Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

markost

Jedan o MAN-ova SG 220 priprema se za pituravanje.Mislim da je g.b. 680.

maky

Citat: markost  u Veljača 05, 2008, 22:30:23
Jedan o MAN-ova SG 220 priprema se za pituravanje.Mislim da je g.b. 680.
O, pa to je sjajno! Em što volim stare Avtomontaže, em što se nedaju nikako pokopat, a i drago mi je da Prometovci to vide i da su ih odlučili zadržati koliko god mogu.

Nadam se da neće ostat samo na pituravanju, nego da će ga odlično sredit i iznutra kao i g.b. 681...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Morat ću te  razočarat jer se ipak vjerojatno radi samo o kitavanju i  pituravanju zadnjeg dila busa.Mislim da neće bit ništa od kompletnog renoviranja.  :(

maky

#3
Tema za novosti o autobusima u Prometovom voznom parku, dakle zapažanja,  nedostatci, pohvale, primjedbe...
Pa krenimo!

Mislim da se radi o g.b. 680 ako sam dobro zapamtio... Jel itko od vas primjetio njegov zvuk? Uopće ne zvuči kao ostale Avtomontaže, već kao neki polumutant ili neznam ni ja šta. Rekao bi čovjek da su mu ugurali Sanosov motor unutra, ali nisu. Torrente?

Također, danas sam se vozio u g.b. 91 na liniji 4. Stao on na stanici kraj Sukoišanske i ugasio se. I tako, vozač čekao,  upalio, malo dao gasa i krenuo kao da ništa nije ni bilo. Tko zna zbog čega se ugasio...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

-E da to san i ja primjetia na gar.br.680,sićan se još otprije par godina da je ima nekako drukčiji zvuk,nekako"žešći" al ide sporije ;D....skroz je usporen i treba mu dugo da se razvuče a bruji ka svi đavli,koda vozi 100 km/h :D..i iskreno da moram birat koji mi je najgori od tih starih manova,izabra bi njega :-\
-a taj g.b.91 šta kažeš da se ugasia......a može bit više razloga al ja pretpostavljam da mu je malo slabiji ler gas pa se zna dogodit da se ugasi pri stajanju..al bar se to lako da rješit

maky

#5
Evo jedan kombi. Jeli ovaj za prijevoz vozača ili?


Inače, prije sat vremena sam vidio Prometovo Citarče, g.b. 185 kako bespomoćno stoji na onoj stanici kraj Građevinske škole, na onoj uzbrdici u ulici Brune Bušića. Bio je parkiran, a nakon 40 minuta ga više nije bilo tu. E sad, dal je opet ostao kvaru, pa su to brzo riješili, ili je nešto drugo u pitanju...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

ovak kombić služi uglavnom za prijevoz pojedinih vozača (dovoz i odvoz) a mislim da se i kontrola ponekad služi s njim

maky

Citat: netko  u Ožujak 12, 2008, 09:39:50evoo jedno pitanje za nekoga ja se nadan da če znat odgovorit.promet split djeluje na šolti.piše da šolta ima 0,24%udjela samo u prometu.zanima me kakvi su autobusi tamo i koji, jer vozni red im je prilično bogat.pretprošlo ljeto bio sam na šolti i vidio nekog žutog(limun)mercedesa kad je doša u nečujam-koji bi to moga bit-ako neko zna neka odgovori
Na Šoltu se dosada slalo otprilike ono šta nikom više nije bilo potrebno, dakle autobusi u raspadnom stanju spremni za rashod. To su ti uglavnom bili DAF-ovi i Mercedesi O305.
Onaj žuti što si ga ti vidio je g.b. 122 ili 123, nisam siguran, on je obnovljen 2004.

Međutim, stanje na Šolti se sada jako popravilo, dobili su nove Irisbuse prije godinu dana!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

torrente

setra ti koliko ja znam,stalno vozi neke prigradske linije,a sad koje,neznam da me ubiješ,pošto ne pratim baš situaciju na prigradu...a istina je da je stariji autobus al nevirujem da će ga rashodovat pošto još uvik dobro služi ;)

netko

Jedno pitanje za sve.Prije sam živio u Splitu i toliko naputovao sa Pujanki do grada MB o305-icama.Sad sam se sjetio i zaintrigirala me jedna stvar.Ulazeći na prva vrata MB-a uvjek sam kod par MB-ova viđao one bočne stolice koje su odma u početku.E sad rijetko sam kad naišao,ubiti,one nikad nisu bile tu nego su kod većine bile izvađene.A mjesto za stolice(jer ih nije baš bilo)ljepo je upadalo u oči,jer su bile neke šipke koj su sezale sve do krova na kojima su bile postavljene stolice.Baš su lijepo upadale u oči.E sad zanima me:jel se mogu po Splitu još naći MB-ovi sa ili bez tih stolica i koje su vrste MB-ova imale te stolice jer čini mi se nije ih bilo u svim modelima MB-ova.Možda bubetam,davno je bilo,ali baš se sjećam tog detalja.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

tamlover

Citat: netko  u Ožujak 20, 2008, 22:05:35
jer su bile neke šipke koj su sezale sve do krova na kojima su bile postavljene stolice

siguran sam da pitanje ima smisla, al ovaj dio mi je tako smiješan. Pomisli čovjek da su stolci trebali bit na plafonu.  ;)
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

maky

Ipak bubetaš...

Jednom mi je vedrobrzi pričao u vezi tih "stalaka".

Tu nisu nikad bile sjedalice, nego su u Njemačkoj na tom mjestu (poviše prednjeg lijevog kotača) bili postavljeni aparati za prodaju karata u autobusima od g.b. 55 do g.b. 66.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#12
Još nešto za Maky-a.U popisu buseva ima jedan viška,a to je trogirski G&S g.b.153 koji se lani zapalio na Čiovu.Trogir ima dva G&S-a.G.b 52(novopiturani) i g.b 154.Neznam za Dubrave ,mislim da su dvije,ali to je Split i ti češ to bolje znati nego ja.A ovo za G&S je 100% točno ja mislim.Pozdrav. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

#13
Zašto su g.b. 31 i 42 izbrisani iz voznog parka??
a vidim da u popisu nema ni g.b. 56,59,63,83,121,117.....

maky

Citat: markost  u Ožujak 29, 2008, 17:28:17
Zašto su g.b. 31 i 42 izbrisani iz voznog parka??
a vidim da u popisu nema ni g.b. 56,59,63,83,121,117.....
Zato jer smo vozni park morali nanovo sastavljat. Daj ajde pogledaj molim te šta fali pa stavi ovdje da nadopišem  ;)
Nisam se mogao sjetit isprve svih autobusa

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!