Ideje za reorganizaciju JGP

Autor kico101, Lipanj 13, 2008, 22:29:11

mivano

nikako više od 15 minuta,11-ici treba od Lokve do Brašćina nekih 7 minuta u prosjeku

Shole

Znači 7+7 plus malo se mora dodati, a i korekcija voznog reda na Lokvi (ili Brdu), znači realno bi bilo da na toj budućoj četvorki krug bude 20 minuta duži nego sad. 

Boki651

Četvorka puna, što je onda npr. s linijom 7a, kako to nazvati, prepunjena?

mivano

Na 7A stavit monotrale, 4 produžit do Gornje Drenove i stavit 3 conectoa preostala sa 7A.

Shole

A koje to monotrale?  417, 418, 421, 422, 423

Boki651


mivano

kad dođu novi onda će bit 10 autobusa više, a onda prepile recimo 5 avtomontaža i buseva ko u priči

ikar

Citat: mivano  u Rujan 18, 2008, 21:32:30
kad dođu novi onda će bit 10 autobusa više, a onda prepile recimo 5 avtomontaža i buseva ko u priči

5 Avtomontaži - 417, 418, 421, 422, 423 (1981 godište)... A ostaje još njih 81-89 godište ko u priči... Mislim da tako nebude išlo.

Zaboravljate da kada dođu novi navodno ostatak zglobnih conecta ide u prigradski promet. Tako da je to tehnički gledano u gradu 6 novih autobusa.

kico101

Ne znam što će prigradu toliki zglobnjaci. 10 ih je sasvim dovoljno ( danas ih je 18 ), a u gradu fale. Ako nastane kakav problem, posude se gradski i to je to. Koliko se ja kužim u te smjene, čini mi se da su redovni  samo 564,611, 671 i 672, dok su ostali prekidači premalo iskorišteni, ali dok su smjene kao danas, očito treba više zglobnjaka. :(
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

#24
Slažem se. Na 32 ima previše prekidnih smjena, smanjit ih i ostavit samo 2 prekidne (npr.498 i 595 i nek uskače 534), i gle čuda onda u gradu imamo 496,455,500,596,597

kico101

Citat: mivano  u Rujan 18, 2008, 22:10:59
Slažem se. Na 32 ima previše prekidnih smjena, smanjit ih i ostavit samo 2 prekidne (npr.498 i 595 i nek uskače 534), i gle čuda onda u gradu imamo 496,455,500,596,597
496 je već u gradu. ;)
455 i 500 su rezerve, kao i 421,422 i 535 mislim.
Prekidni na 32 su 498,534,595,596 i 597, na 10-ci 449, a na 14-ci 446 ( iako mislim da i 565 možemo smatrati prekidnim ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

nek 611 ide sav na 32 i 449 kao prekidni, a na 10 stavit solo

Shole

Na pokušaj uskrsnuća ove teme naveo me jučerašnji članak u Novom Listu.  Naravno da je predizborni, jer se ostalih 3.5 godine nitko ne bavi JGP-om (barem ne javno).  Nemam novine pa neću citirat, nego ukratko objasnit.  Riječ je o PGS-ovom kandidatu Nikoli Ivanišu koji mi je osobno vrlo antipatičan, ali moram priznat da mu se netko dosta kvalitetno pozabavio pitanjem prometa u Rijeci. 

Obersnel uglavnom ponavlja non-stop jedno te isto, već 100 puta rečeno:  gradska željeznica Škrljevo-Jušići  (kakva bi tu bila frekvencija polazaka kad je jednokolosječna pruga sa mogućnošću izmjene na Pećinama, Gl. kolodvoru i Matuljima  :D),  D403 koja se neće izgradit još 10 godina, C233 (Krnjevo-Srdoči-Kastav) koja se gradi 25 godina, i ultradebilni projekt Autotrolejeve nove garaže na jednom jedinom nebetoniranom/asfaltiranom dijelu Srdoča.  Prigradski bus terminali van grada (Pehlin, Bivio, Vežica, G.Drenova, Zamet), a to što će se time dovest još milijon osobnih auta u centar grada nije bitno.
A gradske javne (ili privatne) garaže grade se isključivo u najstrožem centru grada  (Fenixve, Zagrad 1 i 2, ona mala preko puta u Ciottinoj, i sad Gomila). Još nigdje nisam pročitao nijedan članak hvale o takvom konceptu javnih garaža.  Propalih projekata ima masa (novi autobusni kolodvor, Zagrebačka obala, kašnjenje D404......) a "uspješno" završenih malo.  Nije da ih nema, ali u odnosu na pred 4 godine obećano, nije to baš to.

Vesna Buterin mlati praznu slamu, nema pojma o čemu govori, a glavni problem svega u Rijeci je po njoj promet.  Naravno da neće reć da je gospodarstvo na razini 1848. godine i to uglavnom zahvaljujući njezinom HDZ-u iz doba zlatnih (za njih) 90-ih.
Ako ona ne dobije barem 50% glasova onda nek se sve ove udruge  B.a.b.e,  Rode  i ostale feminstkinje slobodno objese jer žali bože programa ako barem veliku većinu žena (plus penzioneri koji uvijek glasaju za HDZ) ne uspije nagovorit da za nju glasaju, pošto stalno ponavljaju kako muškarci drže sve konce u politici, ali zaboravljaju da su isti ti muškarci samo 50% glasačkog tijela.

I sad taj Ivaniš;  i on se dosta ufurao (barem u novinama) u probleme prometa.  Imao je neke ideje o nadvožnjaku kod Elektroprimorja (valjda iz Prvomajske lijevo u F.La.G) mada mi je bolja ona varijanta sa kružnim tokom na toj poziciji.  Jučer je također spominjao  prigradske autobusne terminale, ali puno puno bolje razrađene.  Po njemu, također im nije mjesto u centru grada, ali ih je izmjestio samo malo malo dalje.  Još uvijek bi bili tu, jako blizu, i dosta pristupačni, a nebi bili u centru.  Onaj za potrebe istočnog prigrada (stara Delta) bi se nalazio na Brajdici i mora se priznati da je stvarno ideja na mjestu.  Ispod nadvožnjaka stvarno ima masa prostora koja se daleko bolje da iskoristit od sadašnjih skladišta drva. Pristup je takođe O.K. ili cestom D404 ili Piramida-Titov trg-most-Šet-A.Kačića Mioćića-Brajdica.  Zapadni terminal (stari Jelačićev Trg) premjestio bi se na područje Mlake, tj. prostor na početku ulice M.Baraća.   Po meni bi možda još bolje rješenje bilo kad bi se zapadni terminal uspio uklopit u novi autobusni terminal na Zapadnoj Žabici, i time bi se dobio jedan kvalitetni centar po uzoru na Split (Trajektna luka) ili Zagreb (Glavni kolodvor) gdje postoje međusobna križanja više vrsta prometa.  U ovom slučaju bi to bili željeznički kolodvor, autobusni kolodvor,  prigradski autobusni terminal i masa linija gradskog prijevoza koja staje na istom mjestu.   I još je također g. Ivaniš dotaknuo pitanje gradske željeznice, ali na jedan sasvim drugačiji, do sada još neviđeni način.  Naime, prezentirao je mogućnost uvođenja vlaka, mada bi s obzirom na karakteristike moglo bit riječ i o tramvaju, koji bi prometovao od istočnog autobusnog terminala na Brajdici preko Delte, Kazališta, ulicom Ivana Zajca, Rivom i preko kolodvora do Mlake.  Mora se priznati da je ideja stvarno na mjestu i ne izgleda čak ni tako skupa i neizvediva s obzirom na postojeću infrastukturu.  Doduše i tu se (kao i kod Obijevog modela) javlja problem što je postojeća pruga sa jednim kolosjekom.  Navodno bi ta linija bila dugačka 12 minuta.  Moglo bi se čak izvest da prometuje svakih 15 minuta (2 kompozicije) ako bi se na Rivi napravila mogućnost "mimoilaženja".

Ako nekog zanima ovo sve što sam tu nabrzinu elaborirao, nek citira dio koji misli komentirat jer je preveliki post da bi svi sve iskomentirali.


thomcro

Citat: Shole  u Travanj 23, 2009, 13:11:20... (plus penzioneri koji uvijek glasaju za HDZ) ...
Sorry, moram reagirat na ovo ;D ... ja sam umirovljenik ali nikada do sada nisam glasao za "Zna se!" stranku. A i onih nekoliko koje znam nisu nikada glasali za njih.
Pozdrav by thomcro


mivano

#29
s obzirom da je ova tema ustajala u posljednje vrijeme, odlučio sam malo razbit monotoniju
noćne linije u prigradu koje bi stajale i na svim gradskim stanicama:
104 - Delta-Kozala-G.Drenova-Saršoni-Garići-Studena-Klana; polasci u 00:00, 1:50, 3:45; 1 kola-solo/midi
105 - Delta-Opatija-Lovran; polasci u 00:45, 1:50, 2:55, 3:00; 1 kola-solo
106 - Delta-Sv.Lucija-Bakar-Hreljin-Bakar-Kraljevica; polasci u 00:00, 3:00, 4:55; 1 kola midi/mini
107 - Delta-Matulji-Permani-Kastav-Rešetari; polasci u 00:15, 3:00; 1 kola midi/solo
108 - Delta-Draga-Škrljevo-Kukuljanovo-Podola-Mavrinci; polasci u 00:10, 2:10, 4:10; 1 kola solo
109 - Delta-Grohovo-Svilno-Čavle-Dražice-Jelenje; polasci u 00:20, 2:25, 4:15; 1 kola solo/midi
110 - Delta-Pehlin-Marinići-Marčelji; polasci u 00:05, 1:20, 2:45, 3:55; 1 kola solo
računam da bi se sve ovo stizalo jer po noći nema skoro nikakvog prometa
nastojao sam pokriti i grad tamo gdje nema gradskih noćnih linija ( Kozala, Bivio, Pećine, Pehlin)