Potrosnja

Autor svicar, Svibanj 13, 2010, 22:53:14

svicar

Koliko troše turistički busevi,...ljeti -zimi....?

svicar

Nitko potrosnju mjerio nije >:(

svicar

ILi nitko ne vozi bus :-\

Shole

ima već negdje ta tema.  Ovisno koliko ima konja, koliki je bus 12m, 13.8m, 15m, dal je katni ili obični.   Recimo neki nazovimo običnni bus od 12m   25-27 litara

miky

Citat: Shole  u Kolovoz 23, 2010, 10:48:10
ima već negdje ta tema.  Ovisno koliko ima konja, koliki je bus 12m, 13.8m, 15m, dal je katni ili obični.   Recimo neki nazovimo običnni bus od 12m   25-27 litara

Tako je. 25-27lit i onda kontinentalni prijevoznici daju autobuse na ugovor nekoj agenciji u Dubrovniku, pa im potrošnja skoči na 40-45 lit i onda ovi (vlasnici autobusa) optužuju vozače da im kradu naftu...

svicar

Nitko ne obraca veliku paznju na to, tako mi se barem cini,  kako stvari stoje uskoru cu tuci po Balkanu pa cu mjeriti:)

421

U kojem kontekstu pitaš?
Naime, rijetki su  (gotovo ih nema) primjeri da vlasnik neke prijevozničke firme šalje svoje vozače na školovanje u smislu sigurne i/ili eco  vožnje.
Iako taj početni trošak i ulaganje, kroz duži period donosi uštede koje postaju veće od uloženog. Zasad još nema sluha za to...
Mi smo još u fazi da smo sretni kad je bus koliko-toliko ispravan jer su kriteriji  na TP dosta niski, pa se o potrošnji baš ne razmišlja.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Nešić

Nibus 400.22 sa MAN-om od 360 KS je trosio kolko se ja secam oko 27-28 l na 100 km.. Sad njegova tezina je oko 14 t, visina 3.85 m sa klimom, dugacak 12 m brz diferencijal i menjac tako da vrti se oko te cifre.. Leti/zimi isto.. leti klima a preko zime grejanje.. Da nema klime mozda bi trosio 2 l manje..

svicar

Malo bajata tema, Bova ako se malo pazi 22-24 litra, ostali malkice jace.

Znam za gradske koji voze kod nas, solo 10,5 metaraski 32-35, solo 12 metaraski 40 litara, zglobni(Iveco i Scania motori) 49-52 litra, stari MAN- ovi 60-70 litara( oni za par mjeseci idu za export.
http://www.bus-bild.de/name/galerie/kategorie/schweiz~betriebe~rothenburg--auto-ag-rothenburg-aagr/digitalfotografie/48.html

Nešić

Kod gradskih je uvek potrosnja jaca.. kreni-stani i tako u krug a medjugradski busevi izadjes na otvoren put i raspalis po gasu..