Liburnija - linije

Autor NL 313, Prosinac 02, 2007, 19:56:00

NL 313

Gradske linije:

1 Dračevac -Kolodvor - Petrići
2 Poluotok - Arbanasi - Kolodvor
3 Kolodvor - Stanovi - Plovanija - Bili brig - Kolodvor
4 Poluotok - Kolodvor - Magistrala - Crno
5 Kolodvor - Mala pošta - Žmirić - Puntamika
6 Kolodvor - Mala pošta- Voštarnica
7 Kolodvor - Bokanjac
8 Kolodvor - Diklo - Gradsko groblje
9 Poluotok - Kolodvor- Gaženica
10 Kolodvor - Bibinje

www.liburnija-zadar.hr/prijevoz/flash_gradski.php
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas



peron24

Od 6.lipnja uvodi se nova linija Kolodvor-Petrići-Žmirići-Borik-Kolodvor
Polazak sa kolodvora je svaki puni sat od 07-20 sati.

sibencan

Jel netko ima kompletan popis stanica i linija u Zadru?
1997 - 2017

Teutonic

Ne znam jel ovo pravo misto za pitat ali me zanima ima li bus za Supernovu i odakle polazi,vidio sam na stranici Liburnije da polazi s kolodvora ali kad vas pitam bit ću siguran.
Hvala  :)

andro95

Citat: Teutonic  u Lipanj 12, 2014, 20:30:28
Ne znam jel ovo pravo misto za pitat ali me zanima ima li bus za Supernovu i odakle polazi,vidio sam na stranici Liburnije da polazi s kolodvora ali kad vas pitam bit ću siguran.
Hvala  :)
Radnim danom s kolodvora ide svakih sat vremena od 7:50 do 19:50, subotom od 7:50 do 13:50, nedjeljom ne vozi. Možeš ići i linijom 4 Crno koja staje na cesti odmah iznad Supernove, a ne spušta se do parkirališta, ona vozi i nedjeljom.

peron24

#7
Liburnija Zadar - prigradski prijevoz

Polasci sa zadarskog kolodvora:

Peron:

7   Zemunik Donji i Gornji-Smilčić-Karin-Obrovac
8   Aerodrom Zemunik
9   Sukošan-Turanj-Sv.Filip Jakov-Biograd
10  Sukošan-Turanj-Sv.Filip Jakov-Biograd-Pakoštane
11  Sukošan-Debeljak-Sikovo-Rastane
12  Murvica-Poličnik-Posedarje-Maslenica-Rovanjska-Seline-Starigrad-Paklenica-Tribanj Krušcica (okretište)
13  Murvica-Poličnik-Posedarje-Maslenica-Jasenice
14  Murvica-Poličnik-Islam Latinski-Podgradina-Paljuv-Novigrad
15  Murvica-Poličnik-Posedarje-Slivnica-Jovići-Radovin
16  Poljica-Krneza-Radovin
17  Murvica-Poličnik-Suhovare-Rupalj-Lovinac
18  Poljica-Ljubač-Krneza-Ražanac-Rtina(zaseok Miletići)
19  Visočane
20  Galovac-Gorica-Raštane-Tinj-Polača
21
22
23  Petrčane
24  Zaton-Nin-Privlaka-Sabunike-Vir
25  Zaton-Nin(prva stanica)-Vrsi
26  Zemunik Donji-Prkos-Škabrnja
27  Zemunik Donji i Gornji-Prkos-Škabrnja-Nadin-Raštević
28  Zemunik Donji i Gornji-Smilčic-Pridraga
29  Murvica-Briševo-Žerava-Ninski Stanovi

Iako u lokalnom prijevozu Liburnija ne koristi brojeve linija, svaka linija ima svoj polazni peron na kolodvoru. Linije kojima se rute djelomično preklapaju polaze sa susjednih perona, tako da putnici nikad ne moraju tražiti bus po kolodvoru nego uvijek otprilike znaju odakle polazi njihov autobus.
Prvih nekoliko perona se koristi za međugradske i međunarodne linije, a peroni od broja 7 do 29 uglavnom za lokalni promet. Osim Liburnije na zadarkom području još voze i drugi prijevoznici. Antonio tours za Pag, Čazmatrans Dalmacija za područje Benkovca, Obrovca i Gračaca u Lici, Bili za Novigrad, Paljuv i Pridragu. Preko Benkovca također voze i prijevoznici sa šibenskog područja (Čupić, Lišane Transturist i Stari Velim).
Liburnija ima koncesiju za poručje zadarskog priobalja od općine Pakoštane na jugoistoku, do općine Vir na zapadu, pa sve do Starigrad-Paklenice i Triblja u podvelebitskom primorju. U zadarskom zaleđu prometuju uglavnom na ravnokotarskom području (Škabrnja, Galovac, Zemunik, Polača, Murvica, Poličnik itd.). Od udaljenijih naselja prometuju samo za Obrovac, Karin, Kruševo i Jasenice. Organiziran je prijevoz na otočnoj zajednici Ugljan-Pašman te Ižu i Dugom Otoku.

trolej_trola

#8
Pozdrav,
imam jednu zamolbu da ukoliko netko posjeduje točnu trasu svih linija u Liburniji te voyni red da mi piše u inbox.
Hvala unaprijed  bus123 ;D ;D ;D