Najave

Autor gaspa, Prosinac 02, 2007, 13:59:04

gaspa

I napokon dobivamo novi hrvatski autobus i novi hrvatski midibus.

Autobus će ugledati svjetlo dana u 2008. Razvijaju ga domaći stručnjaci na podvozju Scania. Namjena: turistički. Dizajn: super.

Midibus se razvija na VW platformi a do prvog primjerka proći će nešto više vremena.

U ovom trenutku proizvođač ne odobrava prikazivanje bilo kakvog materijala.

Tomek

Otkuda ti ta obavijest ako se smije znati i da li znaš gdje ga misle proizvoditi?

erobuss

Aleluja!!!!  :D

Da mi je i to dočekati   8)

Servis

Jedini info sta google daje glede AZ Crobusa je ovaj link:
http://www.cadcam-group.eu/plm/hr/reference.html

I to po meni, jako bitan link. Jer ako su im ovi "specijalci" radili dizajn, to moze samo jako dobro ispasti posto su oni na jako dobrom glasu.

gaspa

Proizvodit će se u Sesvetskom Kraljevcu.

Obavijest je od mog prijatelja, suvlasnika AZCrobusa. Tako sam, eto, uspio vidjeti kako se projektiraju autobusi. Dizajn busa je radio isti koji je radio novi zagrebački tramvaj.


maky

gaspa, ima li kakvih novosti?
Željno iščekujem da vidim prvi prototip, ima li  kakvih informacija?

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

gaspa

Sve je pod kontrolom, modeli se razvijaju i dobro izgledaju (primjereno trenutnoj fazi razvoja). Do objelodanjivanja prototipa sve se smatra poslovnom tajnom, pa tako ni uz moju pratnju ne smijete priviriti u tvornicu. Ali, objasnio sam da postoji nekoliko zanesenjaka koji bi se rado upoznali s fazama projektiranja, razvoja i proizvodnje, pa kad prototip bude gotov, možda i sredimo jednu posjetu.

Proizvođač nema web stranicu jer za to nema svrhe. Slike modela ni bilo kakve druge detalje zasad ionako na njoj ne biste vidjeli, a svi kapaciteti zauzeti su razvojem, pa čemu bi onda ta stranica uopće i služila? Ali, jednog dana, kad se budu imali pohvaliti gotovim proizvodom...

erobuss

Razumijem da je sve poslovna tajna, ali ima li nade da bi bar jedan prototip ugledao svjetlo dana do kraja ove godine?  :o

mickey mouse

Daj nam barem neku informaciju, kako bi trebao izgledati, koliko siceva će imati, koji motor, namjena, znaci gradski, prigradski ili turistički, te naravno okvirno kakva će biti cijena...

zlikowszky

Daj, nemoj biti škrtica, gaspa...Vidiš da nam cure sline....Pa nebumo niš rekli konkurenciji...
Pusti koju konkretnu informaciju...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Eurobus av120

barem na PP pošalji neke stvari svima koji izraze zanimanje... ;)

5AR

A može i jedan skupni obilazak ili test vožnja bez fotoaparata, da ne bi bilo špijunaže?! ;)

Servis

Kakvi žicaroši, pa vi niste normalni.  :D

erobuss

Citat: prljavibluzer  u Veljača 15, 2008, 23:31:53
Kakvi žicaroši, pa vi niste normalni.  :D

Ko tebi bi bilo mrsko da nešto više znaš :D

Servis

Je, ali mislim da bi trebali na malo suptilniji način pokušati izvući nešto od sirotog gaspe. :)