Nibus: Nis-ekspres -- razno

Autor BGS1, Lipanj 19, 2008, 01:28:24

Nešić

Da ne zaboravimo, na današnji dan pre tačno 11 godina albanski ekstremisti kod Sela Livadice blizu Podujeva digli su u vazduh Niš-ekspresov autobus koji je putnike prevozio tog dana na zadušnice u Gračanicu.
Niš-ekspres je tokom 1999. godine , ali i kasnije kada je na Kosovu uspostavljena kontrola medjunarodnih snaga, bio jedini prevoznik koji je prevozio putnike na relaciji Beograd-Priština.. Tako je bilo i 16.02.2001. kada je put Gračanice krenulo 7 autobusa, međutim, put je prekinuo teroristički napad na prvi autobus u koloni.
Tog 16. februara 2001. godine uobičajeno je formirana kolona  od 7 Niš-ekspresovih autobusa na administrativnoj granici kod Merdara. Kolona je trebalo da stigne do Gračanice, apotom dalje do Štrpca. Na čelo i začelje kolone od sedam autobusa išao je vojni transporter KFOR-a. Sticajem okolnosti konvoj autobusa sa putnicima po prelasku administrativne granice predvodio je do tada drugi iz kolone autobus sa registarskom tablicom NI 117-61. Nakon predjenih 20 kilometara oko 11 sati i 15 minuta kod sela Livadice u blizini Podujeva prvi autobus iza vojnog transportera odleteo je u vazduh. Poginulo je na licu mesta 10 osoba zatim kasnije od zadobijenih povreda preminule su još 2 osobe, a 43 je teže ili lakše povređeno. S obzirom da je vojni transporter propušten bez problema namera je bila očigledna. No i ovo Niš-ekspres nije sprečilo da i dalje prevozi Srbe do svojih odredišta na Kosovu i Metohiji.


Uploaded with ImageShack.us

mesinovic

#91
Citat: Nešić  u Veljača 16, 2012, 13:52:11
Da ne zaboravimo, na današnji dan pre tačno 11 godina albanski ekstremisti kod Sela Livadice blizu Podujeva digli su u vazduh Niš-ekspresov autobus koji je putnike prevozio tog dana na zadušnice u Gračanicu...
U najkracim crtama ,nisam imao namjeru da na ovo pisem ,ali ! "samo" od 90-2001 ,niste ni trebali nesto bolje ocekivat(sta posijes to pozanjes) zao mi je mozda neduznih ljudi,zena ,djece sto su poginuli ,ali ovo po mom misljenju nema veze sa "autobusima"   ovo je cisto ono "da se nezaboravi) uzdravlje  ¨!

shef

Ovakvo pisanje tipa "niste ni bolje trebali očekivati" jednostavno nije prihvatljivo.
Neću niti napisati da ovdje nema mjesta politici, jer nje ima nažalost uvijek i svuda.
Molim suzdržite se daljnjeg pisanja komentara na ovaj post, obilježili smo obljetnicu, nikada se i nikome više ne ponovilo.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Nešić

Citat: mesinovic  u Veljača 17, 2012, 21:29:00
Citat: Nešić  u Veljača 16, 2012, 13:52:11
Da ne zaboravimo, na današnji dan pre tačno 11 godina albanski ekstremisti kod Sela Livadice blizu Podujeva digli su u vazduh Niš-ekspresov autobus koji je putnike prevozio tog dana na zadušnice u Gračanicu...
U najkracim crtama ,nisam imao namjeru da na ovo pisem ,ali ! "samo" od 90-2001 ,niste ni trebali nesto bolje ocekivat(sta posijes to pozanjes) zao mi je mozda neduznih ljudi,zena ,djece sto su poginuli ,ali ovo po mom misljenju nema veze sa "autobusima"   ovo je cisto ono "da se nezaboravi) uzdravlje  ¨!
Recenica ti nije na mestu ( "samo" od 90-2001 ,niste ni trebali nesto bolje ocekivat) jer sam do 1999-te ja ziveo kao sav normalan svet u Urosevcu.. Sa autobusima mozda i nema ali sa firmom i te kako ima. Izgubili smo 2 vrsna vozaca koji su bili skoro pa pred penzijom i vraceni u medjugrad. Ja sam tad tek stasao za lokal mlad vozac a moj otac je bio na tom mestu pedposlednji bus u koloni i kad sam cuo sta se dogodilo zabrinuo sam se da nije on bio te nesrece da mu se to desi. Na srecu nije ali dvojica kolega Milinko uvek u plavom radnickom odelu i Nesa prosedi cikica odose ni krivi ni duzni i sa njima jos 10 putnika koji takodje nikom nista nisu skrivili samo krenuli na zadusnice. Jos bolnije od svega sto sam danas procitao u novinama je da je obustavljena istraga jer navodno nema dokaza pa neka im tako bude Bog neka odredi kako ce biti. Da mi poslusamo kolegu shef-a i da se vise ne javljamo bar do sledece godine o ovome kada je ponovo pomen.

shef

Može li malo pojašnjenje od kolega iz Srbije?

Ovu sliku sam našao na jednom talijanskom forumu o automobilima.
Radi se o skladištu vozila koja su pod sudskom zapljenom.
Nije potrebno posebno mudrovati o kom se busu radi, samo me zanima kako je i zašto završio tamo?


free image hosting
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Nešić

U pitanju je propust italijanske policije. Naime, autobus ima neku gresku a isao je za Italiju vec 5-6 puta i od jednom iskljucen auto sa obrazlozenjem da ima gresku. Posle nekih mesec dva vratili su autobus jer je to njihov propsut i bilo je price da plate odstetu Nis ekspresu ali kako sam ja cuo nista od toga samo je stigao bus nazad. Samo da kazem troosovinac je u pitanju K 417 vangabaritni..

Nešić

Evo nekih informacija o sezonskim turama
Niš - Ohrid - Niš
redovna autobuska linija

od 29. juna - svakodnevno


Polazak iz Niša u 22.00
Polazak iz Leskovca u 22.50
Polazak iz Vl. Hana u 23.40
Polazak iz Vranja u 00.10
Polazak iz Bujanovca u 00.30

Povratak iz Ohrida u 08.00


Popusti:
pored studentskog i đačkog popusta od 15%, postoji i grupni popust od 10% za grupe od 3 ili više lica koja putuju zajedno.

Niš - Split - Niš
redovna autobuska linija

od 29. juna


Iz Niša u 21.30 h utorkom i petkom
Sa stanicama kroz Srbiju: Aleksinac, Kruševac, Vrnjačka Banja, Kraljevo, Čačak, Užice.


Iz Splita u 16.30 h četvrtkom i nedeljom
Iz Omiša u 17.15 h četvrtkom i nedeljom
Iz Makarske u 18.00 h četvrtkom i nedeljom
Iz Opuzen u 19.10 h četvrtkom i nedeljom



Popusti:
studentski i đački popust 15%

POLASCI ZA CRNU GORU

Od 15. juna svakodnevno


Niš - Igalo
Sa stanicama kroz Srbiju: Prokuplje, Blace, Kruševac, Trstenik, ...
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Budva, Tivat, Herceg Novi, Igalo.

iz  Niša u 19:00 h
iz Igala u 16:30 h


Niš - Bar
Sa stanicama kroz Srbiju: Aleksinac, Ražanj, Kruševac, ....
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Podgorica, Sutomore, Bar.

iz  Niša u 10:00 h
iz Bara u 08:00 h


Niš - Ulcinj
Sa stanicama kroz Srbiju: Merošina, Prokuplje, Blace, Brus...
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Podgorica, Sutomore, Bar. Ž

iz  Niša u 21:00 h
iz Ulcinja u 18:00 h


Kladovo - Igalo
Sa stanicama kroz Srbiju: Negotin, Zaječar, Knjaževac, Svrljig, Niš, ...
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Sutomore, Petrovac, Budva, Kotor, Tivat, Herceg Novi, Igalo.

iz Kladova u 17:00 h, iz Niša u 22.00 h,
iz Igala u 18:10 h


Požarevac - Igalo
Sa stanicama kroz Srbiju: Svilajnac, Jagodina, Ćuprija, Paraćin, Kruševac, Trstenik, Vrnjačka Banja, Kraljevo.
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Sutomore, Petrovac, Budva, Tivat, Herceg Novi, Igalo.

iz  Požarevca u 18:00h
iz Igala u  18:15 h


Beograd - Igalo
Sa stanicama kroz Srbiju: Kraljevo.
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Perovac, Budva Kotor, Tivat, Herceg Novi, Igalo.

iz Beograda u 20:00 h
iz Igala u 16:00 h


Beograd - Ulcinj
Sa stanicama kroz Crnu Goru: Sutomore, Bar , Ulcinj.

iz Beograda u 20:15 h
iz Ulcinja u 17:45 h


Popusti:
pored studentskog i đačkog popusta od 15%, postoji i grupni popust od 10% za grupe od 3 ili više lica koja putuju zajedno.

Prošle godine behu puni polasci ka primorju svi do jednog, nešto su čak morali 2 busa da krenu.

Mikiaki

Citat: Aleks_Beograd  u Prosinac 10, 2008, 20:55:50
heheh...ko ce stati na put SETRI 431 DT.....autobus od milion ipo eura....

Pa pod jedan, stace nepismenost, ne kaze se euri nego evri i koji se đavo pozivas da pises kada ne znaš.
Stali bi njoj na put naši putevi i vozači.
A i vidjeo sam i bolju S500 seriju i vidjeo da se kod Nibusa vreta gepeka zatvaraju i otvaraju automatski a kod te iste Setre ručno, i mora kondukter da ih jos i pritisne da "škljocnu" :)
Bio sam iznenadjen da se takvi sistemi jos proizvode a kamoli ugrađuju na tako skupim autobusima. Ali cijene su ipak oko 500000 Evra.

Mikiaki

 I jos niko u ovoj zemji ne shvata značaj proizvodnje.
U NJemačkoj to funkcioniše sve kao cjelina, fabrika proizvodi i razvija i ima garantovanu klijentelu i sve funkcioniše savršeno.Dok kod nas, i kad bi Nibus proizveo bolji autobus od Neoplana, Setre itd opet bi Srbi trčali za inostranim misleći da je bolje. Zato kod nas ne moze da zaživi industrija!
Znam, mislite na Titovo vrijeme imam i odgovor - porez na uvoz ! Pa ko voli neka izvoli i neka plati trecinu proizvoda drzavi , zato je tada radila sva industrija i imala bolje proizvode nego strani koji su imali bolje, šarenije pakovanje.
I na kraju kad zagusti i kad oslijepimo od gledanja u sjaj zapada i oguglamo od iškekivanja, braća Rusi. Dotad će braća Rusi da budu na jednom sasvim novom nivou iznad svih problema i zabluda.

Shole

i ti si Milane promašio ceo fudbal

Nešić

Citat: Mikiaki  u Veljača 26, 2016, 22:54:50
Pa pod jedan, stace nepismenost, ne kaze se euri nego evri i koji se đavo pozivas da pises kada ne znaš.
Stali bi njoj na put naši putevi i vozači.
A i vidjeo sam i bolju S500 seriju i vidjeo da se kod Nibusa vreta gepeka zatvaraju i otvaraju automatski a kod te iste Setre ručno, i mora kondukter da ih jos i pritisne da "škljocnu" :)
Bio sam iznenadjen da se takvi sistemi jos proizvode a kamoli ugrađuju na tako skupim autobusima. Ali cijene su ipak oko 500000 Evra.
Na žalost i to je prošlost, u razdoblju 2001-2007 je određena grupa Nibusa iz remontne hale u Blagoja Parovića izašla na put, ali kad je kriza uzela maha i to je izbačeno 2007-2012 rađeni su sa ručnim boksevima jer je oprema za tzv. automatske bokseve skupa, a sa druge strane nama vozačima je na štetu išlo na niskim i na smederevcima jer se otvara cela stranica (nema podeljeno 3 boksa) i ne možeš baš da propratiš sve koji uzimaju stvari a uzimaju i oni što čekaju i dešavalo se najčešće na dolaznom peronu u Beogradu da u gužvi torba promeni vlasnika. To je posle mahom iz našeg džepa išlo da se nadoknadi putniku ali bilo kako bilo živi smo..
Što se proizvodnje tiče nema više toga bar za sad, pitanje je da li će i biti jer je rukovodstvo skontalo da im je jeftinije da uvoze polovne Temse i još po nešto šta se nađe, dokle će videćemo.

Nešić

Citat: sniff  u Prosinac 27, 2016, 17:15:36
Proizvodi malo čudne zvukove, al ide  :)

Lepa slika inače tipično za Cumminsov motor sa šestostepenim menjačem da proizvodi te čudne zvukove, oni i novi kad su bili upareni sa tim menjačem bili su promašaj.
PS. Očekujte uskoro gore po Zagrebu i na auto putu neki od 4 Neoplan Citylinera ex Vienna Airport lines koji su pre 10-ak dana stigli u vozni park Niš ekspresa.

sniff

Čini se da imaju i jednu Setru S 415GT, g.br. 453 koliko mi se čini, viđena u Vocklabrucku.

hochdecker

Bila u ZG prije mjesec-dva. Ali iz daljine nisam vidio da li je 415 ili 416gt.

Nešić

Ovaj spisak pada u vodu pošto su prošlo leto istumbali i promenili sva konta vozilima.
Inače polako se približavamo koricama istorije Niš ekspresa i ispisujemo poslednje stranice pošto su od nedavno linije za Bregenz i za Salzburg ukinute pod opravdanjem velika kilometraža mala zarada i malo nešto ranije "privremeno" je ukinuta Nemačka međutim, nikad nije vraćena kao i dosta linija tu po Srbiji koje su "privremeno" ukinute i skraćene isto se nikad više nisu vratile tako da polako ko od nas ostane u firmi bićemo ispisnici.