MAN 750 & 890

Autor man890du, Srpanj 06, 2017, 20:01:35

man890du

Poštovani sudionici foruma, ima li tko slika dubrovačkih MAN 890, to su mi autobusi mladosti, 22 i 26 sam se vozio do zadnjeg dana skoro. Hvala.

Shole

Ono što bilo tko ima u arhivi je stavljeno ovdje. Jedino je moguće da su s vremenom slike nestale jer linkovi ishlape

Paško

Ova mi jedina pada na pamet.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

man890du

Hvala na slici, ovu sam i ja već pronašao na forumu o željeznicama.
Na žalost niti jednu drugu.
Ukoliko bude, ubacite!
Sjećam se prvog dana kada su stigli, kao dječaku (kojemu je naravno san bio biti vozač autobusa) volio sam se voziti iza uskih zadnjih vrata na 750-icama, a kada je došao 890 imao je široka stražnja vrata što je bilo iznenađenje za mene, također, iza njih je stolica u zadnjem redu stala "po stranu" tj. okomito na ostale, jer iza zadnjih vrata nije bilo mjesta da stoji ravno prema naprijed.
Najdulje su vozili 22 i 26, prvo su ih držali na liniji 6, onda na liniji 8 povremeno, i na kraju na liniji 10, valjda jer su imali tapacirana sjedala za prigradsku vožnju prikladnija od drvenih nove generacije.
Mislim da je u remizi desno zadnji red dugo stajao 23 ako se ne varam, raspremljen.

tramvaj1910

#4
Ovo je 750, ali neka ga i njega tu.

Paško

Onda nek tema bude i o njima. Ovo je jedan od 750 iz prve serije (1971.), tablice su DU-59-52 (g.b. 2) ili DU-59-62
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

MAN SU220

Ovu nismo imali. 1975 godina.