Vozni park – komentari (2)

Autor Paško, Travanj 20, 2018, 10:13:51

netko

#30
#200 u RJ Trogir. Ne bih ga baš želio vidjet na ulici jer ima jako lošu povijest duženja i održavanja. Tehnički jako loš bus. I unutrašnjost ima neoriginalnih sjedala.
1. Ovaj komadić je hrđa jako dobro pojela.
2. Prednji kraj + staklo. Mozda se dobro ne vidi, ali odmah povise brisača staklo je prsnulo. Također naciklo u vozačevom kutu.
3. Isječak prednje plastike koji je zakovan.
4. Havarija desne strane.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

XDonald

U #307 klima grije umisto da hladi...
#203 motor se cuje ko tenk, isto ko i 206 i nekad davno 273 - probija usi...

man323

Maska na 187 je drukčija od ostalih SG-ova. Tko će uspjeti uočiti razliku?

NP-549


man323


Paško

#303 već neko vrijeme stoji u garaži s otvorenim motorom i raskopanom unutrašnjošću, a sad je prebačen kraj ograde. Njušim rashod.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

RegioBus

Citat: amfan  u Rujan 07, 2018, 23:40:33
#303 već neko vrijeme stoji u garaži s otvorenim motorom i raskopanom unutrašnjošću, a sad je prebačen kraj ograde. Njušim rashod.
Slazem se. Bija je prvo parkiran medu busevima za servis a kasnije je pribacen uz ogradu i sigurno tu stoji nekih 2-3 tjedna.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


XDonald

#37
#194 oblipljen zutom folijom da prikrije ostatke prahistorijske reklame... zato izgleda cist. Ne vidi se na slici bas najbolje jer san ga straga uvatio, al sa strana je sve folija

Paško

Hmm, sad kad kažeš, i #204 mi je izgledao kao da je pun mjehurića kad sam ga vidio. Vjerojatno su onda i njima samo stavili folije. Bolje i to nego da još uvijek izgledaju kao ruglo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Znaci adio lakiranje, zivile folije  >hammer<
Ipak bolje ista nego nista, samo neznam koliko dugo te folije mogu izdrzat vremenske uvjete
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

podgora2

Folija jeftinija nego boja


Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk


XDonald

Mislim da su i na #193 nalipili foliju, vide se obrisi slova ispod od donedavne Robot reklame. Svakako je isplativije stavit foliju na 15 godina stare buseve koji su opcenito u losim stanjima, nego ih nanovo bojat. S obziron da su i nove Citare oblipili folijama, ovo me ni ne cudi toliko. Kad smo kod njih, #311 je kao i #310 prisa u zuto-bilu shemu. I njemu su također zalipili crnu pozadinu znaka Mercedes. Međutim, na vozackoj kabini jos stoji sahovnica.

man323

Citat: elez  u Rujan 10, 2018, 23:19:51
Znaci adio lakiranje, zivile folije  >hammer<
Ipak bolje ista nego nista, samo neznam koliko dugo te folije mogu izdrzat vremenske uvjete

Kada se autobus folira, da mu se promijeni shema izgleda, onda se koristi kvalitativno bolja folija. Tako da jedino može biti upitan tisak iste, jer kako vidim sa slika, žute plohe na Citarima su počele mijenjati  nijansu.

Citat: XDonald  u Rujan 11, 2018, 01:59:42
Mislim da su i na #193 nalipili foliju, vide se obrisi slova ispod od donedavne Robot reklame. Svakako je isplativije stavit foliju na 15 godina stare buseve koji su opcenito u losim stanjima, nego ih nanovo bojat. S obziron da su i nove Citare oblipili folijama, ovo me ni ne cudi toliko. Kad smo kod njih, #311 je kao i #310 prisa u zuto-bilu shemu. I njemu su također zalipili crnu pozadinu znaka Mercedes. Međutim, na vozackoj kabini jos stoji sahovnica.

Nisu zalijepili crnu pozadinu Mercedesovog znaka, već su zaboravili vratit crnu plohu iza znaka.

Paško

#212 također dobio foliju. Definitivno se radi o foliji jer se vide obrisi naljepnica ispod nje.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

Citat: amfan  u Rujan 07, 2018, 23:40:33
#303 već neko vrijeme stoji u garaži s otvorenim motorom i raskopanom unutrašnjošću, a sad je prebačen kraj ograde. Njušim rashod.
Otkad je dosa uvik su bili neki problemi s njime, najcesce mjenjac koji je šaltao svake prijestupne i u brzinu koju je sam htio. Definitivno najgori bus od ova 3 "purgera" (nemoj te se ljutit Zagrepčani, šalim se ja pivkan)
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...