ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

ManNLNG

Citat: MAN truck bus  u Travanj 21, 2018, 15:57:06
Najtužnije je u svemu tome što su na par školskih doslovno nalijepili bijele naljepnice. Tako da je sada to šaka u oko, bijela naljepnica na plavi autobus.  glavauzid

Kak mislis bijela naljepnica?Civitas ili?
EUROBUS AV120

MB FAN

#466
Nisam mtb, ali znam. Nije civitas nego onakva kao gore na slici samo je pozadina bijela

MAN truck bus

Tako je MB FAN. Bijela naljepnica ZET Zagrebački električni tramvaj...
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MB FAN

Dogovor Agrokora i Zagreba: Karte ZET-a su opet u 'Tisku'

Tisak će nastaviti poslovati na 142 lokacije u Gradu što će sačuvati 3500 radnih mjesta, putnici ZET-a karte ponovno mogu kupiti na kioscima Tiska, a Grad je izjednačen s ostalim dobavljačima u procesu nagodbe

U zgradi Gradske uprave u Zagrebu, na konferenciji za novinare gradonačelnik Milan Bandić, izvanredni povjerenik Agrokora Fabris Peruško, te predstavnici Zagrebačkog holdinga, Tiska i predstavnika sindikata Tiska, izvijestili su kako su postigli dogovor da Tisak nastavi poslovati na 142 lokacije u Gradu što će sačuvati 3500 radnih mjesta, a putnici ZET-a karte ponovno mogu kupiti na kioscima Tiska.

- Na sastanku s premijerom prije 10 dana dogovorili smo da se održi sastanak s novim povjerenikom i  njegovim suradnicima. Tolerancija koja se pokazala na tom sastanku prije 10 dana rezultirala je ovom konferencijom, sastavili smo Sporazum Grada Zagreba i Tiska - rekao je Bandić.

Sačuvali radna mjesta

- U životu treba sve zaboraviti kad se dobro završi pa ću ja zaboraviti i zahvaliti svima redom, svojim suradnicima i ljudima iz Tiska. Danas sam sretan čovjek, jer nismo zaboravili socijalni moment i djelatnike Tiska dok smo čuvali interese Grada, da ljudi idu sretni na posao i da mogu tamo kupiti sladoled, novine i kartu. Drago mi je da smo taj problem riješili zajedno - rekao je i zahvalio Perušku koji je pokazao dozu odgovornosti i svjesnosti problema.

Fabris Peruško kazao je kako je sporazum prirodan nastavak suradnje između Agrokora i Zagreba u kojem kompanija ima najviše jedinica te je Grad najbitniji partner jer Agrokor u njemu ostvaruje trećinu .

Izjednačili Grad s ostalim dobavljačima

- Drago mi je da je suradnja obnovljena, i da izvanredna Uprava može privesti proces nagodbe kraju - rekao je Peruško i dodao kako je to dodatak na sporazum koji su postigli s vjerovnicima, a ne utječe na ostale nagodbe.

- Sporazumom je obnovljena suradnja, isto tako sporazumom smo dogovorili produžetak koncesije koja ove godine ističe, i time smo omogućili da Tisak ima dugoročniji poslovni model - rekao je Peruško koji kaže da su izjednačili Grad Zagreb s ostalim dobavljačima te bi trebao dobiti 60 posto tražbina. Peruško i Bandić nisu htjeli govoriti o točnom iznosu, a kažu kako je najvažnije bilo sačuvati radna mjesta.

'Kupujte karte i Ledov sladoled'

- Za Tisak su izuzetno bitne lokacije u Zagrebu. Bitno je razumjeti da je Tisak nacionalni distributer tiska, što je važno za naše tiskane medije. Ovim sporazumom je Tisak opet počeo prodavati ZET-ove karte i pozivam građane da kupuju karte, a kako je rekao gradonačelnik, neka kupuju i sladoled, ali Ledov - rekao je Peruško. 

Bandić u prosincu tražio isplatu cijelog duga

Podsjetimo, od prosinca prošle godine putnici nisu mogli kupiti karte ZET-a na kioscima Tiska jer je Milan Bandić tada od Agrokora zatražio da plate 113,6 milijuna kuna duga Zagrebu i Holdingu. Izvanredna Uprava redovito plaća račune, a dug je nastao u vrijeme Ivice Todorića.

Bandićev ured je tada, u prosincu, na upit bi li pristali na plaćanje barem dijela duga kako bi povukli odluke, odgovorili su da traže plaćanje punog iznosa duga i to u lipu: 113.604.127, 25 kuna.

https://www.google.hr/amp/s/m.24sata.hr/amp/news/dogovor-agrokora-i-zagreba-karte-zet-a-su-opet-u-tisku-570786

MB FAN

PRAZNIK RADA UZ PROMENADNI KONCERT PUHAČKOG ORKESTRA ZET

Povodom Međunarodnog praznika rada, u utorak, 1. svibnja, Puhački orkestar ZET održat će promenadni koncert na Vidikovcu u Parku Maksimir s početkom u 12 sati.

Uvjereni smo kako će ugodan ambijent i pažljivo pripremljeni program koji uključuje nezaobilazne zagrebačke melodije, kao i skladbe iz kultnog filma ,,Tko pjeva zlo ne misli", koje će biti u novim aranžmanima, i ove godine biti najbolja pozivnica brojnim sugrađanima da posjete Park Maksimir i uživaju u vrhunskoj izvedbi Puhačkog orkestra ZET

Podsjećamo, u Hrvatskoj se prvi Praznik rada, u spomen na događanja u Chicagu obilježio daleke 1890. godine, također u Maksimiru.

MAN truck bus

Citat:
S obzirom da sustav naplate oblikujemo u skladu s potrebama korisnika, od 1. svibnja 2018., uvodi se, također, i karta za vožnju u trajanju od jednog sata za 6 kuna.
Koliko ja vidim vozači još uvijek imaju samo karte za 4kn i 10kn. Di su? ???

izvor: https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/demantirali-bandica-karte-zet-a-ne-poskupljuju-uvodi-se-karta-od-6-kuna-za-sat-vremena-voznje---513369.html
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

Evo ga, kolega 822DoDo zadužio nove karte. rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Stara dobra vremena. Čuku i pol za 6 kuna. Na ovoj karti vidi se selotejp unutar prostora za poništavanje kako bi se mogla više puta koristiti (brisanjem poništavanja karte) :)evil
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Citat: MAN truck bus  u Svibanj 02, 2018, 07:38:52
Koliko ja vidim vozači još uvijek imaju samo karte za 4kn i 10kn. Di su? ???
Ti si doista povjerovao u priču?
Što je s kartama od 20, 30 i 15kn? Njih si zaboravio?
>hammer<  glavauzid   russian_roulette  rofl rofl
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Ja nisam - imam pokaz briga me. ;D Nego su ostali resnički putnici ispitivali vozača imali kartu za 6kn.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

Pokaz ne postoji od 2009.
Ne varaj ovaj napaćeni forumaški narod.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Oh, pa ja se ispričavam. Posjedujem mjesečnu pretplatnu kartu za osnovnu školu. thumbs
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Izvor: fb grupa Zakaj volim Zagreb, fotografiju snimila Vesna Rukavina (na liniji 226)
Marija vozačica autobusa u ZET-u 👍👌👏
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Volzhanin

#478
Ima ih (čini mi se) 11 u APD. Tak da i nisu više neka fora

smogovci.bbb2

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/zet-u-srijedu-strajka-javni-promet-staje-i-u-splitu-osijeku-i-rijeci-foto-20180514 good_boy

Osam sindikata koji djeluju u ZET-u najavili su u ponedjeljak da će u suradnji sa sindikatima prometa iz Splita, Rijeke i Osijeka, u znak prosvjeda zbog Vladine najave ukidanja beneficiranog radnog staža za određene kategorije radnika, koordinirano zaustaviti javni promet u srijedu, 16. svibnja, od 12 do 12,10 sati

U Zagrebu, Osijeku, Splitu i Rijeci 10 minuta neće voziti tramvaji i autobusi, a ako se zahtjevi sindikata ne uvaže najavljuju i opsežniju akciju u koju će se uključiti prijevoznici, željeznice i braniteljske udruge iz cijele Hrvatske, rečeno je na zajedničkoj konferenciji za novinare.
Anto Jelić iz Sindikata vozača i prometnih radnika ZET-a ispričao se građanima u ime organizatora prosvjeda, te ih pozvao na razumijevanje kazavši da se radnici samo bore za svoja prava. Naš je cilj postići dogovor o beneficiranom radnom stažu jer vozači autobusa i tramvaja ne mogu raditi do 67 godine, poručio je.
Sindikati traže mogućnost odlaska u punu mirovinu s 57 godina starosti uz najmanje 25 godina radnog staža. Od Vlade su zatražili da se umanji penalizacija za prijevremenu mirovinu i odgodi povećanje starosne dobi za odlazak u mirovinu dok se ne poboljšaju uvjeti rada u Hrvatskoj.
Zatražili su i da timovi hitne medicinske pomoći i sanitetskog prijevoza ostvare pravo na beneficirani staž, te da beneficije zadrže i vozači vatrogasnih vozila.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza