Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

545

Citat: Ivan  u Lipanj 14, 2017, 08:33:45
Dakle popis potpuno pogrešan i na temelju ničega...

Umjesto da čekamo da takve stvari iznesu ljudi kao Majstor koji stvarno znaju što se događa s vozilima u ZET-u, mladi članovi prenose svakakve rekla-kazala baljezgarije (pogotovo od vozača s kojima se druže i očito ne znaju naučiti razlikovati gluposti od stvarnosti iako svaki tjedan prenesu nešto što ne znači ništa).


A spekulacije što će se sve rashodovati su mi više došle do razine da me stvarno živciraju i ne znam u što se ovaj forum pretvorio...


2006. nam je došlo 26 autobusa i nikom živom nije palo na pamet svaka dva dana pisati da će svih 80+ krama iz 80-ih biti rashodovano radi toga i svi smo znali da će voziti dokle god mogu, i nikom nije padalo na pamet izdvojiti jedan tip kao SL200 kao jedinu metu rashoda kad je očito bilo da svi pomalo otpadaju a svi preživjeli moraju nastaviti, dok sad radi 15 autobusa s kojima će se jedva spajati kraj s krajem imamo neprestano divlje teorije o 48 preostalih autobusa iz 90-ih. Dajte uključite mozak jer siguran sam da znate zbrajati i oduzimati do 100.

Dakle ukratko, svi autobusi koji su u stanju nastavit će voziti, oni koji nisu u stanju, javite kad ih vidite bez registracije (i to se može promijeniti) ili bez dijelova, ili eventualno ako stvarno imate dojavu od šefova.
Ti kao moderator (sa stažom) bi "trebao biti" pametniji od nas mladjih (na forumu) pa komentare zadržati za sebe (tako rade profi moderatori). Forum bi trebao biti "slobodan" za iznošenje svog mišljenja, bez napada i poklapanja. Ako te toliko nerviraju neki postovi, izbriši ih, a ne "nametati" svoja mišljenja jer vidljivo je da prakse nemaš nista, čista teorija. Iz toga proizlazi da nemaju veze godine, koliko si na forumu, nego odnos prema ljudima.
Definitivno trebaš procitati bonton, pa onda krenuti u rad s ljudima.
A takvih na forumu ima još..
Frustracije iz vlastitog života ne bi trebalo ispoljavati na forumu, za to postoje adekvatne ustanove i stručne osobe.

P. S. Za garažne brojeve koje sam napisao za mogući rashod je "moje" mišljenje! Točka


Shole

Nije se on osvrtao na tvoje mišljenje i tvoj post, nego općenito na situaciju s kojom pilate već par mjeseci.  Stalno jedno te isto, koji fucking bus će u rashod, a ustvari nemate pojma o ničemu, nego samo ono što vidite na cesti (a to nema veze s rashodom jer se limarija sredi za 10 dana),  i kvazi informacije od babskih vozača. A tu se onda opet potvrdila ona stara: nije bitno što je rečeno, nego tko je rekao.

MAN truck bus

Ja sam samo PRENEO da je 5 autobusa (Mercedes kockica) nije prošlo tehnički,nisam napisao gbr-ove.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

545

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 14, 2017, 09:43:24
Ja sam samo PRENEO da je 5 autobusa (Mercedes kockica) nije prošlo tehnički,nisam napisao gbr-ove.
I pitanje dal je to točno što si čuo i PRENEO!

545

Citat: Shole  u Lipanj 14, 2017, 09:39:17
Nije se on osvrtao na tvoje mišljenje i tvoj post, nego općenito na situaciju s kojom pilate već par mjeseci.  Stalno jedno te isto, koji fucking bus će u rashod, a ustvari nemate pojma o ničemu, nego samo ono što vidite na cesti (a to nema veze s rashodom jer se limarija sredi za 10 dana),  i kvazi informacije od babskih vozača. A tu se onda opet potvrdila ona stara: nije bitno što je rečeno, nego tko je rekao.
Kako ti možeš biti na 2 mjesta u isto vrijeme??

822DoDo

@MAN truck bus nauči se pravopisu. "Preneo", "je nije prošlo...".
@545 onda bi ostali i ja mogli svaki dan tu pisati "ja mislim da danas na *** vozi ***". Potpuno besmisleno.  glavauzid  glavauzid
russian_roulette
Das Beste oder nichts. MB

Shole

Citat: 545  u Lipanj 13, 2017, 11:56:37
Mislim (99%) da su to 507,509,511,514,516.

Citat: sniff  u Lipanj 14, 2017, 08:35:33
507 i 514 su živi, prvi na 232, drugi na 107


Citat: Majstor  u Lipanj 13, 2017, 14:14:19
Budu oni još vozili
509 obnovljen imao sudar za par dana
Ide on u promet opet
Citat: smogovci.bbb2  u Lipanj 14, 2017, 08:15:28
511 danas vozi na 234



Ajde još uvijek imaš šanse da tog jednog pogodiš, da 516 stvarno ode u rashod

Dreamwalker

#22
Ako je koji i pao, pao je na periodičkom pregledu. Sad mene zanima koliko često se ide na periodički i što se gleda na periodičkom? Ima li razlike između periodičkog tehničkog pregleda i onog "redovnog" na koji se ide prilikom produžetka registracije? Nek netko to objasni kako to ide.

Mislim da se bezveze svađate. Da je bilo koji autobus pao TP, on je unutar 3 - 4 dana mogao biti pokrpan, proći, dobiti tablice i voziti liniju. A te 99% sigurnea subjektivna mišljenja ostavite za sebe.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

545

Citat: Shole  u Lipanj 14, 2017, 11:59:13



Ajde još uvijek imaš šanse da tog jednog pogodiš, da 516 stvarno ode u rashod
Iskreno, da nisam niti jedan pogodio, koliko su se svi angažirali da pronađu te autobuse samo je pokazatelj da sam uspio uzburkati ovu baru. 😉

545

#24
Citat: Dreamwalker  u Lipanj 14, 2017, 12:13:58
Ako je koji i pao, pao je na periodičkom pregledu. Sad mene zanima koliko često se ide na periodički i što se gleda na periodičkom? Ima li razlike između periodičkog tehničkog pregleda i onog "redovnog" na koji se ide prilikom produžetka registracije? Nek netko to objasni kako to ide.

Mislim da se bezveze svađate. Da je bilo koji autobus pao TP, on je unutar 3 - 4 dana mogao biti pokrpan, proći, dobiti tablice i voziti liniju. A te 99% sigurnea subjektivna mišljenja ostavite za sebe.
99% mene drži na životu. Ako ne shvaćaš, tvoja stvar..

545

Citat: 822DoDo  u Lipanj 14, 2017, 11:58:32
@MAN truck bus nauči se pravopisu. "Preneo", "je nije prošlo...".
@545 onda bi ostali i ja mogli svaki dan tu pisati "ja mislim da danas na *** vozi ***". Potpuno besmisleno.  glavauzid  glavauzid
russian_roulette
Ja ne mogu noćima poslije spavati, ako znam da neka kockica je otišla u rashod. Ako to ne možeš shvatiti, pogriješio si forum. 😉

545

#26
Ne zaboravite pametnjakovići (iskustvo sa autobusima i oni koji su prirodno prepotentni), da ste i vi na početku prakse puno pitali, ispitivali, katkad i dosadni bili sa pitanjima i da su Instruktori i stariji radnici morali imati "konjske zivce" za vas..
Niste se, niti jedan, rodili sa iskustvom i nadarenoscu za voznju, nego ste tijekom godina naučili nešto novo (i još ne znate sve)
Tako da smirite strasti pod hitno i lijepo objasnite članu foruma što znači nešto, bez puno pametovanja.
90% Vas ima problem sa medjuljudskim odnosima, što se vidi u postovima.
Ja nikog ne vrijedjam u postovima nego pišem, a pljuje se po meni + pp?!!
Mislim.....

P. S. Niste nikakvi domaćini, svakom novom članu pusete za vrat, kao da nije dobrodošao na ovaj forum. A koliko straha ste svojim ponašanjem unijeli na najmladje članove znam ja po PP, gdje mi pišu "pazi šta pišeš da te ne baniraju"!
Tko ste vi zapravo, ako niste ljubitelji autobusa??

Pametnom dovoljno jasno. A babe čekam da počnu pametovati. Čekam Vaše poruke....

Shole

#27
Citat: Dreamwalker  u Lipanj 14, 2017, 12:13:58
Ako je koji i pao, pao je na periodičkom pregledu. Sad mene zanima koliko često se ide na periodički i što se gleda na periodičkom? Ima li razlike između periodičkog tehničkog pregleda i onog "redovnog" na koji se ide prilikom produžetka registracije? Nek netko to objasni kako to ide.


Učestalost periodičnog je sve veća kako autobus stari.  Mislim da nakon 10 godina (možda i prije) periodični tehnički pregled se mora obavljati svaka 3 mjeseca. Češće od tog ne postoji.  Osim njega tu je i periodični kočnica.  Za sve postoji knjižica koja je obično utaknuta u omot zajedno sa prometnom dozvolom.  Te dvije vrste periodičnog pregleda se mogu obavljait u vlastitoj stanici za tehnički pregled. ako je ovlaštena,  dok se godišnji tehnički pregled mora obavljati "vani", u nekoj stanici u koju idemo i sa vlastitim autima.

tramvajac 92

145 malo osvježen, kao da je novi sloj boje dobio.

CONECTO430

Na gbr. 222 proradio displey. Za one koji su neinformirani (nešto više od 1tjedan displey je na 290 zablokirao)

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D