina:





Oba glume u ludoj trash drami Zvonimira Maycuga Kalvarija. Preporučujem pogledati - ima cijeli film na YT.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

nidi

Evo malo sanosa i filma "Hajde da se volimo":



čak ga je i Brena vozila:




*****  V     O      L       V       O   *****