Potočki Promet/Vip Company - razno

Autor ivog, Studeni 27, 2007, 21:54:33

ivog

Jučer je Potočkov Neoplan (Cityliner) vozio umjesto vlaka na relaciji Krapina - Zabok - Krapina (jedan krug), a poslije toga su vozili Krapina - Đurmanec, zbog izlijetanja vlaka s tračnica...

Promet po pruzi se uspostavio predvečer, pa je opet na toj relaciji vozio vlak..

Samo me čudi, kak to da su uzeli Potočkog kao prijevoznika, a ne Presečkog..

Koliko sam skužio kod takvih vožnji, vrlo često uzimaju male lokalne prijevoznike..


erobuss

Na Eurobusovoj stranici stoji da se prodaju oba Starlinera i Cityliner.  ???


ivog


shef

Moram priznat da je ovo jedna od gorih "glavolomki". U prvi čas mi se učinilo da je to Smit Orion (bez obzira na masku TAZ Dubrava), po proporcijama karoserije i karakteristično ukošenom staklu na prednjim vratima. Međutim, kad sam bolje pogledao, Orioni imaju čeoni dio krova - iznad vozača - ravan, dok se ovdje spušta prema dolje.
No ipak mislim da je neki od flamanskih prozvođača. Tražim dalje.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

5AR


maky

Citat: 5AR  u Siječanj 25, 2008, 20:25:05
Zadnja hauba daje na Neoplana po obrisu. :-\
Ne brini, Neoplan sigurno nije, već bi se ja javio...  :)

Inače, jeste primjetili visinu stražnjih vrata na ovome?  Može biti da je ovo neka talijanska prerada, oni su niski pa su im ona vrata taman...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

miky


zlikowszky

Ayats je dobio Neoplanovu masku odmah pri sređivanju limarije. Naime taj bus je bio u vlasništvu neke poljske firme, a doživio je frontalni sudar na autocesti ZG-Macelj, kod Svetog Križa Začretja (da, frontalni, pijani idiot se za okladu vozil od Začretja o Krapine u kontra smjeru). Kako vlasnik nije bio zainteresiran za popravljanje u Hrvatskoj pa je prodan Potočkom koji se, eto, dokopal pooovećeg autobusa.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Sonja


ivog

Je i ja sam taj novitet uslikao još prošli mjesec..  ;)




I još jedna ovak..


erobuss

Ayats Atlantis... Izgleda da je polovan, novija linija ima zadnje staklo skroz ravno, bez loma kakvo je na njihovom busu  :-\

Tomek

Ovaj bus je dugo stajao kod Strmca samoborskog u blizini onog nadvožnjaka nad autoputom Zagreb - Bregana... Tamo je bio sigurno godinu dana..

erobuss

Citat: Tomek  u Listopad 14, 2008, 21:04:02
Ovaj bus je dugo stajao kod Strmca samoborskog u blizini onog nadvožnjaka nad autoputom Zagreb - Bregana... Tamo je bio sigurno godinu dana..

Kupljen je od HYPO Leasinga.

http://leasing.hypobank.at/hr/?id=1625&dir=hr/nasa_ponuda/vozila_i_autobusi_&url=index

Ovaj crveni Iveco bi mogao biti od Livno busa!!! E svašta!  ::|

zlikowszky

Citat: Sonja  u Rujan 24, 2008, 09:46:12
Nesto novog kod Potockog....

Jezuš Kristuš!!! Pak to odnaprijed zgleda kak pekinezer. Aj imaju španjolci smisla za dizajn ko Al Capone za poreznu upravu.
Bravo još nekak, ali ovo....

By the way, Sonja, welcome aboard!!!
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Sonja

Hvala zlikowszky na dobrodoslici.  :)
***************************

Mozda je ovaj Iveco Eurorider isti bus sto je Drava promet nedavno imao na vuci?!

http://www.drava-promet.hr/slike/djelatnost/gal2/v/nosenje06.jpg