Razno (2)

Autor shef, Ožujak 30, 2012, 22:16:14

Zmajhir

Rampa se otvara i iz kućice gdje radi naplatničar, prijatelj je tamo radio pred 2 godine pa je otvarao od tamo

NP-549

Nije ručno, već očitava tablice s Otokara

gorgoroth

758 na tahografu

MateV

Već duže vrijeme me zanimaju zasloni u 670. Kada god bih se vozio u njemu, ti zasloni su bili isključeni. Jesu li se ikada koristili i ako da, za što.

Drugo me zanima jesu li se pod zadnje koristili na isti način kao i reklamno-informativni zasloni u novim gradskim bus123

Matija87

jel postoji kakva alternativa za liniju 30 za vrijeme gužvi na graničnom prijelazu Pasjak , prošao maloprije, gužva se proteže skroz do Šapjana u smjeru GP-a .

pehar_11

Citat: MateV  u Srpanj 17, 2022, 23:04:33
Već duže vrijeme me zanimaju zasloni u 670. Kada god bih se vozio u njemu, ti zasloni su bili isključeni. Jesu li se ikada koristili i ako da, za što.
(pardon na kasnom odgovoru) Ja sam par puta vidio da se vrti reklama MUP-a o krađi novčanika, Novi list i u gornjem dijelu zaslona bi bilo prikazivanje linija, no uvijek piše "predviđanje rasporeda nije moguće" (ili tako nešto).
vrijeme je novac?!?

kico101

Citat: Matija87  u Kolovoz 20, 2022, 14:10:25
jel postoji kakva alternativa za liniju 30 za vrijeme gužvi na graničnom prijelazu Pasjak , prošao maloprije, gužva se proteže skroz do Šapjana u smjeru GP-a .
Vlak do Šampjana, a dalje pješice. Zdravije je.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

tramvajac 92


Citat: Matija87  u Kolovoz 20, 2022, 14:10:25
jel postoji kakva alternativa za liniju 30 za vrijeme gužvi na graničnom prijelazu Pasjak , prošao maloprije, gužva se proteže skroz do Šapjana u smjeru GP-a .
Izdrži danas, sutra i idući vikend, pa će biti puno lakše. Ako nas političari (opet) ne zaribaju, s početkom godine ulazimo i u Schengen. Što znači da će veći dio gužvi koje nastaju zbog granične kontrole nestati.

Citat: kico101  u Kolovoz 20, 2022, 16:26:59
Vlak do Šampjana, a dalje pješice. Zdravije je.
Dok nisam otvorio vozni red, mislio sam da tog vlaka nekad i ima. A ono 2 vožnje u danu.  ::|

Boki651

#1358
Citat: pehar_11  u Kolovoz 20, 2022, 14:55:18
(pardon na kasnom odgovoru) Ja sam par puta vidio da se vrti reklama MUP-a o krađi novčanika, Novi list i u gornjem dijelu zaslona bi bilo prikazivanje linija, no uvijek piše "predviđanje rasporeda nije moguće" (ili tako nešto).

i ja tek sad vidio, ali znam o čemu je riječ. Ovdje se ne radi o ovim novim displayevima kojima nekad radi najava stanica, već je riječ o zglobnom Mercedesu Conecto koji je nekada imao all-over reklamu Riječkog karnevala, a u skladu s time i unutarnje ekrane, vodoravnog usmjerenja gdje su se vrtjele reklame Karnevala. Ovi novi displayevi su vertikalnog usmjerenja i na njima se vrti svašta, posebno vijesti Novog lista, a u vrhu ide loše dizajnirana najava stanica, koja radi svake prijestupne.

Fotka je ovdje s foruma.


Matija87

Citat: tramvajac 92  u Kolovoz 20, 2022, 16:49:11
Izdrži danas, sutra i idući vikend, pa će biti puno lakše. Ako nas političari (opet) ne zaribaju, s početkom godine ulazimo i u Schengen. Što znači da će veći dio gužvi koje nastaju zbog granične kontrole nestati.
Ma znam , konačno ulazimo u Schengen, nego me zanimalo koja je dosad bila praksa , posebice za stanovnike Brdca koji žive ponad mjesta Pasjak...pretpostavljam da ukoliko se ne probije bus zbog kolone da se onda okrene u Šapjanama i nazad za Permane/Ri

pehar_11

Citat: tramvajac 92  u Kolovoz 20, 2022, 16:49:11
Dok nisam otvorio vozni red, mislio sam da tog vlaka nekad i ima. A ono 2 vožnje u danu.  ::|
Bome zbilja ide. Valjda se odmaraju u HŽ-u. Ali ne vjerujem da nakon 1.9 su samo dva polaska...
vrijeme je novac?!?

kico101

Uvijek su 2 za Ljubljanu. Jedan oko podna, drugi oko 20,50.
Ono je bila sala, naravno.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Čelični

Molio bih da mi netko odgovori na dva pitanja :
1. Da li je i dalje kraj 1.(prve) tarifne zone na liniji 3A stajalište "Trampov breg" a okretište "Bezjaki" u 2.(drugoj) tarifnoj zoni?
To me zanima i kao putnika i jer su mi neke stvari kontradiktorne vezane za ovu granicu navedenog završetka prve tarifne zone na liniji 3A nasljednici nekadašnje linije 17, (tu mislim na staru 17-icu Jelačićev trg - Bezjaki, ne na današnju liniju 17). Naime u proteklih dva mjeseca vozio sam se sa linijom 3A dvaput skroz do okretišta "Bezjaki" sa kartom za 1. (prvu) tarifnu zonu. Prvi put jer su validatori još namješteni na granicu zona Trampov breg mi je pokazalo na validatoru crveno (neuspješna validacija) ali mi je i sam vozač rekao da ne obraćam pozornost na to i jedna djevojka koja mi je rekla da živi blizu okretišta "Bezjaki" i da njoj za to jedno stajalište u 2.(drugoj) tarifnoj zoni vozači ne prigovaraju bez obzira na validator. Drugi puta (nedavno) pitao sam vozača linije 3A: Da li je granica 1.(prve) tarifne zone na stajalištu "Trampov breg"? On mi je odgovorio da misli koliko je upoznat da nije i ja sam produžio do okretišta "Bezjaki" sa kartom za 1. (prvu) tarifnu zonu iako mi je na validatoru pokazalo crveno ni taj mi vozač nije prigovarao. U prilog navedenom je i obavijest na Autotolejevoj web stranici na "Mreži prigradskih linija (po tarifnim zonama)"
Napomena: linije 1 - 8 i 13 nalaze se unutar 1.(prve) tarifne zone Grada Rijeke
Dakle po svemu navedenom sa pokaznom kartom za 1. (prvu) tarifnu zonu se smije putovati do okretišta "Bezjaki", te ako je tako zašto Autotrolej ne korigira na navedenom okretištu "Bezjaki" validatore  na 1.(prvu) tarifnu zonu ?  ???
Dok je bila stara linija 17 bilo je na "Mreži prigradskih linija (po tarifnim zonama)" jasno istaknuto granica 1.(prve) i 2.(druge) tarifne zone Trampov breg, ovo sad posebno sa validatorima kako bi se reklo po poslovici je "ne znaš tko pije tko plaća".
Stoga bi molio da mi netko s ovog foruma odgovori u kojoj je sada tarifnoj zoni okretište "Bezjaki" mislim tu posebno na NP-a.
2. moje pitanje je da li liniju 3A voze vozači iz grada ili prigrada. Isto tako da li se na liniji 32 se još uvijek postavljaju i vozači iz gradskih linija ?
Unaprijed hvala !

NP-549

Bezjaki su 2.zona. Prolazi kod nekih vozača prva, ali nemaš osnove žalit se ako te netko ne pusti. 
3A vozi prigrad jer jedan bus u gradu ne može održavat vozni red bez kašnjenja. Ovako se nakon 3 kruga ubaci jedan drugi bus i onda je opet sve na vremenu.
32 vozi prigrad. Prebačeno je 6 dobrih autobusa i 15 vozača iz grada u  prigrad


Matija87

Citat: NP-549  u Rujan 19, 2022, 16:24:55Bezjaki su 2.zona.


Financira li Općina Viškovo onda dio troškova te linije i onih nekoliko polazaka linije 5A/5B?