Nibus: Nis-ekspres -- razno

Autor BGS1, Lipanj 19, 2008, 01:28:24

BGS1

Niš-Ekspres a.d.
Niš, Blagoja Parovića 1
tel. +381 18 527471
www.nis-ekspres.rs






Nis ekspres s pravom najjaci kandidat za najjaci bus-centar u jugoistocnoj Evropi. To je jedini prevoznik u posleratnoj Jugoslaviji koji je samo sa saopstvenim snagama uspeo da razvije i proizvodnju autobusa, koji danas imaju zavidnu cenu na trzistu, a krecu se i putevima evrope i zemalja EU uz sve pravne dozvole! Svakako nesto stvarno jedinstveno!

Kreativnost Nis-ekspresa se nemoze izmeriti, kakve bravure i kreacije prave inzenjeri i iostali radnici u proizvodnji su za nevericu!!
Kada od obicnih zglobnih sasija prave buseve bez zgloba a sa novim dizajnom i pratecom-trecom osovinom, te dotle kada naprave visoko-turisticki autobus kome se poklone i na ispitivanju bezbednosti i ostalih karakteristika na institutima u Nemackoj!
Ovih dana iz proizvodnje izlazi niskopodni troosovinac za gradski prevoz!

Inace Nis-ekspres danas predstavlja pravi bus centar u kome se obavlja proizvodnja svih vrsta autobusa i ciji autobusi saobracaju na redovnim linijama ka mnogim zemnljama EU! Autobus Nis-ekspresa sa maticnom oznakom N-Nibus mozete videti svakodnevno u Zenevi, Berlinu, Frankfurtu, Salzburgu, Becu te u u ex-ju republikama, Zagrebu, Skoplju, Ljubljani, Sarajevu, Banja Luci, Zvorniku! Ima nesto manje od 3 000 radnika, vise autobuskih stanica i oko 550 AUTOBUSA SVIH VRSTA! Tesko je recima opisati nis-ekspres! Zanjih nema tajni, sve sami proizvode i nista im nije nepoznato!
Saobracaj im je organizovan na nivou TURNUSA takodje jedinstveno u Srbiji, gde jedno vozilio bude na putu i 5 do 8 dana a pri tom obavlja prevoz u mestima koji nisu povezani sa gradom Nisom!
Kompanija koju nista nemoze da iznenadi...kako ce biti u buducnosti ostaje da vidimo!

Ovako je pocelo:



Slika mog drugara Sashca u Prokuplju, Nibus 400G2000 prve generacije,





A danas sa novom familijom...Nibus 400.41



Nibus 400.51










-------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:Kreativnost Nis-ekspresa se nemoze izmeriti, kakve bravure i kreacije prave inzenjeri i iostali radnici u proizvodnji su za nevericu!!
Kada od obicnih zglobnih sasija prave buseve bez zgloba a sa novim dizajnom i pratecom-trecom osovinom
Nazalost tu nema ni "K" od kreativnosti. "Novi" gradski autobusi (odnosno reparirani Sanosi i Ikarbusi zglobni iz 80-tih) su frankestajn autobusi-nakaze od autobusa.

negas

bgs1 sad ga rasturi! Kako nema kreativnosti, ima, nije baceno, vec napravljeno nesto sasvim drugacije i za istu namenu!
A u sustini kod tih buseva, su stari krovovi, i prozori, ostalo je na karoseriji novo! Svi stapovi resetke su menjani! A agregati kod nekih su novi a kod nekih remontovani! Ali upravo se tu vidi kreativnost-kreativan nesto napraviti, prilagoditi jel tako?
Dobro je to sto rade, da ne bacaju stara vozila, a koja mogu da se revitalizuju i rade...i pride da prave potpuno nove, kao sto se radi!

nibuss

SVAKODNEVNO            NIS - S P L I T - NIS 
POLAZAK IZ NISA U 21.30
  POLAZAK IZ SPLITA U    16.00

Aleks_Beograd

Otvaram ovu temu iz razloga sto je ovde a i na drugim forumima bilo brdo pohvala o NIBUSU,te Nis Ekspresu.Ali...uvek postoji i ona druga strana da kvalitet i udobnos ne ocenjuje sam proizvodjac vec na oni na kraju a to su sami potrosaci tj putnici.Pa evo nesto interesantno na jednom linku sto sam nasao,POGLEDAJTE i nadam se da ce vam ova razmisljanja samih putnika dati konacnu sliku o svem tome.


http://www.gradnis.net/niski-kutak/nis-ekspres-i-vasa-iskustva-sa-njima/

mb0404

#4
Ne znam vidio sam par puta njihov autobus i nisam odusevljen izgledom.Al pazite sad par stvari...
1.Niš-Ekspres AD Niš raspolaže voznim parkom od preko 500 autobusa od kojih su preko 100 visoke turističke klase sa kompletnom audio i video opremom.
*Ako se turisticki autobus mjeri video i audio opremom onda su turisticki i oni steyeri od postbusa,jer svaki ima audio opremu tj.kasetofon zvucnik i sl.....
2.Vozila RJ Ekspres su u 2000. godini prešla 14.7 miliona kilometara i prevezla 2 miliona putnika, a vozila RJ Lokala su prešla 16 miliona kilometara i prevezla 22.7 miliona putnika. U svom sastavu ovaj pogon ima autobuske stanice u Nišu, Aleksincu, Ražnju, Svrljigu, Beloj Palanci, Dimitrovgradu, Bujanovcu, Gadžinom Hanu, Kuršumliji, Prokuplju i Knjaževcu i poslovnice u Beogradu, Paraćinu, Jagodini, Vranju, Podujevu, Leskovcu, Merošini i Blacu.
Pogon za gradski saobraćaj obavlja prevoz putnika na teritoriji grada Niša i to na 12 linija gradskog i 29 linija prigradskog saobraćaja. U 2000. godini vozila su prešla 5.2 miliona kilometara i prevezla 56.5 miliona putnika.
*Pazite sad ovo.Svi ovi izvjestaji su od 2000 godine,a na stranici stoji da je 2005 osvjezavana.Da mi je znat sta su osvjezavali 2005 kad je ovo sve od 2000.Plus sto na stranici nemaju ama bas nista,osim o sebi i gradu nisu.Nit imaju raspored linija,polasci dolasci,fotografije,finanskiske izvjestaje,upravnu firme,kontakt forme...kad covjek ovo vidi steken uticaj da je ovo radio neki djecak od 5 godina koji ni ne zna sta je web sajt,i sta ide na sajtove ovakvog tipa.Stvarno sramota za Nislije.

Aleks_Beograd

Kao sto rekoh,glavnu ocenu o kvalitetu,pruzenoj usluzi,izgledu,udobnost,cistoci vozila daju sami putnici i to je ona najbitnija stavka koja odrazava jednog prevoznika u radnom odnosu.Hocu reci mozete vi imati i VIP autobuse ali ako nemate putnike koji ce vem doneti zaradu sve vam pada u vodu....U narodu se kaze  dobre vesti se sire daleko,a lose jos dalje.....bilo i ostalo....
A sto se tice sajta tu imas pravo,mogli su se malo potruditi i ubaciti red voznje(koiji bi naravno bio redovno azuriran),galeriju voznog parka,njihove autobuske stanice.Opise gde se sta moze kupiti(mislim na osnovne sitnice jednog putnika kafici,restorani,radnje itd.)....

mb0404

Ma pusti ih,nije mi jasno samo sta radi inspekcija i milicija.Valjda moraju bit neki propisi koji se moraju postovat,ako ugraduju vise sjedista nego sto je propisano na tu duzinu onda mora inspekcija da provjeri dal se postuju standardi.

Aleks_Beograd

Izgleda da u Srbiji jos uvek vazi nepisano pravilo da svako kroji svoj zakon kako njemu odgovara.Pokojni premijer Zoran Djindjic je jednom rekao da u ovoj zemlji niko nije niti ispod niti iznad zakona...No izgleda da od toga nema nista..... :o :o :o

busfan

Citat: mb0404  u Prosinac 08, 2008, 18:09:24
Ma pusti ih,nije mi jasno samo sta radi inspekcija i milicija.Valjda moraju bit neki propisi koji se moraju postovat,ako ugraduju vise sjedista nego sto je propisano na tu duzinu onda mora inspekcija da provjeri dal se postuju standardi.

Nema tu nekih propisa, pogledaj u Francuskoj u 315HD po 55 sjedista, neces naci nijedan sa 49

mb0404

Znas kako ovdje svi pricaju a niko nista ne radi.Pored moje kuce ide linija za jedno prigradsko mjesto.Prije 4-5 godina vozila je jedna firmai drzala monopol,isli su sa onim mercedesovim mini busom sto se nekad proivodio kao kombi,i kupili iz to mjesta pa sve do Tesnja putnike,znaci vozili se kao stoka.Onda dodje jos jedna firma koja je takodje slal starog Isuzua al samo jedno mjesec dva.Onda ljudi poslase MAN-a okonju autobus uvjek pun,a ovaj prvi uvjek prazan.Onda ovi prvi pocese slat Jetlinera i 303,i sad je otprilike jednak broj putnika.Ovi prvi nemaju uslugu,bahatai su,aljkavi,imaju ocajno odrzavanje autobusa da ne kazem nikakvo.Ovi drugi imaju stare autobuse al bolji su nego novi,sjedista sva tapacirana nanovo,zavjese,podovi,plafon,ozvucenje,rasvjeta farbanje jednom rjecju kad udjes u MAN koji je 79-80 godiste niko nebi rekao da je autobus stariji od 10 godina.
Tako i putnici neka pojkotoju NIBUS pa il ce zamjenit nacin rada il ce postat nelikvidni.

mb0404

Citat: busfan  u Prosinac 08, 2008, 19:44:53
Citat: mb0404  u Prosinac 08, 2008, 18:09:24
Ma pusti ih,nije mi jasno samo sta radi inspekcija i milicija.Valjda moraju bit neki propisi koji se moraju postovat,ako ugraduju vise sjedista nego sto je propisano na tu duzinu onda mora inspekcija da provjeri dal se postuju standardi.

Nema tu nekih propisa, pogledaj u Francuskoj u 315HD po 55 sjedista, neces naci nijedan sa 49
Znas kako.Prosle godine dok sam bio u Austriji,stanovao sam pored jednog hotela.U taj hotel dolazilo je dnevno bar 5 autobusa iz svih zemalja.Dolazili su i Francuzi.Kad dodje nihov autobus sofer prvo parkira ga uz sam trotoar,ako treba pola sata pola sata.Ako nemoze tu da ga ostavi ispusti putnika pa ga parkira na drugo mjesto,al sve po p.s.Ako treba izvadi putnicima prtljag,saceka da svi izadju pa on zadnji izlazi.Objasni im kad trebaju da dodju,kad je polazak i sl.Ako ima neki baka ili djed on mu pomogne ako ne moze uci.Lagano krece,autobusi su uredni,klima uvjek radi,vrata zatvorena,prozor njegov malo ili nikako otvore,i svi putnici imaju mjesta i svi sjede niko se ne zali.

Evo ti stanje kod nas.
Stane ti na po ceste nece nekad uc ni na stanicu.Nikad ne krece na vrjeme,kad ga sta pitas samo sto te ne osamari.Galami redovno na putnike.U toku voznje,jede pije,smrdi na cevape i bjeli luk.Ako ima tal sa nekom kafanom redovno tu staje,prima putnike na sred magistrale samo ako moze skrenut.Voze po 10 sati bez izmjena.Autobusi su neuredni,prljavi,smrdljivi.Ako mu ne kazes nece stat na stanici iako ima obavezu da stane.Klima ima samo ako su otvorena vrata pa hladi,prozor redovno otvoren da bi mogao da otrese cigaretu.Vozac ako stane izlazi prvi,kad ga pitas kad krece nesto promrlja ni sam ne zna sta.Umjesto naslonjaca za ruke imas postavljeno od drveta,nekad nije ni platnom presvuceno.
Pola autobusa je neispravno djelovi im otpadaju po putu,gume su labave kad krece imas osjecaj da ce otpast.Gdje treba da je zavrnuto to je odvrnuto,gdje treba da je zakljucano to je otkljucano i sl.Uglavnom da ne nabrajam,francuz i nas se ne moze poredit.

aaaaa

Citat: mb0404  u Prosinac 08, 2008, 13:39:46
Ne znam vidio sam par puta njihov autobus i nisam odusevljen izgledom.Al pazite sad par stvari...
1.Niš-Ekspres AD Niš raspolaže voznim parkom od preko 500 autobusa od kojih su preko 100 visoke turističke klase sa kompletnom audio i video opremom.
*Ako se turisticki autobus mjeri video i audio opremom onda su turisticki i oni steyeri od postbusa,jer svaki ima audio opremu tj.kasetofon zvucnik i sl.....
2.Vozila RJ Ekspres su u 2000. godini prešla 14.7 miliona kilometara i prevezla 2 miliona putnika, a vozila RJ Lokala su prešla 16 miliona kilometara i prevezla 22.7 miliona putnika. U svom sastavu ovaj pogon ima autobuske stanice u Nišu, Aleksincu, Ražnju, Svrljigu, Beloj Palanci, Dimitrovgradu, Bujanovcu, Gadžinom Hanu, Kuršumliji, Prokuplju i Knjaževcu i poslovnice u Beogradu, Paraćinu, Jagodini, Vranju, Podujevu, Leskovcu, Merošini i Blacu.
Pogon za gradski saobraćaj obavlja prevoz putnika na teritoriji grada Niša i to na 12 linija gradskog i 29 linija prigradskog saobraćaja. U 2000. godini vozila su prešla 5.2 miliona kilometara i prevezla 56.5 miliona putnika.
*Pazite sad ovo.Svi ovi izvjestaji su od 2000 godine,a na stranici stoji da je 2005 osvjezavana.Da mi je znat sta su osvjezavali 2005 kad je ovo sve od 2000.Plus sto na stranici nemaju ama bas nista,osim o sebi i gradu nisu.Nit imaju raspored linija,polasci dolasci,fotografije,finanskiske izvjestaje,upravnu firme,kontakt forme...kad covjek ovo vidi steken uticaj da je ovo radio neki djecak od 5 godina koji ni ne zna sta je web sajt,i sta ide na sajtove ovakvog tipa.Stvarno sramota za Nislije.

Ljudi jel se oni zezaju ili ovo što su napisali ozbiljno misle. Pa ovdje nema busa koji ni izbliza liči turističkom. Sve je nešto "nakrivljeno" staromodno .....
Znam da "svaki cigo svoga konja hvali" ali ovi su definitivno pretjerali osim ako nije neka "prvoaprilska šala" :D :D ali kako god skontam prvi april još uvijek "daleko"

Aleks_Beograd

Buraz moj april je predaleko...Ovo su istinite pric ::| ::| ::| ::|e....

aaaaa

Citat: Aleks_Beograd  u Prosinac 10, 2008, 19:11:40
Buraz moj april je predaleko...Ovo su istinite pric ::| ::| ::| ::|e....

To je vjerovatno tako što svi ne doživljavamo istinu na identičan način  :D :D :D

Aleks_Beograd

Sta znam,koliko vidim NIBUS se trudi oko voznog parka.Ipak voze daleke liniji.Ali opet kazem ako su stvarno ovako bahati cemu onda ceo taj trud,kad tebi sve padne u vodu....Ako vec radis posao radi ga kako treba ili ka uopste nemoj raditi i kraj price.Ovako se samo  :D :P :P ::|jos vise brukas i propadas...