Cije brzinomere su imali ovi autobusi

Autor Pele, Ožujak 07, 2011, 22:48:42

Pele

   Pozdrav svima, godinama tragam za brzinomerom iz ovih autobusa sa slike, autobusi su proizvedeni u IKARUSu po MANovoj tehnickoj dokumentaciji i ne znam cak da li su imali iste kao sto su imali original MAN 750 HO 11 , MAN 750 HO 12 ili MAN 890 verzije.
  Znam tacno kako su izgledali i bile su dve verzije identicnog izgleda ali razlicitim rasponom brzine. Prvi sa rasponom od 0-90 kmh (koji me najvise zanima) i drugi (mnogo cesce ugadjivan) sa rasponom od 0-100kmh i u sredini brzinomera je bio i obrtomer sa manjom crevenom kazaljkom.
  U IKARBUSU sam nasao Mlakar Antona koji tamo radi vec 30 godina i on mi je rekao da su bili kienzle i da su kompletne komandne table dolazile iz Nemacke kao i da je kompletna dokumentacija od IKARUS IK-5 (zglobni) i IK-6 (solo) modela nazalost unistena. IK-6 I IK-5 su IKARUS verzije 750 HO 12 I 890 modela koji su se u IKARUSu poceli proizvoditi 1972.
Uprkos visemesecnim pretragama nigde nisam naisao na sliku komandne table MAN 890 i MAN 750 HO 11 ili HO-12 modela, sve slike autobusa su nacinjene spolja ili iznutra ali bez komandne table u vidokrugu.
 Isti brzinomeri su ugradjivani i u mercedese sa slike (verovatno neka verzija O 322)  ali iskljucivo sa rasponom od 0-100kmh.
  Kako ne znam njemacki ne znam ni kako bih se obratio poznavaocima iz Nemacke koji obzirom na kulturu tradicije sigurno znaju i cuvaju dokumentaciju. Obratio sam se na engleskom omnibus-club.de ali jos bez ikakvog odgovora.
 Ako neko ima bilo kakvu informaciju bio bih mu puno zahvalan
 Puno pozdrava! Pele