Linije - razno 2018.

Autor 405GN2, Siječanj 02, 2018, 16:56:04

Ivan

#180
Klasična dvokratna subotom sigurno nije potrebna, subotnja špica je kontinuirano od 8-9 do 15-16 h i tome treba prilagoditi vozne redove s jednom dodatnom smjenom, a previše linija, praktički sve tramvajske i sve jače autobusne, vozi poluprazno dvije srednje smjene od 6 do 20 h.

Što se tiče slobodnog vremena i dodataka, u potpunosti se slažem i skoro uvijek sam čuo od vozača isto to, mala manjina misli drugačije, ja nikad neću shvatiti zašto nedjeljom ima toliko linija koje kao 135 ili 232 razbacuju vrijeme i voze krug 60 kroz 15 minuta umjesto da se spoji nekoliko linija s praznim rasporedom i ljude pošalje na normalni vikend dok je većini vozača time besmislen posao, a onda radnim danom podeblja vozni red gdje treba umjesto katastrofe na nekim linijama.
Oni koji rade vozne redove time bespotrebno stavljaju više tereta i na proračun i na vozače i na putnike koji vikendom od toga nemaju ništa a radnim danom sigurno imaju problema.

tramvajac 92

Nisam baš siguran za vrijeme trajanja špice subotom, mislim da špica počinje oko 7:30, kad ljudi koji rade subotom ujutro kreću na posao, spaja se sa onima što na plac idu oko 8:30, 9 i onda malo lakše do cca 10:30 kad se već kreću ljudi s placa vraćati doma, i oni koji idu na špicu izlaze i traje po mojoj procjeni do cca 13:30, 14. Nakon toga, možda malo više putnika oko 16, ali ništa pretjerano.

Da sažmem, mislim da bi špica (+ pola sata prije i nakon za dolazak na liniju/u garažu) od 07:00 do 14:30.

Što se tiče razbacivanja s vozačima. 134 danas vozi 15 min + 15 min stoji na terminalu, 113 ima 7 min vožnje, 8 min pauze, 6 min vožnje, 24 min pauze.  ::|

421

Iskustvenom metodom, većina vozača zagovara rjeđe polaske uz veću popunjenost vozne jedinice jer subotom su potrebe za prijevozom manje (nema školaraca, manja gužva na kolnicima) što znači da su vozna vremena dostižna i nema potrebe za stresnim ganjanjem vremena polazaka poput nabrijanih u tjednu.
Konkretno, 2 vr na 221 subotom, uz prilagodbu vremena, sasvim su OK uz opasku da se polasci prilagode s linijom 220 i ne idu u isto vrijeme.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

marin

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 23, 2018, 14:13:27
234 ponovo voze vozači iz APD!

P.S. Koji najčešće tip busa disponiraju na 124 subotom?

Ne znam dal je netko fulao ili se opet promijenilo. Linija 234 je u APP pogonu skupa s vozačima i s autobusima. Danas bili 182 184 i 142 sa svima APP vozačima.

MAN truck bus

Isprika, to vrijedi od danas. thumbs
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

marin


smogovci.bbb2

Valjda da od danas trenutno ima dovoljan broj vozača u APD jer je u primjeni reducirani VR zbog proljetnih školskih praznika
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

822DoDo

#187
Citat: 822DoDo  u Ožujak 19, 2018, 06:13:06
Linija 274 od subote navečer vozi skraćeno do Drenčeca. Od jutros 273 iz Lužana dolazi do Glavničice po putnike.

Opet ista stvar sa cestom...prokopana cesta zbog vode...274 skraćena do Drenčeca ali 273 nije produžena (za sada)....a sve to zbog toga što su srušili stari most prije godinu dana i nisu napravili novi već samo zatrpali sa dvije role promjera 1,5m...i naravno da ne može ogromna količina vode proći...a za most novaca očito nema...

EDIT: Ipak ovaj puta nije prokopana već sa pumpama vodu ispumpavaju na drugu stranu ceste  >hammer<
Das Beste oder nichts. MB

MB FAN

Od danas liniju 330 vozi APP u 2 službe
1.  I. Navrat 330/7
    II. Navrat 330/8
2.  I. Navrat 330/2
    II. Navrat 330/3

MAN truck bus

To je tako već poduže vrijeme. Određeni vozači iz APPa voze 330. Kasniš.  kava
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MB FAN

Nisam znao, danas sam tek vidio, a nitko nije ništa napisao ovdje

MAN truck bus

#191
Voze samo APP vozači  nnee i bus123  bus123 .
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MB FAN

Šteta baš sam se ponadao plinskom na 330

MAN19464

To su bivši vozači APP-a, koji su premješteni po mjestu stanovanja u bliži pogon na vlastiti zahtjev. Tako da su oni sad punopravni vozači APVG-a.

MB FAN

#194
Jučer i danas je vozila linija 236 u II. navrata sa 7 istih polazaka u I. navratu:
1. polazak sa Čavićeve u 7:50
1. Polazak sa Kampusa u 8:00
Zadnji polazak u I. navratu
Čavićeva u 9:50
Kampus u 10:00
U II. navratu
1. polazak sa Čavićeve u 15:50
1. polazak sa Kampusa u 16:00
Zadnji polazak u II. navratu
Čavićeva u 17:50
Kampus 18:00
Danas je bio MB Facelift 551