Neoplan

Autor maky, Studeni 28, 2007, 22:56:57

Tomek

Već duže me muče maske Panturistovih autobusa koje su mi osobno najružnije od svih Citylinera, pa me zanima otkud im takve maske i dali je to bila neka posebna serija pa ako mi neki ljubitelj Neoplana može ovdje pokazat od kad do kad se radila koja generacija Citylinera gledano po prednjim i stražnjim svjetlima:

1. ovo su normalna starija svejtla, ima ih puno autobusa npr. Croatia bus stariji Neoplani


2. ovo je novija maska, Čazma ih ima najviše


3.a kakva je ovo maska??


Isprika na posuđenim slimama.

erobuss

Tomek, na predzadnjoj i zadnjoj slici su iste maske, samo što na zadnjoj Cityliner nema britvu ili crnu plastiku koja dođe oko svetlosnih sklopova i od jednog do drugog kraja. Vidiš kanale gdje oni dođu  ;)

maky

#32
Yep, to ti obično  nestane nakon lakiranja autobusa, vrijedni mehaničari ne vrate ili slično... Ima primjeraka gdje te crne lajsne ima oko jednog svjetla, oko drugog nema i ostalih rugoba. Stvar (ne)održavanja. Elle travelov Cityliner je apoteka i bit će mi žao kad ode na  sređivanje jer će izgubiti original lijepu masku i nabit će mu od N1116 što je postala praksa kod svih...

Inače, ona maska sa prve slike se na Citylinere počela ugrađivati 1986. godine i zadržala se do 1993. godine. Tada se već počinje ugrađivati ova maska sa druge slike, koja je trajala do 2001. godine.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

hochdecker

Baš sam si ja razmišljal kak bi izgledao Samoborčekov novi City u klasičnoj ljubičastoj boji.... Ja osobno mislim da mu HNS bez obzira na bengalke i ostali arsenal stoji bolje...

erobuss

Citat: hochdecker  u Kolovoz 22, 2008, 15:09:11
Baš sam si ja razmišljal kak bi izgledao Samoborčekov novi City u klasičnoj ljubičastoj boji.... Ja osobno mislim da mu HNS bez obzira na bengalke i ostali arsenal stoji bolje...

Evo Starlinera, još da netko uspije naći shemu u vektorskom (AI ili CDR) formatu da je 'prišijem'  :D
Ne bih imao ništa protiv da kupe ovakav bus  8)


markost

Ja se sičam ka vrlo mali da su na rivi bile izložbe autobusa ,a te slike su sigurno od onda.Sičam se da su za te izložbe crtali po rivi crte za parkiranje autobusa koje se vide na prvoj slici.

stipe15

Citat: maky  u Kolovoz 22, 2008, 14:42:42
Yep, to ti obično  nestane nakon lakiranja autobusa, vrijedni mehaničari ne vrate ili slično... Ima primjeraka gdje te crne lajsne ima oko jednog svjetla, oko drugog nema i ostalih rugoba. Stvar (ne)održavanja. Elle travelov Cityliner je apoteka i bit će mi žao kad ode na  sređivanje jer će izgubiti original lijepu masku i nabit će mu od N1116 što je postala praksa kod svih...

Inače, ona maska sa prve slike se na Citylinere počela ugrađivati 1986. godine i zadržala se do 1993. godine. Tada se već počinje ugrađivati ova maska sa druge slike, koja je trajala do 2001. godine.

Dali su se istovremeno mijenjala i stražnja svijetla?

maky

Naljepnica koju sam poželio imati:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

erobuss

Novi Skyliner je čudo  8)


Tomek

Meni i nije nešto, alo su mi ovaj Skyliner sa slike, a i Starliner izgubili onu elegantnost koja je sa svemirskim dizajnom ostavljala savršen dojam.. Jedino novi Cityliner izgleda fenomenalno, no ipak vrhunac Neoplana je po meni Starliner 1. generacije koji je bio vrhunac Bob Leea i samog Neoplana jer ovo novije je sve zapravo više MAN, a manje Neoplan.. :'(

erobuss

Neoplan je uvijek 20 godina ispred drugih.  ;)

tomekk

meni novi skyliner nekako ne leži.sad su zapravo opet svi neoplani ni isti kalup kao što su i prije bili, a jedino se razlikovao starliner.no ipak se zna da je kvaliteta neupitna i da cemo se brzo naviknut na takav dizajn.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

mate

moram priznati da skyliner izgleda zbilja impresivno... ;)

netko

Citat: Tomek  u Rujan 27, 2008, 16:39:17
Meni i nije nešto, alo su mi ovaj Skyliner sa slike, a i Starliner izgubili onu elegantnost koja je sa svemirskim dizajnom ostavljala savršen dojam..
Da,stvarno previše futuristički izgled,pogotvo sprijeda. ;)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Neo

Citat: maky  u Kolovoz 22, 2008, 14:42:42
Elle travelov Cityliner je apoteka i bit će mi žao kad ode na  sređivanje jer će izgubiti original lijepu masku i nabit će mu od N1116 što je postala praksa kod svih...

Maky iskreno da ti kazem za moju masku i meni je zao sto je moram skinuti i staviti novu, moram ici malo u korak sa vremenom i raditi u biti sta i drugi rade. Mada je kvalitet stare maske neosporan u odnosu na novu masku. Drugo ja ni jednu masku ne prodajem niti je dajem one stoje kod mene u garazi, ja jos uvijek imam orginalnu masku od N117 sa svime cak i farovima.

Sad malo o ovom Skylineru, ja sam i predpostavio da ce nesto biti na kalup Starlinera jer je i sam Cityliner isao i tom pravcu. U biti oni zele da se prepoznaju na cesti sa nekim tim svojim standardnim izgledom. Pa pogledajte samo Setre sve su gotov iste, ili MAN. U biti u jednu ruku Ero je upravu oni jesu 20 godina ispred ostali. Futuristicki izgled za VIP to zele u Neoplanu i za sada im to i pruzaju. Samo da je cijena malo niza. Preko 500 Neoplan Citylinera je prodano do sada.
je zakon