Registarske pločice - rasprava

Autor Dreamwalker, Travanj 01, 2015, 00:18:49

Domi9a

Jučer vidio ZG 1xxx IV na nekom fiatu. Po mojoj slobodnoj procjeni ZG će na JA doći ubrzo.

NP-549

A šta kaže tvoja slobodna procjena,  do kad smo mirni s ovom numeracijom, odnosno koje godine bi mogla ZG-9999-ZZ izać ?   (iako je vjerovatno već potrošena)

tramvajac 92

Osim ako ne budu preskakali ili se vraćali, sa ovakvim tempom bi moglo u ljeto 2047.  ;D

Zmajhir

Citat: NP-549  u Kolovoz 01, 2022, 19:10:36
A šta kaže tvoja slobodna procjena,  do kad smo mirni s ovom numeracijom, odnosno koje godine bi mogla ZG-9999-ZZ izać ?   (iako je vjerovatno već potrošena)
Ovim tempom za cca 25-27 godina,  već izračunao pred neko vrijeme  pivkan

5AR

Citat: NP-549  u Veljača 09, 2021, 16:39:06
Tako je bilo u yugi. Po HR zakonu svako vozilo ima svoju reg. pločicu što je i logično jer ju možeš zakačit za bilo koje vučno vozilo.

Znali li netko koliko ustvari ima vrsta redovnih pločica ?

1. Standardna 2 kom
2. Standardna 1 kom (za prikolice)
3. Standardna + kvadratna  (1+1)
4. Kvadratna 1 kom (za traktor ili prikolicu)
5. Mala - motor do 50 ccm
6. Velika - motor preko 50 ccm
7. Crvena standard 2 kom (vangabaritni)
8. Crvena standard 1 kom (vangab.prikolica)
9. Crvena standard + kvadratna (1+1)
10.  Crvena kvadratna 1 kom

11. Zelena standard  2 kom
12.  zelena standardna + kvadratna

Nisam viđao motor, prikolicu ili traktor na zelenim

Ukidaju se crvene i zelene tablice.

ChRiStIaN

@ Autobusi Hrvatska @

man323


Zmajhir

VŽ je na izdavanju -Jx kombinacija, mislim da su već na JC. Koliko je toga Varaždin preskočio?

nexus

Cijele serije (101-999) ili? I u Puli su nakon sto su (pret)prosle godine ispucane u cijelosti preskocene -KS-KZ izdavane neke preskocene kombinacije tipa -LF, -Mx, -NI i sl., ali samo pojedine kombinacije brojeva u tim serijama, ostale brojevne u tim slovnim kombinacijama su vec bile redovno izdane..
Pula je sad inace na 6xxx-D, barem sto sam ja vidio..

Zmajhir

Zagreb već na 2. polovici -IZ, ima li već kakvih -JA po cesti?  ;D

STIB

Vidio sam ja neki dan jednog "-JA", ali možda je bila neka pločica po narudžbi (ja kao "ego").
Obično čekam da vidim bar dva, pa tek onda pišem u tablicu.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

NP-549

#281
Mislim da smo negdje pisali pred godinu, dvije da je bilo par JA u opticaju na vozilima nekog ministarstva

Domi9a

IZ vidio na 6xxxx. Nikako da dođe na JA. Ali ima smisla, ljeto je proslo, manji broj vozila se registrira.

Domi9a


gorgoroth