Setra

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:32:40

Tomek

Ovdje pišite o Setri, članici Evobus grupe.

lav

Moji omiljeni i najbolji busevi Setra.Prije neki dan putovao sam sa Setrom S 415 GT-HD i mogu reći sve najbolje.Bus je prije svega udoban,lijep dizajin....sve,sve najbolje.

Lion

Ma, Setra je zakon.
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

maky

Simpatizeri  proizvođača iz Stuttgarta nebi se složili s vama...  ;)

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Lion

#4
A, što je je, Neoplanu se moraju priznati mnoga postgnuća važna za današnju autobusnu industriju. Stvar je ukusa.
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

lav

Sve je stvar ukusa.Po meni najbolji,najekonomičniji,najudobniji busevi su SETRA.Ali opet kažem sve je stvar ukusa

middid

Ja sam imao Neoplana i nikada vise,to je bio prvi i zadnji...

Lion

#7
Prvi Setrin autobus, tip S-8(tako se zvao jer je imao 8 nizova sjedala), predstavljen je u travnju godine 1951.na njemačkom ''Internationale Automobil-Ausstellung''. Otto Kässbohrer dizajnira samonoseći kostur, tada praksu u većini modernih autobusa. Neobična je u to vrijeme bila odluka da se motor postavi iza zadnje osovine; tako je i motor postavljen iza zadnje osovine još jedna inovacija Kässbohrer-Setre. Tako postavljen motor ubrzo je postala praksa pojednostavljajući proces proizvodnje i stvarajući više prostora za putnike; isto tako stvarajući na visokopodnim autobusima prostor za prtljagu.
Preveo s engleskog: Lion
Slike: http://www.setra-info.de/ i wikipedia
Setrina obitelj

Model S-8

Otto Kässbohrer

I šećer na kraju... S 417 HDH
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

lav

Citat: middid  u Prosinac 07, 2007, 13:46:48
Ja sam imao Neoplana i nikada vise,to je bio prvi i zadnji...

Koji si Neoplanov model imao i zbog čega ti se nesviđa.

middid

Imao sam Citya,nije da mi se on ne svida izgled je jedino sta mu se mora priznati,ali neke druge stvari su me ubijale,npr.propustao je vodu na siberima i to je bolest kod svih,zalosno je kada putnici moraju sjediti unutra sa kisobranima,dugo mi je trebalo da skuzim u cemu je stvar i rijesim to.Druga stvar je da koji god komad narucis i to iz Njemacke moras napisati doktorat da ti posalju onaj pravi, posto je svaki Neoplan drukciji,dok kod Mercedesa i Setre samo posaljes broj sasije i nema problema.A sta me je najvise zivciralo to je oksidacija aluminija koju je izbacivao na sve strane narocito po zadnjim bunkerima,sa Mercedesom sam puno zadovoljniji i nemam nikakvih problema...

Luka

Mislim da moj potpis govori sve :)
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

lav

Šta kažete za ovu setricu?


















stipe15

jako dobro očuvana ili obnovljena

mickey mouse

Gdje je ova Setrica? Prodava li se? Ovo je 1993 ili 1994.g.

lav

Ova setrica prodavala se na mobile.de cijena je bila 37.000eura.Godina proizvodnje 1994