Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

E zbilja ti nebi znao šta je trenutno na Šolti. Baš smo ja i vedro raspravljali, ali nismo uspjeli doći do rješenja.
OK, onaj jedan Irisbus je još tamo, ali stvarno neznam šta bi još moglo biti. Pokušao sam uspoređivat g.b. ali ne ide...

Inače su ovo ljeto samo Irisbusevi obavljali prijevoz. Očito nisu toliko veliki zahtjevi za prijevozom pa mogu držati linije... Prije su na Šolti vozili DAF-ovi i Mercedesi O305...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Travanj 14, 2008, 21:40:46
E zbilja ti nebi znao šta je trenutno na Šolti. Baš smo ja i vedro raspravljali, ali nismo uspjeli doći do rješenja.
OK, onaj jedan Irisbus je još tamo, ali stvarno neznam šta bi još moglo biti. Pokušao sam uspoređivat g.b. ali ne ide...

Inače su ovo ljeto samo Irisbusevi obavljali prijevoz. Očito nisu toliko veliki zahtjevi za prijevozom pa mogu držati linije... Prije su na Šolti vozili DAF-ovi i Mercedesi O305...
Znači neznaš,a bome da san i ja na tvom mjestu nebi znao..A dobro.Znači onda Šolta i dalje ostaje jedna velika zagonetka.Neznamo baš ništa o njoj(osim koji su busevi prije vozili i sad),a da ne govorimo slike,niti jedna(osim one onog DAF-a).Izgleda da čemo morati čekati ljeto da doznamo bar nešto.Inače vozni red im je prilično bogat imajući na umu da je to otok.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Žao mi je sholeta koji danas vozi g.b. 686 na liniji 5. Mislim da će dobit upalu mišića, teniski lakat, ili tako nešto...
On se doslovno hrva sa onim mjenjačem, ali to je više staro, pa ne ide baš lako. Vožnja otprilike ovako izgleda: "krrrrrkrkrkr, prva, krrrršssršt, druga, krrršššrrrrrtrrt treća, kočimo, stanica". I ciklus se ponavlja sa vremena na vrijeme. Nekad ga i pogodi ušaltat pa ide glatko, ali jako često je kao šta sam gore opisao  ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Bojim se za sudbinu  Sanosa S218  g.b. 149. Već duže vrijeme stoji u garaži, vjerojatno pokvaren. Vidim da mu vise neki komadi  ispod onoga dijela gdje je motor. E sad, možda su mu i izvadili motor, zbilja neznam šta je s njim, samo znam da mi to nije drago...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Travanj 19, 2008, 12:58:52
Bojim se za sudbinu  Sanosa S218  g.b. 149. Već duže vrijeme stoji u garaži, vjerojatno pokvaren. Vidim da mu vise neki komadi  ispod onoga dijela gdje je motor. E sad, možda su mu i izvadili motor, zbilja neznam šta je s njim, samo znam da mi to nije drago...
Ako si bio danas do garaže jel ima šta novo oko g.b.149.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Travanj 20, 2008, 22:18:43
Citat: maky  u Travanj 19, 2008, 12:58:52
Bojim se za sudbinu  Sanosa S218  g.b. 149. Već duže vrijeme stoji u garaži, vjerojatno pokvaren. Vidim da mu vise neki komadi  ispod onoga dijela gdje je motor. E sad, možda su mu i izvadili motor, zbilja neznam šta je s njim, samo znam da mi to nije drago...
Ako si bio danas do garaže jel ima šta novo oko g.b.149.
Nećeš mi vjerovati, čak ni sam sebi ne vjerujem, ali nisam uopće išao za tim. odmah su mi u oko upali lijepi žuti čisti lavovi. Samo sam stajao i promatrao ih, buljio i divio se...  :-[

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

 :D Maky,kad si spomenuo g.b. 169,ma nije on tako loš.Vozio si se sam u njemu,a i ja te se bome dobro da rastegnuti.Smatram da je oćito bio propterećen na toj vožnji tako da nije mogao potegnuti.Ali sami busevi po izgledu i drugom ne ulijevaju neko povjerenje.Dali se oni često kvare i jesu li to prvi "noviji"autobusi u Splitu poslije dolaska polovnih oko 90-tih.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Gledaj, ti "papini" autobusi zbilja jesu prvi novi autobusi nakon nabavke TAM-ova i Avtomontaža 1990. godine. Nažalost bio je rat i sve je onda ispalo tako kako je ispalo.
Šta je u pitanju kod tih  O345 G. Te autobuse je netko već bio naručio, oni su bili napravljeni i trebali su biti isporučeni, međutim, naručioc je otkazao narudžbu i ostali su ležati na lageru. Promet je to "najušio" i nakon nekog vremena ležanja su mu bili ponuđeni i on ih je kupio. Ali, tu je nastao problem. Nakon što su  ležali na lageru, ležali su još dodatnih GODINU! dana u garaži, jer je bilo nekih problema (mislim da su bili za tursko tržište ili zasigurno neko istočnjačko tako da je bilo nekih problema sa homologacijom i registracijom). To ih je potpuno dotuklo. Oni su u 2 godine stajanja istrunuli,  cijevi od zraka su oksidirale, sve je bilo u rasulu.
Stoga oni i dan danas imaju  jako puno kvarčića, doduše ne svi, neki se bolje drže poput g.b. 171 koji vozi redovito liniju 60 za Omiš koja nije toliko opterećena kao recimo  ona od g.b. 170 koji vozi za Trogir, zbog čega je g.b. 170  jako često u kvaru. inače ih nikad nisu stavljali na liniju 18 jer zbilja ti autobusi nisu za uzbrdice, nemaju force...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Bome jako zanimljiva povijest o345.Evo pitat ću te još nešto(nadam se da nisam ddd...).U oko mi je upao popis voznog parka i oni g.b. 679(naravno SG 220).Moram priznati da ga skoro nikako nigdje nisam vidio(ni Trogir ni Split),a čini mi se da nije bio ni u voznom parku do nedavno.Malo široko pitanje,ali ako moš nešto reći o njemu jer kažem(možda nisam išao za tim),ali nisam ga nikad dosad vidio,pa.....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Za 679 ne brini, on je opituran ima 2 godine i nekidan sam se s njim vozio na liniji 18.
A on ko i svaki SG 220. Prije sam ih se dok sam bio mali sjećao kao autobusa koji su uvijek letjeli. Možda je to zato jer sam ih imao za usporediti s najgorim autobusnim dostignućem u povijesti autobusne industrije - Ikarus Zemunom, ali zbilja sam ih i prije volio, a ta ljubav je ostala i do danas. Sjećam se još otprije kako bi bez po muke znali proći sve uzbrdice na liniji 18. Nevjerojatni su bili. I dan danas se divim kako nešto od 220 konja može tako dobro ići. Sada su već polako "izdušili" što se tiče motora i polaku su na umoru, ali  još ih drže u uporabi, što znači da su kvalitetna i izdržljiva vozila. Jako lagani i jeftini za održavanje, praktički samo "ulij i vozi". Jedino što s njima ne možeš kroz duboke lokve, jer će onda biti bye bye motor.
A moram ti priznat da i dan danas nerijetko tih 220 konja zna podivljati  (zavisi od sholeta do sholeta) i tada me vožnja u njima vrati u ona stara vremena...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Hvala lijepa na odgovoru i istog sam mišljenja kao i ti.Ja sam ih uvjek pamtio kao mali po onim felgama i uvjek sam se obožavao voziti njima mada možda nisam znao ni ko su ni šta su,ali dobro sam ih pamtio.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Maky,evo ako mi možeš odgovorit nešto,baš bi me zanimalo.Kada su došli Eurobusevi i jesu li došli novi ili rabljeni? :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

#42
Eurobusevi su ti došli prije skoro 10 godina, mislim da su svi novije proizvodnje i da su AV120 kupljeni novi, jedan je čak i Soko Mostar.

A što se tiče AV 120L za njega nisam siguran jel kupljen novi, jer ima istu shemu bojanja kao i Polet Vinkovci. E sad,  to može značit da je kupljen rabljeni od njih, ili je po dobrom starom običaju radi tko zna kojeg razloga Polet bio u nemogućnosti  preuzeti naručeno vozilo pa je Promet uskočio...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Aha,a taj Soko Mostar je, ja mislim ,oni žuti g.b.159.Hvala.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Travanj 24, 2008, 13:05:40
Aha,a taj Soko Mostar je, ja mislim ,oni žuti g.b.159.Hvala.
Da Soko je g.b. 159 i on je sigurno noviji od 1999. jer je  tada tek proizvodnja preselila u Mostar...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!