Napadi na vozače autobusa

Autor erobuss, Kolovoz 21, 2008, 23:25:34

erobuss

Budući da se ovakvi slučajevi sve češće događaju, otvoren je i taj neslavni topic.

Na divljem zapadu sve isto ko i lani...  >:(
http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/19414/Default.aspx

mate

Nemam komentara na ovo... >:(
stvarno je sramotno da tako neki pojedinci se iskaljuju...nekome ocito fali koja daska u glavi te malo kucnog odgoja... >:(
sramotno...

brzi

evo tek sad vidim ovo... ma ništa čudno... nažalost... bilo je toga, ali mislio sam stalo...   >:(  >:(  >:(
ima toga, kao što piše, pa se ne govori o tome.... jer sve su to "lakši" ispadi... iako bih ja uveo ovo kao u SAD-u. Možda će malo zvučati primitivno, ali da me dopadne gradski bus voziti, nebi sjeo za volan bez nožića ili nekavog sredstva kojim bi mogao se obraniti, ali naravno, opet ne ubiti... Bože sačuvaj. Ali da nešto treba za obranu-treba...ali pazi ovo, oni su otvorili zadnja vrata i pobjegli. Znači budaletine(nemam primjeren naziv) su očekivali kad su sredili vozača da oni sjednu a on krene voziti...ma vid ti to...  >:( a i ovo sve ludo u busu, zar mu niko nije moga pomoći?! WTF?! Nego talijan, koji je dobio sada uspomenu iz Lijepe Naše...  ove bi ja pokupio isto kao i olupine iz Parkova Prirode... naravno samo je SD to zabilježila... valjda treba ubiti vozača pa da se više govori o tome...

brzi

#3
pazite dio ovog komentara, koji pokazuje da je to ipak svakodnevica:

ne želin niti govorit šta bi ja toj dici radija.. ma spojija bi im oči sa petama. gamad
nego.. kaže mi cura da su u sridu oko 22:40h u 37mi neka mularija bacila kamen u bus dok je vozija.. razbilo staklo. nekome malome po faci krv.. ma grozno..  ajme da mi je samo vidit te roditelje .. ma gasija bi im čikove na jezik koliko mi ovo digne živce


EDIT: da negomilam postove, nadodati ću nešto... čini se da ovo više ne spada ni u crnu kroniku, jer su u SD stavili u temu kroz Split... možda i bolje... prikazuje svakodnevnicu grada u kojem je svakog dana sve više i više nekih novih vrsta bića... sliče na ljude, a ljudi nisu...

PINTER

Nažalost u gradsko prijevozu toga ima na tone !
Ali ima ga i na liniskim relacijama.  Obavezno u Zadru naša linija koja ide za Imotski ima problema sa nadobudnim frajerima !!!!
Kolega je došao do dva dečka upitao ih za kartu a oni : Ajde biži stari pa mi nikada nismo platili kartu šta ti sad sereš ?!
On je nazvao policiju a u policiji su mu rekli da oni nemaju namjeru dolazit za takva sranja  ??? ( ovo sve navodim kako je izgovoreno )
Meni osobno osim onog čovijeka koji mi se izbo nožem meni iza leđa ne predstavljaju takve face ništa.
Pustim ih da uživaju u svojoj gluposti .No vrlo rado bi ih provuko kroz šake . No pošto još uvijek nema zakona o tome moram šutjeti i gomilat živce za čir :-)   
Onaj nož iza leđa me je podsjetio da mi mogao skviknut za 1 sec . Pa od sad nosim plice palicu radi mijera predostrožnosti ;D
Ali stvarno bez šale pa kakv je zakon jel nas išta štiti . Imam li se uopće braniti pravo ili nekoga braniti ako je napadnut u mom autobusu ??????????
dečki koji imaju P.T.S.P  uđu u bus a njih nemam niti namjeru gnjaviti niti me oni previše doživljavaju.Oni imaju svoj put i karta ih niti ne zanima....  Ali iza ugla čeka kontrolor i šta onda  ? Tko je kriv ???

mate

Ma Pinter...u pravu si...i vidis i sam kakva su vremena dosla kad ti palicu ili pendrek moras imat uz sebe... :(...a valjda ce se i neki zakon donijeti...samo to treba sto prije...da ne dode do jos gorih posljedica...

A sto se tice gradskog prijevoza u SB...takvih nemilih dogadaja nema...posto na nocnoj voznji (voznje vikendom u 1 i 2 sata)...bude u busu 1-2 policajca uglavnom u civilu...i zbog toga jos nije bilo problema...samo je problem sto se takva metoda ne moze primjeniti pr. u Splitu ili Zagrebu...jer je mreza gradskog i prigradskog prijevoza puno veca nego u Brodu...nema toliko ljudi u policiji da bi mogli pokriti svaku liniju...

brzi

što se tiče suprostavljanja vozaču prema nasilniku, mislim da se bolje ne mješati u to... malo je, ustvari puno je bedasto da neki ne plate kartu u međugradskom autobusu. Ajd u gradskom se može, ni tu ne opravdavam. No uvijek oni nađu način za zaobići vozača i platiti kartu.  Ali ovo što Pinter kaže na npr. liniju preko Zadra pa Imotskom, stvarno čovjek nezna što učiniti  ??? Iskreno, ja ne ostajem dužan, pa bih se i suprostavio da nasrnu na mene... ali onda vidiš niti će prijevoznik za kojeg radiš stati iza tebe niti će policija se zauzeti za tebe... jednom je Prometov vozač, kada jedna "ekipa" bez karte nije htjela izaći na zadnju stanicu, ukrcao ove putnike koji su čekali, zatvorio sva vrata i vozi ovu "ekipu" na policiju. Na pola puta na silu otvore vrata, autobus tada automatski staje-koči, te jedna mlađa putnica padne i slomi ruku... i tako je i vozač i ta "ekipa" zaradila prijavu. I sad ako ćemo gledati bolje su prošli oni nego vozač  >:( Zato pokušati izbjeći što se da... iskreno za takve situacije treba imati smirena živca i biti laganini... sve dolazi na naplatu.

PINTER

Teška srca se slažem sa tobom brzi. Ustvari upravu si kad kažeš da se nemiješamo u to. Ali to je beskrajan niz. Evo ja sam na početku svoje bus karijere imao priliku imati ovaj slučaj : Ekipa dripaca sijedi u "šaragljama" malo dalje od njih sijedi starija dama ali  Uuuuh ! :-)   Oni cugaju ,zapale ja šutim i gledam u zrcalo a oni mi se smiju. Pošto me neštiti nitko i to sam več tada znao šutio sam. No nakon nekog vremena lijepa gopođa im nekakvu ukoru uputi i oni istog trena lagano nasrnu na nju !
Ja stajem ( zamračio sam ) zaboravio sam da je društvo takvo kakvo je i da bilo šta da se dogodi optužit će mene "profesionalca"  jel im diram dijecu.
Kad su me vidjeli da im prilazim oni se odmanjuju od dame i hrabro na mene . Ehehe imam 1,65m ali  u tom trenutku sam ih neznam kako skupio na hrpicu i spasio jadnu damu.
Nisam dobio broj telefona samo hvala mladiču. No ta ista dama da nije bila napadnuta i da je čitala ovo u novinama rekla bi da sam nasilnik i da mi nij mijesto za volanom.
Na kraju da nedužim : Sve to dolazi na naplatu kako si rekao brzi i da bi bio dobar vozač autobusa sad moraš biti i solidan psiholog. /nažalost ) ali to je tako :-(

p.s : A što mislite zašto vozači autobusa nakon par mijeseci mirovine vrlo brzo umiru od raka ?  Zato jel su sva sra... držali u sebi a drugačije neide.

mannas

Zar je vrijedno gubiti zivce i zdravlje zbog budala kojih ima na svakom cosku i riskirati svoje zube i glavu na ramenu ! Ja sam u gradskom prometu 5 godina i u to stazu za volanom zaista nisam imao niti jednom "ozbiljnu" frku sa nikim ! Da je bilo prepucavanja sa putnicima bilo je ( uglavnom penzici ) ali ne dozvoljavam sebi da me netko razjebe dok sam na poslu ! Imam jos 30 godina do penzije i zaista me boli k...c tko ce imati kartu a tko ne ! Za to postoji kontrola koja dobiva placu za kontroliranje karata ! Moje je da putniku prodam kartu ako je zatrazi od mene sto i ucinim ! Pusi , pij , razbijaj , radi sto hoces samo mene ne diraj jer ni ja ne diram tebe ! Nitko u firmi nece reci hvala ako si dobio batina i rekao nekom dripcu da ne razbija autobus ! Zato odvezem svojih 5-6 krugova i sa kolegama na pivu ! ;)

erobuss


Luka

Strasno je sta se sve desava.. Jel postoji neko konkretno resenje za zastitu vozaca u autobusu, poput onoga u americkom taksiju, blindirano staklo i sl. Bas sam pretrazivao po netu, ali nisam mogao da nadjem da se igde neka zastita koristi..
Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!


goranxxx

SETRA 417 HDH

trucker

Ništa novo,samo nastavak posta iznad.Izgleda da se ovome ne može stati na kraj

elvis

I ovdje ima cudnih zapisa,stao u Livnu radi kratkog odmora,a spavao u busu tako cvrstim snom da je ovaj normalno usao i poplašio mu lovu...i ko to jos spava pred putnicima u autobusu...

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna-hronika/6032-Darko-Jelica-ukrao-vozaa-autobusa-1000.html