Okretišta i terminali

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 19:34:23

STIB

Citat: bull92  u Srpanj 05, 2008, 09:59:50
...sam ostavio samo one bolje, nadam se da sada to bolje izgleda :)
Puno bolje...  8)
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

STIB

Još jedna "umjetnička" slika okretišta Heinzelova (službeno se naravno zove Kvataernikov trg):
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

manoplan

Okretište Krvarić i 33-ca na njemu


tamlover

Jedno novo okretište koje super izgleda i onaj ko zna kako je taj kraj izgledao prije produženja autobusne linije 126 može posvjedočiti kolko je i okretište (i još par intervencija u okolišu) izmijenilo i moderniziralo, čak urbaniziralo kvart. Donedavno se čovjek gore osjećao kao u srcu Prigorja bar 20 km daleko od Zagreba.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

deliox

#34
Citat: tamlover  u Rujan 24, 2008, 18:32:08
Jedno novo okretište koje super izgleda i onaj ko zna kako je taj kraj izgledao prije produženja autobusne linije 126 može posvjedočiti kolko je i okretište (i još par intervencija u okolišu) izmijenilo i moderniziralo, čak urbaniziralo kvart. Donedavno se čovjek gore osjećao kao u srcu Prigorja bar 20 km daleko od Zagreba.
Mislim da bi bilo dobro ostavit se ocjena dijelova lijepe naše iz oka svakakvih gledatelja jer je ljepota u oku promatrača.
To što se dotični gledatelj nalazi u okruženju betonskih infrastruktura i smoga neće mu opravdati  ovakvo ogrančeno razmišljanje.
I onda se čudite što vam neki članovi koji su tu puno više znali i doprinjeli (od svakakvih bahatih "moderatora") odlaze sa portala.

Mogu mislit koliko će ovaj post preživjet  ::|


Ivan

#35
Mislim da je tamlover mislio na odnos urbano-ruralno i moderno-manje moderno, a ne ružno-lijepo.

Nitko ne kaže da je Prigorje ružno, ali uglavnom ruralno je, i tu nema ničega lošega...

??? Ne znam koliko poznaš kvart kada pričaš o betonu i smogu... Živim u blizini okretišta na kojega se dotična slika odnosi i ceste mu nisu naškodile (na stranu "urbane vile" koje počinju nicati), jednostavno je puno bolje da u ipak već gušće naseljenom području postoji bolja komunalna infrastruktura. Kvart je i dalje zelen i sve to, samo napredniji, jer nema baš potrebe gacati po blatu ako se ne baviš poljoprivredom, građevinom ili imaš namjeru provoditi vrijeme u prirodi...

Ne znam čemu toliko negativnih osjećaja...

tamlover

#36
Želim ravnom jeran razvoj svih krajeva - ali Prigorju (op.a. tamo imam i grunt, dakle ne vrijeđam valjda samog sebe) priželjkujem ruralni razvoj koji tamo neće dovesti petero i više katnice kao mom zagrebačkom kvartu koji je također nekad više podsjećao na selo nego na grad. A Zagrebu želim urbani razvoj koji nosi i neke loše posljedice no svi u gradu imaju jednako pravo na komunalnu infrastrukturu i gradske uvjete života.
Postoje i razlozi zašto ljudi vole selo, i zašto to selo treba ostati takvo kakvo je (uz poboljšanje komunalne infrastrukture svakako) ali činjenica je da nažalost veći dio Prigorja kojeg sam spomenuo nema tu svu potrebnu infr. i usporedba nije bila zlonamjerna već realna. E sad, dal je nekom gušt doći na selo i osjećati se kao na selu ili neko više voli kad se selo urbanizira pa to je stvar osobnog ukusa i interesa.

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

deliox

#37
Citat: Ivan  u Rujan 24, 2008, 22:06:03
Mislim da je tamlover mislio na odnos urbano-ruralno i moderno-manje moderno, a ne ružno-lijepo.

Nitko ne kaže da je Prigorje ružno, ali uglavnom ruralno je, i tu nema ničega lošega...

??? Ne znam koliko poznaš kvart kada pričaš o betonu i smogu... Živim u blizini okretišta na kojega se dotična slika odnosi i ceste mu nisu naškodile (na stranu "urbane vile" koje počinju nicati), jednostavno je puno bolje da u ipak već gušće naseljenom području postoji bolja komunalna infrastruktura. Kvart je i dalje zelen i sve to, samo napredniji, jer nema baš potrebe gacati po blatu ako se ne baviš poljoprivredom, građevinom ili imaš namjeru provoditi vrijeme u prirodi...

Ne znam čemu toliko negativnih osjećaja...

Kad bi ti znao što neko misli nebi visio tu na forumu kao bus-freak nego bi dizao lovicu na tomu.
Prema tome ako ti se neko izravno ne obraća nemoraš ga ni komentirat.
Moderatori se (valjda) sami znaju obraniti ako se osjećaju napaduti i bez takvih "glasnogovornika" iz istog urbanog plemena.


tamlover

Ovdje izravno obraćanje uopće nije nužno, za to imaš i pm pa si mogao uskratiti zadovoljstvo čitanja ovog OT-a ljudima i u početku mi poslati privatnu poruku. U protivnom, izlažeš se komentarima svih članova ovog foruma jer nije zabranjeno pisati i odgovarati ni u kojem slučaju, pa čak ni ako se radi o osobnoj provokaciji. Ja odgovaram ovako samo zato što ne želim obrisati tvoje postove a imam potrebu na njih odgovoriti da ne ispadne da nam ovdje "brišeš gubicu" a mi pokorno čitamo.

Po mom mišljenju tvoj post pokazuje da nemaš namjeru konstruktivno doprinositi ovom podforumu i molim te da prestaneš s obračunavanjem na očito osobno-regionalnoj ili osobno-kulturološkoj razini.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

goranxxx

ma kaj se sekirate zbog njega< on oduvjek samo provocira i vjerojatno mu autobusi ništa ne znače u životu, pametan, pametan ::| ::| ::| ::|
SETRA 417 HDH

mansg313

E kud svi turci tud i mali mujo, ;D evo okretista o P.Gornjoj

Portos

#41
Budući se u Zaprešiću rekonstruira Ulica bana Jelačića


Autobusi voze izmijenjenim trasama


Dakle sve ZET-ove i Meštrovićeve linije polaze sa okretišta pokraj Trga FT.

117 na liniji 174 čeka polazak


Uz teškoće ga obilazi Meštrovićev ex Postbus MAN


Od ukidanja "stare" 180 Mihanovićevom nisu vozili nikakvi a kamoli zglobni niskopodni autobusi


Zbog gužve autobusi kasne pa čim izmijene putnike kreću natrag, ovoga puta po Mokričkoj, dijelom po trasi "nove" linije 180


24 danas vozi na 180 ali ovoga puta će on (ne znam da li je to po voznom redu) obaviti polazak u 16.25 na liniji 181 prema groblju Brdovec


Ulaze 2 bakice naoružane lampašima


Dolazi još jedan 172


24 odlazi prema groblju


117 na liniji 174 također




Dolazi Conecto na liniji 200


I vraća se 24 sa groblja


279 + 3 Meštrovića na "Terminalu"


I jedna loša noćna slika sa 2 NG na 172


Inače na 182 vozi g.b. 20

(nadam se da sam se ovom reportažom iskupio za neprisustvo na otvorenju 181 ;D)

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Danas ista situacija s tim da se Swietelski pomaknuo 200-300m pa će asfaltiranje završiti možda tek u petak. Lijepo je čuti 172 ispod vlastitog prozora...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

prakticar

Citat: Portos  u Listopad 22, 2008, 20:53:26
Danas ista situacija s tim da se Swietelski pomaknuo 200-300m pa će asfaltiranje završiti možda tek u petak. Lijepo je čuti 172 ispod vlastitog prozora...
Joj, nemoj mi reći da i vama radi Swietelski ???

O kvaliteti ne mogu suditi (bar za sada, dok je još novo), ali toliko su spori da to nije normalno. Ja još nisam vidio firmu koja gradi ceste, a da radi samo radnim danom u radno vrijeme (!). Oni svoje od 8 do 4, popodne strojevi stoje, evo tek neki dan smo napokon počeli voziti normalnim putevima, od 1. 4. otkad su bili zatvorili Betonku. Tek prekjučer je pušten u promet cijeli veliki rotor kod Svete Nedelje. Za isto to vrijeme završeno je 5 tunela i ostalo na Zagreb-Rijeka.

Inače sam se u ponedjeljak popodne skoro izgubio u Zaprešiću. Pisalo je Obilazak, ja skrenuo, ali dalje nije bilo nikakvih znakova. I išao ja, ali mi je već bilo sumnjivo daleko, pa kad sam vidio da većina automobila skreće desno, zaključio sam da je to to. Kad su se ta 3-4 auta krenula sparkirati ispred jedne zgrade, onda sam shvatio da ona "kud svi..." baš i ne vrijedi uvijek. Nekako sam se, ne znam ni sam kako, na kraju uspio naći kod Inkera. Na povratku sam dooooobro pazio kako izgleda put da ne bi opet bilo... ;D

Portos

Citat: prakticar  u Listopad 23, 2008, 09:47:11
Joj, nemoj mi reći da i vama radi Swietelski ???

O kvaliteti ne mogu suditi (bar za sada, dok je još novo), ali toliko su spori da to nije normalno. Ja još nisam vidio firmu koja gradi ceste, a da radi samo radnim danom u radno vrijeme (!). Oni svoje od 8 do 4, popodne strojevi stoje, evo tek neki dan smo napokon počeli voziti normalnim putevima, od 1. 4. otkad su bili zatvorili Betonku. Tek prekjučer je pušten u promet cijeli veliki rotor kod Svete Nedelje. Za isto to vrijeme završeno je 5 tunela i ostalo na Zagreb-Rijeka.

Inače sam se u ponedjeljak popodne skoro izgubio u Zaprešiću. Pisalo je Obilazak, ja skrenuo, ali dalje nije bilo nikakvih znakova. I išao ja, ali mi je već bilo sumnjivo daleko, pa kad sam vidio da većina automobila skreće desno, zaključio sam da je to to. Kad su se ta 3-4 auta krenula sparkirati ispred jedne zgrade, onda sam shvatio da ona "kud svi..." baš i ne vrijedi uvijek. Nekako sam se, ne znam ni sam kako, na kraju uspio naći kod Inkera. Na povratku sam dooooobro pazio kako izgleda put da ne bi opet bilo... ;D
Radi, nažalost ??? Stvarno su spori, danas su izasfaltirali valjda 300metara. Sutra će konaćno doći do centra, onda još trebaju završiti na križanjima i u autobusnim stajalištima. A da je krkljanac, je. Ujutro prođem kako-tako a kada idem doma vozim Zagorskom magistaralom do Pojatnog i doma dođem sa druge strane. Kako mi je AX na izdisaju-zgorio dihtung glave moram voziti obilazno jer bi zakuhao kada bih vozio u koloni. Nego da se pohvalim, danas sam zakapario drugog (zapravo trečeg) AX-a koji sutra stiže u Zaprešić ;D

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.