Rad Autotroleja (2)

Autor nukleusri, Prosinac 06, 2007, 16:02:49

lussin

Pred koji vikend je jedan Classic iz te serije bio na 7

NP-549

Bilo je daj šta imaš da se pokrije izlaz.  Servisi klima se rade pa su ispali redovni s te linije

kico101

#1457
Trebali su poslat monotrala da se vidi tko je pravi mačak na Svetom križu. ;D

Btw, ona stranica sa praćenjem autobusa po linijama je trajala kao i sve u ovom gradu; pompozno najavljivano, zatim malo pomalo s miljun grešaka u rikverc i gašenje.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Mislim da se ovogodišnji ljetni vozni red, a i svi ubuduće trebao prolongirati s početkom bar do 15.7. Ne znam zašto se misli da u Rijeci život staje s prestankom škole. Dovoljno je pogledati autobusne stanice, a i popunjenost autobusa od uvođenja ljetnog voznog reda. I sad kako je stalno gužva na stanicama, većinom se kasni, vozači skoro nemaju pauze. I na sve to, klima u Citelisima uopće ne radi, aoni nagibni prozori nisu projektirani da bi u ljetnim mjesecima kroz njih ulazilo dosta zraka.

tramvajac 92


kico101

Potpuno je normalno da u ljetnim mjesecima linija za kupače ( 1-ca, za one koji se još pitaju ) ima polaske s Plumbuma:  17,56-18,24-18,52-19,22-19,50-20,18-20,51. Znači 26-33 min takt. I još neka bude solo. 3-ka koja pokriva čitav gornji Zamet ima takt 50 min. S druge strane prazna 4-ka vozi u taktu od cca 20 min, da ne spominjem neke druge linije. Ovakve kakve su sada slobodno se mogu ukinuti linije 1A,1B, 2A, 3, 8,9.

U prigrad se neću miješat, jer mi kažu koliko para toliko muzike, ali da li je doista normalno da jedna 32-ka ima polaske svakih 35-45 min. Pa jedan Dubrovnik ima nekoliko linija koje prometuju svakih 10 min. I nemojte misliti da se turisti ne znam kako puno voze javnim prijevozom.

Bez obzira što razumijem da nedostaje vozača ( ne želim razumjeti da nedostaje autobusa, jer se to može puno lakše riješiti ), mislim da se vr može puno kvalitetnije posložiti, pa ako treba i spajanjem linija ( zašto se na nekim trasama dupliraju autobusi, primjerice na trasi Ri-Čavle, kroz Kostrenu itd ). Znam da u Troleju ima ljudi koji bi to znali urediti, ali mi ne ide u glavu zašto im se to ne dopušta. Imaš kilometražu i broj smjena koje ne smiješ premašiti i slaži.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Koji vrag se događa s klimatiziranim autobusima? Večeras u 821 vani preko 30 stupnjeva, u busu bar tri više, sav je otvoren, klima ne radi, ali je puhao vruć zrak. Je to neka štednja u tijeku što se potrošnje tiče?

mivano

Gdje je ovo?
Kod Indeksa?

https://www.autotrolej.hr/novosti-i-obavijesti/obavijesti/privremena-stajalista-linija-18-18b-20-23-30-i-32/

"Od ponedjeljka 24. lipnja 2019. godine pa sve do završetka radova u Krešimirovoj ulici, linije 18, 18B, 20, 23, 30 i 32  koristit će autobusno stajalište Brajda (koje se izmješta 20 metara prije/poslije postojeće stanice).

Privremena će stajališta biti označena stajališnom oznakom."

kico101

Uz izlaz iz podvožnjaka sjeverno i južno. Nije baš najsretnije rješenje, jer stvara zbrku kod zapadnog ulaza u podvožnjak, ali ok. Lošije je što je izbrisan pješački kod indexa, pa ljudi od Žabice do željezničke nemaju gdje prijeći ulicu. Naravno,  svi dalje prelaze kod Indexa i stvaraju popriličan kaos jer vozači ne znaju da li da stanu ili ne. Stvarno ne znam kome taj pješački smeta i zašto.

Onome tko je radio ovakvo privremeno rješenje treba naplatiti sve štete koje se budu događale, poput razbijenih autobusa, itd. Stručnjaci.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

shef

Jučer je predvečer 712 umro taman na okretištu Bivio...žao mi je da nisam slikao masu ljudi koja je čekala što na okretištu, što na usputnim stanicama...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Čelični

https://www.fiuman.hr/autotrolej-zeli-uzeti-kredit-za-nova-vozila-i-sustav-obavijesti-kada-bus-dolazi/






Gradsko komunalno društvo Autotrolej uskoro će se upustiti u nabavu 32 nova autobusa i to sedam zglobnih gradskih niskopodnih dizel autobusa, pet solo prigradskih dizel autobusa, deset solo gradsko-prigradskih niskopodnih SPP autobusa i deset mini autobusa na dizel ukupne vrijednosti 52,2 milijuna kuna + PDV.

Također u planu je nabava sustava najave dolaska autobusa na stajališta, a vrijednost te investicije je 7,9 milijuna kuna + PDV. Osim toga, planira se i izrada mobilne i web aplikacije čija se cijena izrade procjenjuje na 195 tisuća kuna + PDV. Autotrolej mora osigurati 15 posto vrijednosti ukupne investicije, što iznosi 9,1 milijuna kuna, dok bi se ostatak trebao financirati iz EU fondova.

Na kolegiju gradonačelnika Vojka Obersnela izdana je suglasnost za prijedlog odluke o kreditnom zaduženju Autotroleja na iznos od deset milijuna kuna, a ukoliko takvu odluku potvrdi i Gradsko vijeće Grada Rijeke, kredit će se uzeti od Istarske kreditne banke koja je ponudila spomenuti kredit uz ukupni trošak od 1,8 milijuna kuna uključujući kamatu.

E sad sam ja pitao na portalu "Moja Rijeka" hoće li biti što od toga i kada?
Odgovor:
Poštovani,
u Komunalnom društvu Autotrolej navode kako su Vaši navodi točni, ali da ipak zahtijevanju dodatno pojašnjenje.
Naime, riječ je o projektima koji se financiraju preko ITU programa Europske unije. KD Autotrolej predao je prijavu te se po objavi konačnih rezultata prije svega treba potpisati ugovor o financiranju s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova Europske unije.
Vrijeme realizacije ovisi o tome kada će biti dobivena sredstva, raspisan natječaj i ugovorena nabava, ali se očekuje da bi sve to trebalo biti dovršeno u drugoj polovici iduće godine.
S poštovanjem, Gradska uprava.(kraj odgovora)

Zanimaju me cijenjeni forumaši vaša mišljenja o ovim projektima ?

Boki651

Meni nije jasno gdje su nestale "Pametne stanice", jer to baš nema veze s pameti. Aplikacija se jednom ažurirala i to je to, više ne radi nego što radi. I tu su novci trošeni,  sad bi se išlo u nove troškove po pitanju aplikacija.

Čelični

#1467
Ja sam imao stari mobitel kad su pompozno uveli aplikaciju "Pametne stanice" i zato sam kupio Android. U početku su prikazivali linije koje prolaze pored dviju "pametnih stanica" "Žabica" i "Riječki neboder " danas obadvije u kvaru.  >hammer< Govorilo se da će aplikacija biti pogonjena sunčevom energijom i da će s njom vremenom biti obuhvaćene sve linije i stanice gradske i prigrdske i već su ucrtane čak i stanica "Platak". Netko je čini mi se napisao da su izostavili dvije na G. Zametu.
Danas mi aplikacija radi očajno : nekad neće da se otvori piše "ovoj je aplikaciji potrebna internetska veza" čak i kada sam kući s Wi-Fi mrežom, a i kad se otvori stanje je očajno ili se vide samo stanice ,nekad autobusi bez brojeva linija, nekad djelomično s brojevima ali voznim redovima koji odstupaju puno od realnog vremena. Uglavnom je trenutno užasno stanje aplikacije. Ne plaćaju valjda "Ericsson Nikola Tesla" održavanje. Zato je i recenzija aplikacije u Google trgovini ocijenjena sa 2,7 i niz kritika. Ne odgovaraju ni na svoj e-mail u Google trgovini. Dok je npr. aplikacija "Trollej" cjenjenog inovatora Tina Grgurića ocijenjena s 4,9 nudi uvijek novo ažurirane vozne redove, shemu gradskih dnevnih i noćnih linija i kartu zona linija prigrada, a tu su i uvjek novo ažurirane novosti i obavijesti Autotroleja. U jednoj recenziji piše da Autotrolej surađuje s navedenim gospodinom Grgurićem imali bi na toj aplikaciji i dolazak linija u realnom vremenu na stajališta.
Zatim govore o uvođenju najave dolaska autobusa na stajališta. U Zagrebu je taj sustav zaživio još krajem 2007. Prikazuje za koliko minuta vozilo (tramvaj ili autobus) dolazi na stajalište na displeju ili po minutama  (npr. 4 min, pa 3 min i tako do 0 min) u relativnom vremenu ,ako je vozilo "ispalo" iz GPS kontrole upiše se apsolutno vrijeme kada bi trebalo biti na stajalištu po voznom redu npr. 14.50 što ne mora značiti da će tamo i biti baš tada. Takvi su displeji uglavnom na važnijim stajalištima.

NP-549

Autotrolej nema nikakve veze s tom aplikacijom

Čelični

#1469
Sa aplikacijom "Trollej" Tina Grgurića Autotrolej neme veze. I to stoji. Samo u recenziji koja nije moja se spominje da bi je suradnja s Autotrolejom (misli se hipotetski) poboljšala i to sam prenio s Google trgovine možda nisi dobro pročitao post.
A s aplikacijom "Pametne stanice" kad je otvoriš u rubrici Info piše :citram
Ovo je mobilna aplikacija koja omogućuje koncept Smart City i početna je točka za Rijeka Smart Bus Stop isporučena od strane Ericsson Nikole  Tesle u suradnji sa Hrvatskim Telekomom, Autotrolejem, Rijeka Prometom i Gradom Rijekom. Trenutne mogućnosti uključuju lokacije
autobusnih stanica, polaske i dolaske autobusa, prikaz autobusa u realnom vremenu, mjerenja kavkoće zraka i pregled prometnih kamera u realnom vremenu. (kraj citata)

Lijepo otvori aplikaciju "Smart Bus Stop Rijeka" idi gore desno u izbornik klikni na njega, zatim na info (veliko i u krugu) i pojavit će ti se ovaj tekst na hrvatskom i na engleskom jeziku.
Uf, al me mučiš !  russian_roulette
Očekujem komentar.