Vozni park kroz povijest (Autoprijevoz Sinj)

Autor conecto, Veljača 10, 2010, 12:33:10

Paško

Niska Dubrava imala nesreću u ljeto 1997. (hvala, DavorVis)

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

2062 036

Nešto novija povijest, štrajk iz 2007.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#19
Po tablici, a još više po lokaciji i prezimenu vozača i ovo je sinjski bus (1981.):

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Zadarsko dite

Slika nema veze s tekstom.
Nedostaje simka, reno, polozaj vozila i autobus u bojama Autoprevoza.

Autobus je zadarskih tablica, Autotransportove seme bojanja i, sto daje stopostotnu sigurnost, polozaj garaznog broja.
Ne bih se zakleo, cini mi se kako je snimljeno u Podstrani.......

Paško

#21
Hmm, da. Sad sam se i ja potrudio malo bolje pročitati. Lokacija je ovdje negdje, to je Sv. Martin. Jedino što ima veze sa slikom je rečenica ispod nje, a za nesreću sa sinjskim(?) busom i piše da se dogodila u centru Splita.

Autotransport je imao neobičnu numeraciju. U zadnjim danima izgledala je ovako: jedan S314 bio je 3B148, a O317 3B243. Imaš li ideju što je to B značilo? Sumnjam da znaš nekog tko zna jer sam identičnu numeraciju s puno manjim brojevima našao na autobusima DAPH-a, Državnog auto poduzeća Hrvatske, koje je osnovano nakon rata. Iz njega su iznikla mnoga poduzeća pa se tako i ta numeracija mogla vidjeti svugdje, npr. na jednom AEC-u u Puli. U Zadru su je očito održali i 40 godina poslije.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

2062 036


Paško

Da, to je i meni palo na pamet iako bi formalnije bilo A za autobus. Prvi broj je mogao biti neka teritorijalna oznaka.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

2062 036

Imali smo tu na forumu da su i požeški autobusi isto imali B prije gbr-a

Zadarsko dite

Pozeski su imali slovo i broj, zadarski su imali broj 3 za grad i prigrad, 5 za medjugradski, kasnije je sve s 3 otislo pod Liburniju koja je napavila prenumeraciju nacetiri znamenke. B je od bus, A bi se mijesalo s automobil.
Zasto, nemam pojma, nikad nisam niti razmisljao o tome niti me interesiralo.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Dubrava D10 u velikom sudaru iz 1975.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#28
Citat: amfan  u Listopad 17, 2017, 02:26:52
Iza autobusa na prvoj slici i u prvom planu na drugoj slici, razglednici koja je putovala 1964. godine, je još jedan Krauss-Maffeijev model, pomalo urbaniji Krauss-Maffei KMO 160. Karoserije su im radili Kässbohrer i Waggonfabrik Josef Rathgeber, a motori su najčešće bili Mercedesovi.

Evo malo bliži pogled na ovaj autobus s iste razglednice (jedna joj se kopija prodaje na ebayu). Vide se KM logo i registracije H-22414, što znači da je registriran 1960. godine.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!