Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

conecto

S obzirom da je na displeju linija 201 s natpisom Kvaternikov trg (a ne Petrova ulica) ne znam baš da je u trenutku fotografiranja 664 bio baš toliko nov.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Tomek

Iz Nikoline arhive.
MAN SL 200 gbr 464 u doba kad je Dubrava preuzela liniju 102, 25.4.1996.

Tomek

Iz Nikoline arhive.
MAN SL 200 gbr 64 koji je bio jedini u ovom bojanju od svih iz Nurnberga, linija je 126

STIB


Ovu sliku sam našao na FB (Zagreb-kakav je nekad bio).
Navodno je slikano na Remizi, a za ovaj forum imam dva pitanja:
- Kakvi su ovo autobusi?
- Gdje točno stoje ti autobusi?
Prema ovoj slici:

ti autobusi bi mogli biti negdje iza drugog tramvaja, ali čini mi se da tamo nema dovoljno mjesta?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

elcamino

Netko mi je jednom rekao da se u prvih 5 minuta dolje linkanog filma filma negdje vidi ZETov Ikarus sa bijelim branikom. Nakon vise pokusaja, jos nisam primjetio bus, ali mozda netko drugi hoce. 😉😎

Inace, film je pun fora snimki prometa i scena Zagreba iz 80-ih godina.


Citaro04

#1010
Ima autobus od 4:33 - 5:10. Na još par djelova se prikazuju tramvaji

Tomek

Iz Nikoline arhive!
Mercedes O405 gbr 461 (kasnije 852), jedini od tri ZET-ova O405 koji danas nije aktivan kao kabrio (stoji u ARZ-u) kad je kupljen 1999. rabljen iz Furtha izgledao je ovako

Tomek

Iz Nikoline arhive!
Mercedes O405 gbr 462 (kasnije 853) danas poznatiji kao glavni kabriolet u ZET-u, gbr 441, kupljen iz Njimačke, Freiburga 1999., kad je stigao je izgledao ovako!

smogovci.bbb2

Autor: Ivan Antolić
Ikača na Mostu slobode na putu za NZG
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

conecto

#1014
Taj 462 je inače bio eksponat na Velesajmu na Auto Show gdje nije prodan pa ga je navodno ZET dobio za neku siću samo da ga izlagač ne vozi natrag u Njemačku. U odnosu na druge rabljene došao je u ZET možda s najviše kilometara, preko 900 tkm (mislim oko 960), ali je bio savršen, meni osobno čak bolji od tada novih O-405 N. Jedina mana što je taster zadnjih vrata bio s lijeve strane (kao kod nekih O-305 G) jer su vrata u osnovi bila automatska što tada već nije radilo kako treba (čim bi se otvorila odmah bi se zatvorila). Mislim da je to bio zadnji rabljeni bus koji je došao u APD (možda i u ZET).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Tomek

Gbr 441 (ex 462) je 1987. godište, u ZET je stigao u rano proljeće 1999.
Zadnji rabljeni autobusi su bili MAN SL 202 kupljeni 2000. u 3.mj. iz Hernea, dobili su gbr 60-64

Tomek

Iz Nikoline arhive!
Mercedes O305 gbr 630 ex Stadtwerke Karlsruhe.

Tomek

Iz Nikoline arhive!
MAN SG 220 gbr 593 u krem plavom bojanju, zadnje ga se sjećamo kao skroz plavog sa gbr 277!

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza