Gradski prijevoz u Podgorici

Autor arsenal, Lipanj 13, 2009, 00:32:39

arsenal

Isao sam jucer kratko poslom u Podgoricu, pa sam iskoristio priliku da se zadrzim malo kod tamosnje glavne autobuske stanice i evo sto sam za to kratko vrijeme "nahvatao". Najprije busevi "Gradskog saobracaja Podgorica".

arsenal

#1
Pored te firme, u Podgorici gradski i prigradski promet obavljaju i poduzeca BLT i "Montenegro prevoz Pejovic".
Evo prvo starih MAN Avtomontaza SG 220 firme BLT. Za ovog prvog bijelo-zelenog sam siguran da je ex LPP Ljubljana, dok za ovog zutog bas i nisam siguran odakle je dosao u PG.

arsenal

U voznom parku iste firme je i ovaj za nase prostore dosta rijedak primjerak Fiata 370 -Iveco. Vozi li ko po Hrvatskoj ovakve krseve ?

arsenal

Opcina Podgorica svojedobno je kupila petnaestak ovakvih MB sprinter minibusa i onda ih razdijelila trima gradskim prijevoznicima.

arsenal

Starci iz voznog parka "Montenegro prevoz Pejovica".

voznik

#5
Citat: arsenal  u Lipanj 13, 2009, 00:36:21
Pored te firme, u Podgorici gradski i prigradski promet obavljaju i poduzeca BLT i "Montenegro prevoz Pejovic".
Evo prvo starih MAN Avtomontaza SG 240 firme BLT. Za ovog prvog bijelo-zelenog sam siguran da je ex LPP Ljubljana, dok za ovog zutog bas i nisam siguran odakle je dosao u PG.
Prvo bi te zamolio da promijeniš ime ovih dvijeh manova. MAN SG220
Drugo....Ovaj žuti isto je došao iz Ljubljane. Još se dobro vidi na staklu na kraju busa plava nalijepka sa "101. člen ZVCP" (Zakon o varnosti v Cestnem Prometu), i još na prvome dijelu busa slovo "S". Čak mu je i krov sivi.

arsenal

Citat: voznik  u Rujan 05, 2009, 23:16:26
Citat: arsenal  u Lipanj 13, 2009, 00:36:21
Pored te firme, u Podgorici gradski i prigradski promet obavljaju i poduzeca BLT i "Montenegro prevoz Pejovic".
Evo prvo starih MAN Avtomontaza SG 240 firme BLT. Za ovog prvog bijelo-zelenog sam siguran da je ex LPP Ljubljana, dok za ovog zutog bas i nisam siguran odakle je dosao u PG.
Prvo bi te zamolio da promijeniš ime ovih dvijeh manova. MAN SG220
Drugo....Ovaj žuti isto je došao iz Ljubljane. Još se dobro vidi na staklu na kraju busa plava nalijepka sa "101. člen ZVCP" (Zakon o varnosti v Cestnem Prometu), i još na prvome dijelu busa slovo "S". Čak mu je i krov sivi.

Evo promijenjeno! Hvala na pojasnjenjima.... ;)

arsenal

"Gradsko saobracajno preduzece" Podgorica sa ikarusom.


arsenal

"BLT" Podgorica sa MB O 405 gbr 8 na liniji 10 u gradskom prometu u Podgorici.




arsenal

Gradski i prigradski prijevoz u Podgorici obavljaju tri firme:
"Gradski saobracaj Podgorica" (bivsi "Alivodic-Baston")
"Bulatovic Trgopolje -BLT"
"Montenegro prevoz Pejovic"

Evo fotografija dijela njihovoig voznog parka....

Pocinjemo sa dva MB O405 "Gradskog saobracaja Podgorica" i jednim njihovim Volvom za mene nepoznatog karoseriste.






arsenal

Dva MAN-a Avtomontaze SG 220 firme "BLT". Ispod ove zute boje na jednom  od njih jasno se razazanaje original kolor sema LPP Ljubljane.




arsenal

Jedn stara i raspala MB O 303-ca "Montenegro prevoz Pejovica" koji ima i masu ovakvih malih MB sprintera.






arsenal

Isuzu citibus-i.











i jedan nesto stariji neuobicajeni Isuzu.


arsenal

Razni MAN-ovi i Graf&Stiftovi "Gradskog saobracaja Podgorivca".


















arsenal

Jos slika MAN i Graf&Stift buseva.