Solaris

Autor Tomek, Prosinac 13, 2007, 23:19:05

5AR

Solaris Urbino 18 4 vrata





3 tastera



1. prednja vrata, 2. druga vrata, 3. treća i četvrta vrata privola.

lipovaccc

#16
 Inače dolazim iz Srbije i hteo sam da sa vama  podelim ove fotografije...Uradio reportažu o vozilu Solaris interurbino 12 koji se nalazi u posedu Laste Beograd .Auto je 2011 godiste  prva registracija je bila 8.4 2011 .Auto je u perfektnom stanju  sve je ispravno  i to sve zahvaljujuci perfektnoj posadi koja ga duzi..  Imao je on dečiji bolesi ali sve je reseno evo već duže vreme vozi bez i jednog problema ....Ima pređeno blizu 270000km... Ne mam sta reci nego samo lepe reci za ovog Solarisa ...
Pa da pređemo na slike
Spoljašnjos vozila...




Neki spoljašnji detalji sa autobusa


Znak proizvođača

katadiopter




lipovaccc

#17
Unutrašnjos vozila














lipovaccc

#18
Vozačev prostor



I sada da kompletiram reportažu koju sam započeo ....
Jos detalja vozačevog prostora ....


Ovde me sunce zeznulo




Kaseta iznad vozača


Sve pohvale za posadu ....

Đuka

Ovaj bus me iznenadio jer navika sam da je na balkanu najgori prevoz ...Živeo sam u Nizozemskoj i dosta lepih buseva sam videa ali ovaj me oduševia ...

Portos

Citat:Početkom oktobra minhenski gradski prevoznik MVG (Münchner Verkehrsgesellschaft) postavlja novi standard u komforu gradskog prevoza puštanjem 10 novih autobusa Solaris sa prikolicom dužine 23 metra


PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

actros

super video  thumbs
...nekako mi nestoji izjava "postavlja novi standard u komforu gradskog prevoza" jel taj isti Goppel proizvodi ovakve prikolice više od 50 godina ;)

Urbino LE

Pametno je ovo rješenje sa prikolicom, ne znam što u nas toga nebi bilo, a ovi Solarisi su mislim zadnji sa MAN motorima(ležeći), opet samo DAF(vertikalni) u ponudi.

juricast

prvi solaris autobus je napravljen sa man motorom vertikalnim

smogovci.bbb2

Novi Solaris Urbino 18. Ak su dobri u Njemačkoj, mogao bi i ZET probno.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Noviteti iz Solaris-a sa sajma autobusa Busworld u Belgiji 2015 (www.autobusi.net), link:
http://www.autobusi.net/busworld-2015-inovacija-i-ekologija-aduti-solarisa/
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

#26
Solaris Urbino 12 euro 6 (DAF):



smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

citaro

Citat: jesrib  u Travanj 17, 2011, 12:25:52
bijo sam skoro u winterthuru i zuerichu i stvarno jih ima puno. isto tako jih ima puno dr.richard i voze gradski u beču. vrijeme če pokazati svoje.

Gdje to u Zürichu ima solarisa? Osim u Postautu koji sa solarisom vozi par prigradskih linija s Bahnhof Wiedikona.

smogovci.bbb2

99 Solarisa za Oslo

Glavni grad Norveške će početkom naredne godine biti bogatiji za 75 zglobnih autobusa Urbino 18.75, kao i za 24 solo autobusa Urbino 12 najnovije generacije sa HVO pogonom.
Norveškom prevozniku Unibuss će se prvo isporučiti 75 zglobnih autobusa Urbino u varijanti dužine od 18,75 m. Ovi produženi zglobni autobusi treće generacije će biti opremljeni DAF Euro 6 motorima.
Isti pogon će biti i u 24 solo autobusa Urbino 12 nove generacije koje je na tenderu ugovorio prevoznik Nobina.
Najinteresantnija karakteristika ovih autobusa će biti međugradska sedišta, iako će vozila služiti isključivo za gradski prevoz unutar Osla.
Pogon za ova vozila je inovativan, tzv. HVO (Hydrotreated Vegetable Oil), tj. biogorivo najnovije generacije.
Isporuka za obe narudžbine je predviđena u prvom kvartalu 2017. godine.
Trenutno se ulicama norveških gradova "kotrlja" 369 Solarisovih autobusa. Kad se isporuče ova vozila, biće ih ukupno 468, što će poljsku fabriku rangirati u Norveškoj kao prvog dobavljača niskopodnih autobusa.
Izvor: http://www.autobusi.net/99-solarisa-za-oslo/
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza