Odlazak ZET-ovih autobusa u druge gradove (prodaja, poklanjanje)

Autor Tomek, Travanj 17, 2009, 20:36:47

brunok

koliko sam ja čuo u Osijek su prodani, a u Vukovar poklonjeni

štefek

govori se da su prodani, bit če uskoro u medijima pa če mo znati više.

tamlover

Ako u Vukovaru gradski prijevoz obavlja ČZT ne znam zašto bi se autobusi njima poklanjali. Nije gradska tvrtka.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Portos

Uz ogradu u APP više ne stoje NG 272. Zna li itko gdje su? Također, kamo se prodaju MAN-Eurobus autobusi (ex 41,42, 44-52)

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

Citat: tamlover  u Svibanj 02, 2009, 09:44:25
Ako u Vukovaru gradski prijevoz obavlja ČZT ne znam zašto bi se autobusi njima poklanjali. Nije gradska tvrtka.
Da, ali Zagreb može Vukovaru pokloniti autobuse, a onda ih Vukovar dati umjesto novčanih subvencija ČZT-u.

conecto

Negdje prije 10-15 dana MAN-ovi NG 272 pojavili se u žici u Mandlovoj. Tko zna što čekaju, regani jesu, meni osobno ih je tužno tako gledat, nisu više novi, ali daleko od toga da su za bacit. Dok takvi busevi uredno još voze po Njemačkoj i sličnim razvijenim državama, bahatost zagrebačkih vlasti se najbolje zahuktala baš u vrijeme svjetske recesije. A možda ih je najbolje čuvati ako banke za koju godinu počnu dolaziti po ove u lizingu...
S druge strane Mandlove gdje su rashodovani O-305 G vidi se da su si i grafiteri dali oduška...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Ivan

:( Kad sam zadnji put imao priliku voziti se u NG 272 početkom svibnja na 111 rekao sam si da će valjda biti onako u rezervi još koji mjesec, i znali su se tu i tamo pojaviti, ali ja nisam stigao vozati se više. :( Sad mi je tako žao da sam propustio praktički zadnju priliku...

Al' dobro, navozao sam se početkom godine kad su još bili na 125, barem mi nije žao koliko za u TAM-ove u kojima sam se zadnje tri godine dok su bili u prometu provozao samo jedanput. :'( :'(

Dobro da smo barem za SG 220 imali stalno dojave gdje voze i kada se povlače...

Ivan

Prošao sam jučer kraj Dubrave, čini mi se da je svih 12 NG 272 tamo, a sa njma je u žici i nekoliko uredno registriranih O 305 G, među njima oni koji su zadnji viđani u prometu poput 707, ostatak je parkiran po južnoj cesti uz ogradu TPD, tako da mi se čini da ih nećemo više viđati u prometu, samo ??? ne kužim, misle li ih prodat nekom kad ih nisu odmah poslali preko na rezalište?

A oni grafiteri su užasno inteligentni, potrošit nekoliko stotina kuna na sprejanje strganog busa parkiranog praktički u grmlju po kojeg sutra može doć CIOS. Stvarno genijalno.

Ivan

BTW (možda je OT), je li netko vidio NM 152 u zadnje vrijeme?

mansg313


Majstor

U ARZ-u su 18,19 i 20 izrada projekta cabrio midibus za Zg u tijeku / još upitno /   ???
Samo mi sudite pošteno !

conecto

Citat: Majstor  u Srpanj 22, 2009, 23:29:50
U ARZ-u su 18,19 i 20 izrada projekta cabrio midibus za Zg u tijeku / još upitno /   ???

Još jedna glupost kad ništa ne voze ni ovi kabrioleti koji su već gotovi. A navodno su u planu još 2 Mercedesa O-405 (sa stepenicama), turski MAN na kojeg je palo drvo i ne znam koliko tih malih MANova.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole

Ima i Rijeka svojih bisera,  Lion's City DD počeo vozit u srpnju, i vjerovatno će vozit do kraja kolovoza + tu i tamo neka naručena vožnja za djecu na jesen, ali natoč tome dolaze još 3 komada midi cabrio.  Ko kaže da je kriza?

Majstor

Istina da stoje;garažirani su u ARZ-u a do njih se slaže 851 / uređen motor;aut.mjenjač i komplet donji postroj / montiraju se bočne stijene ( limarija ) dok ostali stoje raskopani ( 852,onaj turski  dok 18,19,20  nisu ni taknuti )

Isto tako već dugo ( 40 dana ) stoji i turistički vlakić gbr 2 / retro look / pokvaren hladnjak motora i chrysler aut.mjenjač
izgleda da nema turista u Zagrebu
Samo mi sudite pošteno !

haki

Citat: Majstor  u Kolovoz 01, 2009, 20:20:53
Istina da stoje;garažirani su u ARZ-u a do njih se slaže 851 / uređen motor;aut.mjenjač i komplet donji postroj / montiraju se bočne stijene ( limarija ) dok ostali stoje raskopani ( 852,onaj turski  dok 18,19,20  nisu ni taknuti )

Isto tako već dugo ( 40 dana ) stoji i turistički vlakić gbr 2 / retro look / pokvaren hladnjak motora i chrysler aut.mjenjač
izgleda da nema turista u Zagrebu

Zato na trgu vozi vlakić(niskopodni tramvaj) a vjerovatno na Jarunu ništa ako nisu nešto ubacili