Doubledecker

Autor thomcro, Prosinac 26, 2007, 21:10:08

kico101

Dobro, raskršće je malo nezgrapno, ali ne vidim tamo nikakvih problema, a prolazim svakodnevno. S obzirom da je promet iz tunela znatno manji od prometa po obodnoj prometnici oko Towera, situacija se jednostavno može riješiti određivanjem obodne ceste kao glavne, spoj sa D-404 kao sporedne ceste. Uz to preglednost je znatno bolja sa prometnice iz tunela nego s obodne ceste. Nije mi jedino jasno zašto se govori o nekakvim katastrofama i to sa štampanim slovima. Čemu tako dramatičan ton? U Rijeci postoje daleko veći prometni problemi od ovoga. I svi su rješivi.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Malo je bok ogreban, dvije crte koje se poliranjem skinu. Glavno da su majstori označili sve sa X-evima... Mogli bi i Regia tako pa poslat u turizam.

SARI

U crnu kroniku sam stavio sliku... ma malo pogurao nekog golfa uz rubnjak i to je to...

Bari

Sta je sa nasim dragim 680? Ja ga nisam vidio vec 100 godina, jel ziv? Turista nesto cak i ima, ali njega nigdje...
KREPAT MA NE MOLAT !

zvone16

Vozi uredno... danas sam ga vidio kod Tete Rože
ZvoneXp

shef

Dobio sam dojavu da se sudario s malim autom na Kantridi kod stadiona. Navodno je auto ispred naglo kočio a 680 se nabio na njega.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

trolejovac

a to vozi onaj instruktor koji nema tri čiste o vožnji....  >hammer<

Shole

Šta on je instruktor ? O bože, kog će on naučit vozit

little-perfect-fairy

Taj dan nije vozio instruktor, samo da se zna.

shef

Inače, samo da se zna, MAN uredno vozi.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

MAKI

Vozi vozi uredno da ali prazan.Jučer došao na Trsat sa dvoje putnika unutra i odmah je krenuo.
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

M.A.N. boy

Pa jel se ne može to nekako bolje napravit ili izorganizirat s turističkom zajednicom ili kako god.  pa da bus bude od koristi i da se zaradi nešto umjesto da se vozika sa svega par putnika.

BARCODE

Bravo ovo je dobar komentar sviđa mi se. Mnoge turističke agecije imaju Rijeku u svojoj ponudi imamo priliku poslijednje vrijeme vidjeti turističke autobuse parkirane na Jelačiću. Nitko se nije sjetio naplatiti im parking ili mi to kao dobri domaćini ne želimo. Po tome se vidi koliko je stalo našoj turističkoj zajednici da prikpi novac od turista. Douledecker se ne prodaje u Rijeci on mora biti rezerviran za turiste u turističkim agencijama širom europe tako da kad turisti dođu u Rijeku već znaju da atrakcija takove vrste postoj u ovom gradu. Pa čak da autobusi sa kojima su doputovali turisti ostanu parkirani pred hotelom,a naš doubledcker dolazi po njih i vozi ih u grad mislim da bi to u suradnji sa hotelima bio dobar potez.
Imamo i dva karnevalska autobusa koji bi tebali mjesec dana prije karnevala voziti po većim Hrvatskim gradovima da privuku što veći broj posjetitelja na karneval. Zaključak; ako želimo nešto prodati onda to moramo učiniti daleko od grada Rijeke jer kad 
turisti dođu u grad onda je gotovo.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

M.A.N. boy

#28
E ovo su već konkretne ideje pa će valjda netko od rukovodećih pročitati i sprovesti nešto u djelo jer su ovo puno bolje opcije nego čekati neke turiste da slučajno nabasaju na neko od stajališta doubledeckera. Pogotovo jer danas grupe turista imaju unaprijed isplanirano sve pa ni ne idu sami u obilazak, pa što onda i doubledecker nebi bio dio organiziranog obilaska grada.

421

Citat: BARCODE  u Srpanj 05, 2012, 15:44:26
Bravo ovo je dobar komentar sviđa mi se. Mnoge turističke agecije imaju Rijeku u svojoj ponudi imamo priliku poslijednje vrijeme vidjeti turističke autobuse parkirane na Jelačiću. Nitko se nije sjetio naplatiti im parking ili mi to kao dobri domaćini ne želimo. Po tome se vidi koliko je stalo našoj turističkoj zajednici da prikpi novac od turista. Douledecker se ne prodaje u Rijeci on mora biti rezerviran za turiste u turističkim agencijama širom europe tako da kad turisti dođu u Rijeku već znaju da atrakcija takove vrste postoj u ovom gradu. Pa čak da autobusi sa kojima su doputovali turisti ostanu parkirani pred hotelom,a naš doubledcker dolazi po njih i vozi ih u grad mislim da bi to u suradnji sa hotelima bio dobar potez.
Imamo i dva karnevalska autobusa koji bi tebali mjesec dana prije karnevala voziti po većim Hrvatskim gradovima da privuku što veći broj posjetitelja na karneval. Zaključak; ako želimo nešto prodati onda to moramo učiniti daleko od grada Rijeke jer kad  turisti dođu u grad onda je gotovo.
Ista priča i u ZG što se stranaca u turističkim busevima tiče. Okupiraju Kaptol,  nepropisno parkiraju, a ne ostave niti lipe za bilo što. Policija je vrlo inertna  i nekooperativna,  gradske vlasti nezainteresirane za usmjeravanje buseva "u žicu" gdje bi se naplatio parking dok bi redovna ili kabrio bus verzija jedina trebala imati ekskluzivno pravo vožnje gradom, smanjivši kaos i zagađenje užeg dijela te smanjenje gužve na Kaptolu. Ovako se događa da grupa dolazi iz Slovenije na jednodevni izlet u ZG, bus gratis parkira na zabranjeno mjesto, policija ne reagira , turisti ne potroše ništa novaca( jer ih tjeraju obići SVE u sat-dva vremena), bus laufa na mjestu da klima ohladi unutrašnjost, vozači bahati jer znaju da ih nitko neće kazniti, ili se prave da ne znaju jezik i  prometne znakove, vodiči ih  pak u tome podučavaju (jer imaju veću dnevnicu od vozača,iako manje odgovornosti  uz kraći rad).
Uz minimalna  ili nikakva ulaganja moguće je  poprilično zaraditi   jer "novac leži na cesti,samo ga treba pokupiti!".
Za razliku od RI, naše turističke linije sve bolje rade i sve više postaju prepoznatljive u ZG, a popunjenost je sve veća.
Prijevoz svadbi već je rutina i dobra promidžba cabrio buseva na ZG ulicama a i šire.
Još da netko čuje ove naše vapaje...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln