Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)

Autor man134, Studeni 29, 2007, 11:11:52

steyr1985

Odkud ovo odkud ono. Pa ljudi moji po  Njemackoj mozete vidjet sve vise Solarisa  Iveca pa i VDL. Cijena je bitna i odrzavanje. Ako ce te lose odrzavati vozila šta je praksa u HR onda vam ni mercedesi nemogu pomoc.

Dreamwalker

I kakva su iskustva u Njemačkoj sa Solarisima?
Inače, ja se iskreno nadam da će se autobusi pokazati i više nego dobrima pa da se napokon riješimo predrasuda.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

smogovci.bbb2

Citat: steyr1985  u Svibanj 22, 2020, 22:46:03
Odkud ovo odkud ono. Pa ljudi moji po  Njemackoj mozete vidjet sve vise Solarisa  Iveca pa i VDL. Cijena je bitna i odrzavanje. Ako ce te lose odrzavati vozila šta je praksa u HR onda vam ni mercedesi nemogu pomoc.
Pitanje je bilo otkud sad ovo i odnosilo se na tip otvaranja prozora a ne na kupnju marke Solaris
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

steyr1985

Citat: Dreamwalker  u Svibanj 24, 2020, 22:48:56
I kakva su iskustva u Njemačkoj sa Solarisima?
Inače, ja se iskreno nadam da će se autobusi pokazati i više nego dobrima pa da se napokon riješimo predrasuda.
Iskustva su da su to novi autobusi koji imaju garanciju. Ako imaju problem neki to se naravno u servisu otkloni. Inace kod svaba je vecinom racunica  da se ti autobusi  nakon određenog broja godina  ili do nekih 500000 km  rabe i onda naravno idu u prodaju i uzme se jos neki novac ua njih.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

citaro

Citat: steyr1985  u Svibanj 25, 2020, 15:22:32
Iskustva su da su to novi autobusi koji imaju garanciju. Ako imaju problem neki to se naravno u servisu otkloni. Inace kod svaba je vecinom racunica  da se ti autobusi  nakon određenog broja godina  ili do nekih 500000 km  rabe i onda naravno idu u prodaju i uzme se jos neki novac ua njih.

Ne postoji solaris od jucer... U Svicarskoj isto ima hrpa solarisa raznih godista, najstariji za koje znam su iz 2002 godine (Stadtbus Winterthur). Nikad nisam cuo nesto lose o njima, a i zavrsna obrada je bolja u tim solarisima iz 2002 nego u MAN-ovima iz 2017...

Osoblje

*Većina fotografija postavljenih s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

MAN SL222

#652
Ovdje kažu kako je jedan već stigao.  https://dubrovackidnevnik.net.hr/vijesti/grad/libertas-pojacao-flotu-stigao-poljski-autobus-uskoro-ih-stize-jos-deset
Citat:Libertas pojačava svoju flotu! Stižu poljski autobusi marke Solaris Urbino 12.

Autobusi su to koji su naručeni preko EU fondova, a Dubrovnik će tako obnoviti vozni park prije početka sezone.

Dubrovnik je natječaj za nabavku novih autobusa raspisao krajem 2018. godine. Vrijednost poljske ponude iznosila je 17,7 milijuna kuna s uključenim četverogodišnjim jamstvom.
- Sutra u Libertas stižu novi autobusi što je u potpunosti financirano EU fondovima i od strane resornog Ministarstva prometa. Nakon što stignu, krećemo s provjerom tehničkih karakteristika i ako sve bude u redu potpisuje se zapisnik i autobusi se preuzimaju, a ako bude nedostataka, rok je 21 dan da se oni otklone pa se onda autobusi preuzimaju. Ako kojim slučajem nedostaci ne budu otklonjeni u dogovorenom roku, autobusi se vraćaju i dolazi do raskida ugovora. Procedure su strogo pripisane od strane Agencije za financiranje koja to kontrolira tako da ne možemo reći da su autobusi naši dok ne prođu navedene procedure - pojasnio je gradonačelnik Mato Franković dodavši kako je tvrtka Solaris poznata i po električnim autobusima koje je grad Dubrovnik također planirao nabaviti, no zbog situacije s koronavirusom od toga se odustalo.

- Očekujemo raspisivanje natječaja od strane resornog Fonda za zaštitu okoliša, a Grad Dubrovnik je spreman za to. Imali smo i pilot projekt kada je trebao u ožujku doći jedan autobus, mi smo pripremili postavljanje punjača na Pile kako bi on mogao voziti liniju do OB Dubrovnik, ali nažalost nastupila je korona-kriza i onda je tvrtka Volvo, koja je bila zainteresirana za to, odustala od toga. No, siguran sam kako ćemo u skoro vrijeme imati takve autobuse jer nam je važno pokazati kako je Dubrovnik prilagođen i može prihvatiti električne autobuse koji su budućnost - zaključio je gradonačelnik Mato Franković.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Citat: citaro  u Svibanj 27, 2020, 14:52:04
Ne postoji solaris od jucer... U Svicarskoj isto ima hrpa solarisa raznih godista, najstariji za koje znam su iz 2002 godine (Stadtbus Winterthur). Nikad nisam cuo nesto lose o njima, a i zavrsna obrada je bolja u tim solarisima iz 2002 nego u MAN-ovima iz 2017...
Ne znam jedino kako je sad kad su prodani Španjolcima ???
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

podgora

Kako su došli tako i su otišli vraćeni su jer nemaju sekundarni retarder ugrađen.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

MAN truck bus

#656
Sad vidim da je objavljeno na forumskoj FB stranici...baš me zanima kako su to ustvrdili...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Majstor

Vrlo jednostavno
Voith mjenjač ima sekundarni retarder
ZF mjenjač ima primarni retarder
Vozila isporučena sa ZF om s oni htjeli Voith ali nisu smjeli ili htjeli napisati Voith nego ovako precizirali
Ukratko preferirali su Voith
Samo mi sudite pošteno !

MAN SL222

Uglavnom zbog neozbiljnosti Solarisa još neko vrijeme ćemo čekati nove autobuse.....fino  ::|

lussin

Ako su na ovakav način tražili mjenjač koji njima paše, to je neozbiljnost Libertasa