Hi

Autor ivana, Listopad 28, 2009, 13:15:11

ivana


mislim da nema boljih vozača od Globtourovih;prva su liga;moja je relacija Vinkovci-Posušje i stalno idem s njima bravo!Rekli su mi da sam već zaradila plaću koliko se vozuim pozzzzzzzzzz ;)

Shole

ajde nek je neko malo i pohvalio nas vozače, inače uvijek samo pljuju po nama.

Tlimfocit

ahahah eto da je neko i vozaće Globtoura pofalija koji su često na meti kritika (opravdanih i neopravdanih neću ulazit u to)......:P

ivana




malo sam gledala slike buseva .....bome ste ih dobro islikali,nezna se koji je bolji.S obzirom da mi je u genima vozanje svega od jednog,dva pa i svega na četiri kotača  malo sam se raspitivala sta je potrebno za polaganje za bus;kad se nisam srušila :tri god moraš voziti kamion da bi mogao polagati za bus mislim stvarno? ? ????? vozila sam prije deset godina bus a nisam imala ni B kategoriju s obzirom da mi je stari vozač a sad moraš fax završiti da bi položio,ali VOZIT ĆU GA  kad tad taman se nezvala Ivana! ;)

troosovinac

Citat: ivana  u Listopad 28, 2009, 13:51:11



malo sam gledala slike buseva .....bome ste ih dobro islikali,nezna se koji je bolji.S obzirom da mi je u genima vozanje svega od jednog,dva pa i svega na četiri kotača  malo sam se raspitivala sta je potrebno za polaganje za bus;kad se nisam srušila :tri god moraš voziti kamion da bi mogao polagati za bus mislim stvarno? ? ????? vozila sam prije deset godina bus a nisam imala ni B kategoriju s obzirom da mi je stari vozač a sad moraš fax završiti da bi položio,ali VOZIT ĆU GA  kad tad taman se nezvala Ivana! ;)
samo naprijed nemoj odustajat ako imaš tako veliku volju......
bela lađa

Shole

Nije 3 nego 2 godine, a čak je bilo prije (neznam dal je to još uvijek) ako C (kamion) polažeš sa 20 i nešto godina da je dovoljna 1 (jedna) godina iskustva na kamionu da možeš polagat za bus.  Dvije godine je bilo ako si polagao zajedno za mali auto (B) i kamion.  Jedino neznam kako to ide sad sa D1 kategorijom, a to je da neko vrijeme možeš vozit buseva samo do određenogg broja siceva.   Trebalo bi se malo raspitat, puno toga se mjenjalo.

ikar


netko

Moramo počet odnekud:  ;)

1.
Položena B kategorija.

2.
Ukoliko se nezavrši prometna škola mora se ići na predkvalifikaciju za vozača.XXX kn.

3.Sa 19 godina ??? se smije ići polagati za kamion.XXX kn.
Sad kada se položi kamion sa 19 jeli je to dozvola C1 ili C+E. ???

4.Sa 21 godinu se može polagati autobus.XXX kn.Poslije toga slijede dvije godine vožnje na kamionima,ALI valda se može  ??? 1 godinu poslije polaganja D kategorije voziti kamion samo jednu godinu ukoliko si vozio kamion od 20-21 godine.

Je li to sve tako ili......
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

miky

Možeš imati samo 1 god. C kategoriju, ali pod uvjetom da si prije toga imao/la 2 god. B kategoriju...

Shole

Citat: netko  u Listopad 29, 2009, 21:55:02
Moramo počet odnekud:  ;)

1.
Položena B kategorija.

2.
Ukoliko se nezavrši prometna škola mora se ići na predkvalifikaciju za vozača.XXX kn.



3.Sa 19 godina ??? se smije ići polagati za kamion.XXX kn.
Sad kada se položi kamion sa 19 jeli je to dozvola C1 ili C+E. ???

4.Sa 21 godinu se može polagati autobus.XXX kn.Poslije toga slijede dvije godine vožnje na kamionima,ALI valda se može  ??? 1 godinu poslije polaganja D kategorije voziti kamion samo jednu godinu ukoliko si vozio kamion od 20-21 godine.

Je li to sve tako ili......


Pola toga (a i više) si krivo napisao !!!

Za vozit bus uopće nemoraš imat kvalifikaciju.  To traže "ozbiljne" firme, dok kod privatnika možeš imat i samo "D" kategoriju.
"B" kategoriju (auto) i "C" (kamion) možeš polagat istovremeno sa navršenih 18 godina.   

Za C1 nisam siguran kako to sad ide, ali to ti nema nikakave veze sa C+E jer je to šleper ili kamion s prikolicom ("E" je priključno vozilo)

Za bus možeš ić polagat sa 21 godinu, ali samo ako već imaš otprije 2 godine iskustva na kamionu (ili godinu ko što si naveo), ali nikako ne ić polagat "D" pa onda naknadno vozit kamion.   Na ispitu "D" kategorije ispitivač traži pismeni dokaz da si vozio u nekoj firmi vozilo preko 3.5 tona (kamion)

netko

Citat: Shole  u Listopad 31, 2009, 00:07:26
Pola toga (a i više) si krivo napisao !!!

Za vozit bus uopće nemoraš imat kvalifikaciju.  To traže "ozbiljne" firme, dok kod privatnika možeš imat i samo "D" kategoriju.
"B" kategoriju (auto) i "C" (kamion) možeš polagat istovremeno sa navršenih 18 godina.   

Za C1 nisam siguran kako to sad ide, ali to ti nema nikakave veze sa C+E jer je to šleper ili kamion s prikolicom ("E" je priključno vozilo)

Za bus možeš ić polagat sa 21 godinu, ali samo ako već imaš otprije 2 godine iskustva na kamionu (ili godinu ko što si naveo), ali nikako ne ić polagat "D" pa onda naknadno vozit kamion.   Na ispitu "D" kategorije ispitivač traži pismeni dokaz da si vozio u nekoj firmi vozilo preko 3.5 tona (kamion)
Ok.Hvala. :D
C1 i C kategorija valda kako sam čuo ima veze sa godinama.Valda ako položim sa 18 kamion dobijem C1(pa se poslije nekako proomijenu u C),a ako sa 19 idem polagat za kamion onda dobijem odmah C.
Sad neznam da li zbog ovoga možda nemogu odmah polagati C+E sa 18.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Shole

E to ti nebi znao.  Koliko je meni poznato C1 bi bila na godinu dana i da smiješ vozit samo kamione do 7.5 tona, a sad dal onda automatski stječeš "C" ili opet polagat to nebi znao.   Taj "C1" je ustvari nešto slično kao kod malih auta ono da mladi nesmiju vozit preko 75KW, samo što kod C1 ulogu ne igraju godine nego iskustvo.  Taman da ideš polagat sa 30 ti imaš C1

ikar

Nemoraš ponovo polagat za C kad imaš C1, E kategorija se može polagat sa godinu dana više nego matična kategorija, dakle D=21, D+E=22 itd.

The_Dubster

ima par vozača u centrotransu (bih) koji su ludi ko struja xD 8)